levotiron kullanan arkadaşlar

Bulcuk

Minik prensim kollarımda
Kayıtlı Üye
5 Eylül 2008
9.215
4
42
arkadaşlar levotiron kullanıyorum bebek istiyorum hapın buna etkisi neler bilen varmı benneyaptımki

ben de kullanıyorum ve şu an hamileyim. hap hormonları düzenliyor. olsa olsa olumlu etkisi vardır. zaten hamile kalman için TSH hormonlarının normal düzeyde olması lazım.

bende ondna kullnaıyorum ama bekarım arkadaşımn dedği gibi o şilaç t3 t4 ve tsh değelerini düzenlişyor gebelşikle ilgili doktoruna sor

herhangi bi sakıncası yok
ama sen yine de bi dr la görüş daha sağlıklı bilgi vericektir

teşekkürler arkadaşlar içim rahatladı bir ay sonra kontrole gidicem doktorada sorucam o zaman tabiki tsh değerim 3.85 bunun düşmesi lazım sanırım

ya kızlar doktora sordum hap kullandın sürece hamile kalamssın dedi hapı bıraktında hamile kalabilirsin deid kafam karşıtı üzgünüm çok

canım tsh değerin 3.85 ise normal değerde zaten bende kullanıyorum o ilaçtan benim değerim 80 lerdeydi ve ozaman dr bana sakın çocuk düşünme demişti değerim normale döndükten sonra dr artık bebek düşünebilirsin dedi ve ilacı hamileykende kullanmam gerektiği söyledi ayrıca bir gün bile unutmamam gerektiği söyledi ilacı benim bildiğim böyle ama hala hamile kalamadım ayrı mesele umarım en kısa zamanda meleklerimize kavuşuruz :)

teşekkürler kızlar yardımlarınız için birazda olsa rahatladım

sevgili burcusal, bende levotiron kullanan bir hipotroit hastasıyım ve 8 aylık hamileyim...
ilk bebeğimi düşük sonucu kaybettikten sonra araştırmalar sonucu tsh ımın yüksek olduğu ve mutlaka gebelik öncesi de gebelik döneminde de kullanmaya devam etmem gerektiği söylendi...ben bu hapı kullanırken gebe kaldım.endişe etme yani öyle hapı kullanırken hamile kalmazsın diye bişi yok...hatta kullanmazsan tehlikeye girer hamile falan kalırsan, ben bizzat yaşadım allah herkesi korusun düşük olayından...şimdiki gebeliğim çok şükür iyi gidiyor ve gebe kalmadan önce çeyrek alıyordum hapımı ve 2-3 ayda normale dönmüştü değerlerim(tsh,t3,t4)...gebelikte biraz dozu artırdı endokrin hekimim...şu an yarım tablet kullanıyorum günde bir...çünkü gebelikte troid hormonu ihtiyacı artıyor, bebeişte kullandığı için...bebeğinin vücut ve zeka gelişimi açısından bu hap çok önemli mutlaka kullanmalısın gebelikte de...birde gebelikte tsh değerin 2 ve altında olması gerekiyor, normalde 2-5 arası normal olsa dahi gebelikte 2 civarını geçmemen gerekiyor hekimin dozunu buna göre ayarlıyor hapının...birde kadın doğumcuyla paralel mutlaka endokrin uzmanı takibini yapması gerekiyor....vee son bir tüyo...hapını mutlaka aç karna alıp bir-bir buçuk saat kadar rşey yiyip içme ki tam etkisini göstersin yoksa pek bir işe yaramıyor...kan tahlili için giderkende aç karna ve o gün hapını yutmamış ol, kan tahlilinden sonra yine yut tabii hapını ihmal etme....sevgiler

şen çok sağol Allah sağlıkla bebeğini kucağına almayı nasip etsin benim tsh değerim 0,01 çok düştü levotiron kullandığımdan beri t4:5,2 t3 :1,66

ya kızlar okuyunca sok oldum nerdeyse aglıyacam bende levotiron kullanıyorum ve omur boyu kullanacam daha 22 yasındayım ve bekarım ılerde boyle bır sorun olabılı rmı doktorun bununlaılgılı hıc konusmadı

arkadaşlar bende levotiron kullanıorum doktorum bana guatr olduğumu söledi ama ayrıntılı bişey sölemedi acaba bende hipotiroid miyim?benim tsh değerim yüksek çıktığı halde doktorum bana tiroidin çalışmıo dedi.hem yüksek hem çalışmıo nasıl oluo anlamadım doğrusu...cevaplarınızı bekliorum..

canım zaten TSH değerinin yüksek olması tiroid hormonunun yeterince salgılanmadığını gösterir. birbiriyle ters orantılı

mılıves evet hıpotıroıd var sende. ben 5 senedır hıpotıroıd tedavısı goruyorum. tefor kullanıyodum ama artık pıyasada bulunmadıgı ıcın levotıron a gectım. ılacın bebek ıcın hıcbı yan etkısı yok aksıne kullanmasan bebekte zeka gerılıgı gıbı problemler olusabılır. yanı hamılelıkle mutlaka ılacı duzenlı kullanmalı ve ayda bı t3,t4 ve tsh degerlerıne baktırmalısın. hepımız bebeklerımızı saglıkla kucagımıza alırız ınsallah...

tşk ederim arkadaşlar.tsh yüksekliği zehirli guatr nedeni değil ozaman...Allah küçük meleklerinize de size de sağlıklı ömürler versin.

arkadaşlar çocuğumuz olmadığı için gittiğimiz doktorun.yaptığı tahlilde tsh değerim 21.53 dü doktorum dahiliyeye yönlendirdi dahiliyecim levotiron verdi 1 ay kullandım 0.079 a düştü dahiliye doktorum çocuk için önümüzde bi engel kalmadığını artık hamile kalabileceğimi söyedi şimdi tekrar jinekolağa gitmelimiyim yoksa bu değerle normal yolla hamile kalabilirmiyim acaba ne dersiniz

arkadaşlar çocuğumuz olmadığı için gittiğimiz doktorun.yaptığı tahlilde tsh değerim 21.53 dü doktorum dahiliyeye yönlendirdi dahiliyecim levotiron verdi 1 ay kullandım 0.079 a düştü dahiliye doktorum çocuk için önümüzde bi engel kalmadığını artık hamile kalabileceğimi söyedi şimdi tekrar jinekolağa gitmelimiyim yoksa bu değerle normal yolla hamile kalabilirmiyim acaba ne dersiniz

canım degerın gayet ıyı. çoçuk olmasına engel olamaz bu deger. eger başka bır sorunun yoksa gıtmene gerek yok bence. bır de hapını sakın bırakma yoksa dengen şaşar, ömrunun sonuna kadar içmemiz gerekıyor.

ben de levetron kullanıyorum hemde bebekliğimden beri çok kü
çükken teşhis kondu sade hipotiroidi ile kalmadı ne iğneler yedim ama çok şükür bugüne gelebildim. çocuğum olmadı tüp bebek tedavisiyle tedavi oldum ve şimdi hamileyim en büyük korkum kendim gibi sağlıksız bir çocuk dünyaya getirmek.artık Allaha emanet ben elimden geleni yapıyorum ilacımı hiç aksatmıyorum endokrinolojiye kontrollerimi oluyorum Rabbim evlatlarımızı bağışlasın. hiç umutsuz olmayın ilaçları düzenlikullandıktan sonra eğer benim gibi başka sorunlarınız yoksa doğal yolla hamile kalabilirsiniz herkesin gönlüne göre olsun

X