eğer aileniz izin vermezse sevdiğinizle evlenmeyi göze alır mısınız

kaderim_48

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
31 Mayıs 2008
1.286
3
61
ben göze aldım..eşimle evlenmek için her şeyi göze aldım..aldım derken ailemi atmadım..ailem benim için çok önemliydi..kaçmadım da..razı oldular ama onaylamadılar..
sebep: annemle babamın ayrılmasına sebep olan eşimin babasıydı..boşanmalarına neden olan adamı dünür olarak kabul edemediler..eşimin annesi babası da eşim 9 aylık iken ayrılmış..yani eşim babasıyla hiç yaşamamış..sadece hüviyette babaydı..ben annemi-babamı ikna etmek için çok uğraştım..babasının yaptığını eşimin ödemesini istemedim..
ben annemle yaşadığım için düğünümü annem yaptı...babam gelmedi..kırgındı..çok sevdiğim için her şeyi göğüsledim..ama zamanla çok acılar çektim..çok depremler
yaşadım..evliliğimi bitirmeyi çok düşündüm fakat çocuklarımın benim çektiğim acıları çekmemesi için her şeyi katlandım...çocuklarım için çok fedakarlık yaptım çokkkkkk
pişmanda değilim..
siz olsaydınız aileniz izin vermese de evlenmeyi göze alır mıydınız?:eek:klava:

Son düzenleme:
hiçte almam..
ailem izin vermiyorsa vardır birşey eger çok güveniyorsam sevdigime
ailemi ikna çabalarına başlarım elimden geleni yaparım
ama eşime ilerden doğacak bir sorunda nasıl olsa geri dönemez yüzü yok deme sansını vermem..
oyüzden geride herzaman ailemi benim için sağlam arkamda açık bir kapı olarak olsunlar isterim ...
onalrın rızası olmadan evlenmem.... .

benimde problemlerim oldu, herkes kendi psikolojik sorunlarını bize yüklediler ama sonunda bizim dediğimiz oldu çok şükür şimdi iyiyiz.
allah senin de yardımcın olsun

asla...
hayatımdaki en önemli varlık ailemdir...
babam diyorsa ( ki hiç aldanmaz insan konusunda) kesin bir bildiği vardır...
boşuna mı demişler ana gibi yar, baba gibi diyar olmaz...

kesinlikle böyle bişey yapmazdım ailem benim için çok değerli
eşimle severek ve ailelerin onayı olarak evlendik ama babam hayır bu olmaz
deseydi kırıp dizimi otururdum ama çok şükür böyle bişey olmadı:Saruboceq:

duruma göre değişir ve evleneceğim insana ne kadar güvendiğimle alakalı

tabiki ailemi bi şekilde ikna etmeye çalışırım benim evliliğim de onaylanmadı fakat anneme kaçarım diye tehdit ettim
ama sadece tehditti kaçmazdım neden kaçayım ki ben değil evleneceğim kişi beni istiyorsa bişeyler yapsın

ben göze aldım..eşimle evlenmek için her şeyi göze aldım..aldım derken ailemi atmadım..ailem benim için çok önemliydi..kaçmadım da..razı oldular ama onaylamadılar..
sebep annemle babamın ayrılmasına sebep olan eşimin babasıydı..boşanmalarına neden olan adamı dünür olarak kabul edemediler..eşimin annesi babası da eşim 9 aylık iken ayrılmış..yani eşim babasıyla hiç yaşamamış..sadece hüviyette babaydı..ben annemi-babamı ikna etmek için çok uğraştım..babasının yaptığını eşimin ödemesini istemedim..
ben annemle yaşadığım için düğünümü annem yaptı...babam gelmedi..kırgındı..çok sevdiğim için her şeyi göğüsledim..ama zamanla çok acılar çektim..çok depremler
yaşadım..evliliğimi bitirmeyi çok düşündüm fakat çocuklarımın benim çektiğim acıları çekmemesi için her şeyi katlandım...çocuklarım için çok fedakarlık yaptım çokkkkkk
pişmanda değilim..
siz olsaydınız aileniz izin vermese de evlenmeyi göze alır mıydınız?:eek:klava:

canım ne kadar ğüzel ben senin yaptıklarını yapamadım malesef ailem istemediği için sevdiğim erkeği terkettim pismanmısın dersen bilmiyorum su an mutluyum eşim cok anlayıslı ve sevecen ailem yanımda onları bırakmadığım için ama arada sırada ğece rüyamda ğörüyorum ilk askımı vicdan azabı cekiyorum yaptıklarımdan o hala bekar yanlız ben se evliyim yolda bazen denk ğelince içimden bir seyler eriyor dizlerimin bağları çözülüyor acı çekiyorum üzülüyorum ama malesef 15 yıl önce cocuklukta verilen yanlış bir karar dı diyip yoluma devam ediyorum ................. ama seni kutluyorum askın için caba harcayıp zorluklar cekmişin ama sonuç elin de yanında sevdiğin adam insallah hayat boyu mutlu olursunuz yani kısacası kafanızı allak bullak ettim simdiki aklım olsaydı heralde mücadele ederdim

ciddi anlamda geçerli bir nedenleri yoksa sonuna kadar mücadele ederim...hemen kaçıp gitmem ikna etmeye çalışırım..son çare çeker giderim...
hele ailesi bize uygun değil gibi cümleler sarfederlerse,maddiyatı,eğitimi öne sürerlerse hiç dinlemem...
onu bırakıp gitmem için çok önemli bir neden olamsı gerekir....
sonuçta ben ailemle yaşamayacağım ömür boyu...endişelerini anlarım ama çok önemli bir sebepleri olmalı beni ayırabilmeleri için...

