bi makina aldık burnumdan getirdiler..bu nedir ya...

Mev*Can

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2007
7.348
91
bebeğim 2 aylıkken yani bundan 8 ay önce eşim bana bi dijital fotoğraf makinası aldı..bende resim çekmeye zaten bayılırım..bide malum bizim zamanımızda nerde böyle bolluk hiç olmazsa kızımın resimleri olsun diye..her anını çekip hemde video ya alıyordum..
neyse makinayı alalı 10 gün oldu hopp kaynımdan bi telefon yengen hamileyken resim çekinecek akşam geilyorum makinayı hazırla..şak telefonu kapa..neyse çıkardım verdim gidiş o gidiş aradan bi ay geçti gittim makina yı istedim görseniz bi surat bi surat neyse aldım eve geldim aradan 2 hafta geçti hopp bi telefon daha ee yengenin günü geldi bebek olacak ilk anlarını çekecek yarın makinayı kocanla yolla..isteme rica etmede yok sadece emir var..
neyse verdim yine makinayı eltim doğurdu..tabii onlarınki çocuk benimki deil..sinirlendim eşimi yolladım git getir yeter artık diye..kocama ne dese beğenirsiniz..alalı daha 1 ay oldu derdiniz nede istiyorsunuz..
neyse artık dedim herhalde istemez..tabii bu arada gelip gidip makinayı alıyor..onları yazsam sayfa yetmez..en son makina onlardeyken bunlara kibarca dedimki bakın artık sizinde bebeğiniz var beni her zaman bulamazsınız sizde bi makina alın..ne dedi inanamazsınız ne gerek var işte varya makina biraz bende biraz sizde dursun yeter..
çok sinirlendim..makina yaklaşık 2 haftadır onlarda dün istedim işim bitmedi dedi...
eşime getir kızımn aylardır resmi yok nerdeyse diyorum..ağbime ne diyeyim diyor..bide insan gibi rica etseler nerdee.
anlıycanız ben yakamı bunlardan kurtarmak istiyorum..kalplerini kırmadan makinayı onlara nasıl vermemeliyim..sizden akıl istiyorum..
bide yüzsüzlük resimlerini ben cd ye atıyorum..bide hemen vermiyorum diye surat yapıyolar..yaşlı insanlarda deillerki..daha benden 4 yaş büyükler..off off
anlıycanız bu 8 ayda makinam toplam bende 3 ay kalmıştır..
şeytan diyorki bu sizin olsun diyip gidip yenisini almak bu seferde ben enayimiyim parayı yoldanmı topluyorum diyorum...

Son düzenleme:
elektrikli eşyalarımı kimseye vermem canım

sende öle deseydin çok pahalı değil alın sizde bitane banada çok lazım oluyo dersin tekrar istediklerinde kırılmasın lar diye uğraşıyorsan kendi malını ver onlara hediye et çünkü anlamıyor ve utanmıyor bu insanlar sürekli bişi istemekten ayrıcada hayati birşey değil ki makina ses etmicen keyfi bir durum

aynı sorun bendede oldu canım yaa ben makinemi alalı daha 3 ay olmadı benden çok başkaları kullandı kimseyi kıramıyorum yaa verememde diyemiyorum kuzenimde aynı şekilde hep arayıp ya ben gezmeye gidicem fotoğraf makineni almaya geliyorum falan dedi verirmisin demek yok deli oldum ama ne yapayım mecburen verdimm düşüncesiz davranıyorlar sonuçta yeni alınmış​
....

cok özür dilerim ama böyle ufak tefek seyleri dert etmesek ne kadar güzel olurdu :-)

eger maddi durumunuz yerindeyse siz kendinize yeni bir tane aliverin.. digeride onlarda kalsin..

