yeni doğan hıçkırık

DIONYSOS

:) nasılım???????
Kayıtlı Üye
4 Aralık 2007
2.243
5
bebeğim yedi günlük sabah öğlen akşam hıçkırıyor ve 5 dakikaa sürüyor..sizde hıçkırık durumu nasıl??a.s.

bizdede çok sık oluyordu limon suyu ver ama çok sık verme midesini ekşittiğini okumuştum emzirebilirsin emzirmekte hıçkırığı geçiriyor

ewet cnm lımonu cay kasıgana bir iki damla damlat ii gelir kesilir hmen ama bebeklerin hıçkırması çok iyidir cnm

cnm ben emziriyorum hıçkırık tuttumu çoğu zaman ellemiyoum ama uykusunda oldumu sinir oluyorum çünkü uykusunu kaçırıoo benim bebeğimöide çok tutuoo

benim kizim cok hickirirdi esim cok korkar deli gibi beni cagirirdi sonra dr gittigimizde bebeklerin hickirmasinin akciger ve mide gelisiminin belirtisi oldugunu ve iyi bir isaret olarak degerlendirmisti ve emzirebilecegimi veya bir kac damla kaynamis ilitilmis su verebilecegimi soylemisti ama ben hickirirken bogazina kacar diye suda vermedim emzirmedimde pimpirikliligimden o yuzden telas yapma kuzucugunun ic organlari gelisiyor

Canım bizdede olmuştu. Limon tavsiye etmişlerdi. Daha sonra doktorumuza danıştık. Kesinlikle hıçkırırken bir şey vermeyin ciğerine kaçar demişti. Kendi kendine geçmesini bekle. Hıçkırmanın hiç bir zararı yok.

Bizde de çok fazla oluyor , bunun nedeni karnının doymasıymış , iyi bişiymiş yani ama yavrum hık hık o kadar zorlanıyor ki. Kıyamıyorum bende. Doktor kesinlikle limon suyu falan vermememi söyledi. Emzirebilirsin hıçkırırken dedi.

Limonun ph derecesi çocuğa uygun değil.. pişik yapar.. limon bebekte kusmaya sebep olabilir..
Bekleyin.. gazını çıkarın. . 1 saatten fazla devam eden hıçkırıklarda doktora başvurun..

X