levotiron kullanan arkadaşlar

merhaba arkadaslar bende levotiron kullanıyorum hamile kalmadan öncede kulanıyodum sonrada kullanıyorum yani ömür boyu kullanacağım bir sakıncası yok aksi halde troid hastaları hamileyken test sonuclarına göre kullanmadıkları zaman bebek içinde anne içinde sakıncalı olduğunu söylemişti benim doktorum o yüzden sürekli kontröl altında olmalı.

Arkadaşlar bende 10 yıldır tiroiditimin fazla çalışmasından dolayı muzdaripim.Haşimatoluyum tefordan levitrona geçiş yaptım çünkü ilacı bulamıyorum.33 yaşındayım Şu an 5 aylık ikizlerime gebeyim..İlacınızı ve tedavinizi aksatmadığınız sürece hiçbir sıkıntı olmaz..Hamilelikte tiroiditim galiba daha fazla çalışıyoki ilaç dozunu yükselttik..Hamilelikte kullanmakta fayda var, yoksa kullanılmadığı takdirde düşüklere ve bebekte zeka geriliğine kadar varıyor.Rabbim herkesin yardımcısı olsun..

ya kızlar doktora sordum hap kullandın sürece hamile kalamssın dedi hapı bıraktında hamile kalabilirsin deid kafam karşıtı üzgünüm çok

nasıl bir doktor bunu söyler anlamış degilim,ben 2,3 aydır hamile kalamıyordum tsh ım 5.00 dı nezamnki levotiron kullanmaya başladım tsh ım düzeldi ozamn hamile kaldım.tsh hormonu düzgün çalışmayan insanın hamileligide zorlaşır

kızlar bende levotiron kullanıyorum günde 2 tane hemde

ve istediğim hafta hamile kaldım dr hapını sakın ihmal etme hiç bi zararı yok asıl almazsan zararlı olur dedi

bende kullanıyorum her gün yarım içiyorum
arkadaşların da dedikleri gibi asıl ilaç kullanılmazsa riskli
her 3 ayda bir de kan değerlerime baktırıyorum ben ilaç dozunda değişiklik gerekli mi diye
hamileliği de bu ilacı kullanmak engellemez ben 2. kez hamileyim ilki düşük oldu bu sefer sorunsuz olacak inşallah sakın ilacını almayı ihmal etme metabolizman alt üst olmasın canım :KK16:

canım ben yaklaşık 3 aydır kullaıyorum 14.76 idi tsh ım. 5.58 e düştü bir ayda ve hamile kaldım .hamile kaldığımda doktorlarım devam etmemi söylediler. çünkü etmezsem düşük yapabilirmişim. şuan 6 haftalık hamileyim .hatta doktorum dozunu 50 mg.dan 75 e çıkardı. emin ol zararı değil faydası var. tam 6 doktordan teyit ettirdim ki bunların 3 ü uludağ üniversitesinde hoca. zaten 5.80inin altına düşmeden hamile kalamazsın ve hamileyken 2.5 olmalı benim suan 5 ama endişelenecek bişey yokmuş. sende güvendiğin bir doktora git derim.

ben de kullanıyorum ve şu an hamileyim. hap hormonları düzenliyor. olsa olsa olumlu etkisi vardır. zaten hamile kalman için TSH hormonlarının normal düzeyde olması lazım.
hamile kaldığınızda tsh hormonun değeri kaçtı benim en son 2.54 çıktı doktor ilacımın dozunu artırdı

doktor bana değerim düşük oldugu için verdi kullanıyorum şimdilik bi sonraki kontrolde tekrar bakılacak

sevgili burcusal, bende levotiron kullanan bir hipotroit hastasıyım ve 8 aylık hamileyim...
ilk bebeğimi düşük sonucu kaybettikten sonra araştırmalar sonucu tsh ımın yüksek olduğu ve mutlaka gebelik öncesi de gebelik döneminde de kullanmaya devam etmem gerektiği söylendi...ben bu hapı kullanırken gebe kaldım.endişe etme yani öyle hapı kullanırken hamile kalmazsın diye bişi yok...hatta kullanmazsan tehlikeye girer hamile falan kalırsan, ben bizzat yaşadım allah herkesi korusun düşük olayından...şimdiki gebeliğim çok şükür iyi gidiyor ve gebe kalmadan önce çeyrek alıyordum hapımı ve 2-3 ayda normale dönmüştü değerlerim(tsh,t3,t4)...gebelikte biraz dozu artırdı endokrin hekimim...şu an yarım tablet kullanıyorum günde bir...çünkü gebelikte troid hormonu ihtiyacı artıyor, bebeişte kullandığı için...bebeğinin vücut ve zeka gelişimi açısından bu hap çok önemli mutlaka kullanmalısın gebelikte de...birde gebelikte tsh değerin 2 ve altında olması gerekiyor, normalde 2-5 arası normal olsa dahi gebelikte 2 civarını geçmemen gerekiyor hekimin dozunu buna göre ayarlıyor hapının...birde kadın doğumcuyla paralel mutlaka endokrin uzmanı takibini yapması gerekiyor....vee son bir tüyo...hapını mutlaka aç karna alıp bir-bir buçuk saat kadar rşey yiyip içme ki tam etkisini göstersin yoksa pek bir işe yaramıyor...kan tahlili için giderkende aç karna ve o gün hapını yutmamış ol, kan tahlilinden sonra yine yut tabii hapını ihmal etme....sevgiler
arkadaslar merhaba 8 haftalik hamileyim kan testlerinde guatr cikti bu ilaci verdiler 50 mg iciyrum gunde asiri derecede bi kasinti basladi bende sizdede oldu mu ilaci kullandiktan sonra

ben bugün aile hekimine gittim 5 haftalık hamileyim tsh hormonu 4.88 çıktı ilaç kullanmak için geç mi kalmışım yarın kadın doğuma gideceğim

12 gündür kullanıyorum bugün adet günüm acaba hamile miyim sen kaç gün kullandın kaç gün sonr hamile kaldın

Kızlar bu guatır ılacı yanlıs hatırlamıyorsam. Ben kızıma hamıleyken 8 haftalık hamıleydım 19 çıkmıştı sakın hamıle kalma demıstı ama ben hamıleydım ve 1 haftada düşürdük bu ılacla sunanda kızım 1 yaşında ben bekarken de kullanıyordum ama şımdı şükür gectı yok artık bende ömür boyu kullanacağımı zannedıyordum

Levetron hamilelige engel yazanlar olmuş. Öyle bir durum tabiki yok. Annem yıllardır kullanıyor 7 çocuk doğurdu çok şükür ve bende 2 yildr kullanıyorum şu an hamileyim. Asla hamileliğe engel değil aksine yardımcı. Rabbım gönlünuze göre versin 🌼

X