Allah rizasi icin bir armaganiniz olmus olur..

tabi ki onlar ayip etmis öyle paldur küldür gelip sizden almakla ve geri vermemekle..

ama dünya mali dünyada kalacak nasil olsa :-)

bu kadar üstüne gitmeyin..

maddi durumunuz yeni bir makina almaniza imkan tanimiyorsa o zaman biraz sert ama yinede tatli bir dille kayninizla konusursunuz..

rica etsem bana tekrar verirmisin dersiniz.. istersen ortaklasa kullaniriz.. ama bende cocugumun bir kac resmini cekmek istiyorum dersiniz..

insallah sizi anlayacaktir..

Allah yardimciniz oslun a.s.

canım sen vermışsın cevabını ver makıneyı onlara sende kurtul
parayı yoldan toplamıyorsun ama canınıda sıkıyorsun
canın sıkılıp sorun edıcegıne bır makıne daha alırsınız
gıt gel gıt gel zaten makınedede hayır kalmaz yakında soyleyımm

bir makina için canını sıkmaya değmez yerimseniben
amann basının gözünün sadakası olsun onda kalsın sende yenisini al

allahım yarabbim.aynı sorun bende de var.ama beimkisi dvd .
eşimin ablası ve eniştesi dvd mizi alıyorlar.çocuklarının sünnet görüntülerini izliyorlar.eve misafir gelse hemen gelip dvd alıyorlar.düğünlerini izlettiriyorlar.bıktım artık alın sizzde bir tane dvd kaç paraki dedim.eskiden vcd vardı onuda onlar bozdu ama maşallah hiç utanmıyorlar.geçen gün vermedim.biz eşimle her cmrtesi gecesi film izleriz.kusura bakamyın dedim.
allah sabır versin.canım sana.yüzsüzlük başka bişey değil.

güzellikle dile getir canım ya
deki bebeğimin her anını çekmek istiyorum de filan alt tarafı sende ne güçlükle almışsındır yani bende olsam kızarım
bende veremem öyle şeyleri
bi kere ütüm bozuldu in aşağıya çık yukarıya
vermem veremem doğrusu kolaylıkla hiç birşey alınmıyor
geçenlerde eşimin yiğeni bizim kamerayı istemiş eşimden veririm dedi
bana danıştı sesimi çıkarmadım veremezsinde demedim
bir kere daha söyledi benden yanıt bulamayınca veremedi
çünkü güvenemem o kişiye :1no2:

cok özür dilerim ama böyle ufak tefek seyleri dert etmesek ne kadar güzel olurdu :-)

eger maddi durumunuz yerindeyse siz kendinize yeni bir tane aliverin.. digeride onlarda kalsin..

Allah rizasi icin bir armaganiniz olmus olur..

tabi ki onlar ayip etmis öyle paldur küldür gelip sizden almakla ve geri vermemekle..

ama dünya mali dünyada kalacak nasil olsa :-)

bu kadar üstüne gitmeyin..

maddi durumunuz yeni bir makina almaniza imkan tanimiyorsa o zaman biraz sert ama yinede tatli bir dille kayninizla konusursunuz..

rica etsem bana tekrar verirmisin dersiniz.. istersen ortaklasa kullaniriz.. ama bende cocugumun bir kac resmini cekmek istiyorum dersiniz..

insallah sizi anlayacaktir..

Allah yardimciniz oslun a.s.

canım eğer iş sadece maddi durum olsa onların bana bi makina almaları lazım..çok pahalı bi şey deil ama 8 aydır onun taksidini ödüyoruz biz ..onlar bizden kat ve kat daha iyi durumdalar..
ikincisi dert etme demişsiin ama ben burda sadece alıp verme olayını anlattım..makinayı benden isteme tarzlarını ve ben onlardan isterken beni terslemelerini görsen napardın bilemiyorum..
üçüncüsü bi eşya bi kez olmadı 2 kez istenir..8 ayda 18 kez istenmez...

Hiç makinanı felan verme güzelim,kendine de yenisini almaya kalkışma...Bırak onlar alsın kendilerine makina,saen niye alıyomuşun,olmaz ki ama canım aaaa :nazar:
Yüzsüzlüğün daniskasaı resmen yasakkelime
Eşinle konuş doğru dürüst vermemesi gerektiğini izah et.
Eltine de sen söyle güzellikle,de böyle böyle ben yeni almıştım ama doğru dürüst kullanamadım felan...Siz de alın kendinize böyle olmaz ,benim de ihtiyacım var de
Hala isterse de kusura bakma veremem artık de süprizzzzz

anliyorum seni abla :-)

ama dedigim gibi birak onlarin ayibi kalsin..

cünkü simdi morali bozuk olan sensin öyle degilmi? bunlari düsünüp duran yine sesin. üzülende sensin.

degmez yani :-)

demek ki onlar yol yordam bilmiyor yapman gerekeni yaptin :-)

icin rahat olsun.. bosver..

sinirlenmeye degmez cünkü olan sana olacak..

dedigim gibi birak onlarin ayibi olsun büyüklük sende kalsin yinede :-)

a.s.

Çok ayıp etmişler.Sizinde bebeğiniz var her anını çekmek istemeniz en doğal hakkınız.Bir daha isterlerse makineler çok ucuzladı sizde alın bi tane dersiniz... Belki isteyemezler..

Kesinlikle haklisin canim!!!:nazar:

Bir fotoraf makinesi icin degmez belki ama herkezin malida kendine kiymetlidir.

Mal senin ister verirsin ister vermezsin, al makineni bir daha isterlerse bozuldu de olsun bitsin...:jeyyar:

Bu düsüncesizlik degil anlaysizlik degil düpedüz ayip, birde isteme sekli, ver verirmisin yok emirvaki yapar gibi..:kızgın:

Böyle insanlarla ugrasmaya bosver dedikce tepene cikiyorlar bugün fotoraf makinesi yarin öbür gün baska bir malina ortak cikarlar tavrini koy vallaha...:nazar:

Yeni makina alsan bile,gelip onu da isterler...
Bizimki eskidi,seninkini alalım değiş tokuş edelim diye süprizzzzz

ya bune zavallı makıne sorun olmuş...
bu kadarda sıkıntı edıpte uzatmaya degmez ver makıneyı onlara
sende kurtul onlarda...yenısını al canım hayrın olsun
bır dahada sakın verme....
yuz bulupta astarını ısteyıp ısrarcı kısılerden kurtul
hem ıstemesını bılmıyorlar hem ısrar..

onlarında 3 aylık bi bebekleri var madem resmi olsun istiyosunuz niye bi makina almıyorsunuz..başka zamanda durmadan kendilerini överler bi evimize şunu aldık bunu aldık diye..
belki düzgün bi dille isteseler bu kadar sorun yapmam ama ne demek gelirken makinayıda getir demek..insan bi sorar müsaitmi sizin işiniz varmı diye...
ben her zamanda diyorum makinalar çok ucuzladı her eve lazım.ben berfenin her anını çekiyorum benim resmim hiç yok bari yavrumun olsun diye..ama hiç tınlamıyorlar bile..
hadi götürüyorsun insan bi utanır aylarca getirmemek ne demek..bide bana geçen kaynım diyorki kafamın tasını attırma nah görürsün bi daha bu makinayı...
kardeşim aldı nasıl olsa diyor..ben neyim bu evde eşşek başımıyım..eşimde çok huzursuz ama ağbisine bi şey demiyor..işin doğrusu eşimde artık inat yaptı..yoksa benim eşim böyle işlere kızar borç harç bi makina daha alır onları utandırırdı...

Düzgün bi şekilde bile istense sürekli ha babam de babam istenmezki ama canım.
Herşeyin bi adabı var dimi ama

ben böyle şeylere çok dikkat ederim, emanete çok değer veririm hemen iade etmeye çalışırım ama karşı taraftan aynı davranışı görmezsem bi daha vermem..

bozuldu de kırıldı d etamircide de hatta bozuk yenisi gelicek aynısı bekliyoruz d eher sorduklarında da allah kahretsin ya gelemdi de öfle püfle üzül...

X