siz olsaydınız aileniz izin vermese de evlenmeyi göze alır mıydınız?
Böyle bir durumda aile evliliğe niçin karşı çıkıyor , onu düşünmek gerekli .Aile mantıklı bir sebep ileri sürüyorsa zaten evlilikten vazgeçmek gerekli .Ama ortada hiçbir neden yokken evlenilecek kişiyi onaylamıyorlarsa karşı çıkardım .Eskiden de böyle düşünüyordum , şimdide böyleyim .Yani şu anda da eğer oğlumun veya kızımın seçiminin yanlış olduğunu düşünüyorsam geçerli bir nedenim olmalı .Yoksa ben birlikte olduğu kişiden hoşlanmıyorum diye , araya engel koyamam buna hakkım yok .Ama gerçekten geçerli bir nedenim varsa ,çocuklarımında daha mantıklı düşünüp karar vermelerini isterim .Yoksa elbette insan sevdiği kişi için direnmelidir diye düşünüyorum .

Ailemin rızası benim için çok önemlidir; çoğu insan için zaten bu böyledir. Önemli olan ailenin neden karşı çıktığı, gerekçelerinin mantıklı yanıdır. Misal "Bizim yöremizden, memleketimizden değil","Belli bir sebebi yok gözüm tutmadı","Anasını, babasını hiç sevmedim" sebepleri ile "Evleneceğin insanın sorumsuz olması, saygısızca hareketler yapması, kötü alışkanlıklara yatkınlığı" sebepleri bir değildir. Evlendiğimde mutlu olacağıma dair inancım varsa ailemi bir şekilde ikna ederdim,onlara karşı çıkardım; ama bazen ailemin haklı olduğunu düşünüyorsam ilişkim üzerine düşünürdüm; belki de göze alamazdım.
Kısacası, ailenin rızası önemli ancak niçin rıza göstermedikleri çok daha önemli...

göze almammm, aılem zaten kımseye ızın vermıyor bunu bılıyorum ama yıne de goze almamm ... :1ninca:

Ailemin neden rıza göstermediğine bağlı canım ama herhalde izin vermiyorlarsa bildikleri bişey vardır deyip dinlerim sözlerini..

ben göze aldım
hem okuyordu hem benden 3 yaş küçüktü hem mezhep sorunu vardı
evlendik.ailem düğünüme gelmedi
bir yıl konuşmadılar
şuan barıştık sorun yok
badem gözlüm için bugünde aynı şeyi yaparım

aşk mı şevkat mı

tabıy kı şevkat ...

neden aşk karşılık bekler şevkat beklemez..

annenın çocuğuna duydugu şevkattır...

......ağlarsa anam ağlar gerisi yalan ağlar derler..

aılemın ıstemediği biriyle evlenmedim....

benı doğuran buyuten şekıllendıren ailem elbette benım ıcın en ıyısını ıster..

sevığın ınsan ıcın mucadele edersın ama ailen şunlardan dolayı mutlu olamazsın derse...zorlamanın anlamı yok...

eşının annesını begenmez babasını begenmez deyınce aıle..Bızler ben aılesıyle evlenmıyorum eşımle evlenıyoruz dıyorum ama..

bu sıtede eşıyle anlaştığı halde eşının aılesıyle anlaşamayan nıce ınsanlar var

Uzaktan davulun sesi hoş gelirmiş derler ,insan başına gelmedikçe , o çıkmaza girmedikçe karar vermek zor bence. Tabi ki herkes önce ailem diyecek ama şartlar hele hele o aşk var ya insana neler yaptırmıyor ki arkadaşlar. Bir aşık olmaya görün yapamam dediğimiz neleri yapmışızdır bu uğurda.
Büyüklerimiz bize ne kadar yapma ,ettme deseler de yine de kendimiz ayağımızı o taşa vurmak isteriz insanın doğası bu.Özetleyecek olursam tabi ki anne, babalar kolay kolaya yanılmıyorlar, inanın bana da ne söyledilerse çıkmıştır.Ama demin de dedim ya kendimiz düşe kalaka öğrenicez bu hayatı tabi ki en değerli varlıklarımızı da kırmadan, incitmeden,elden geldiğince gönüllerini alarak...

Ailemin onayı benim için son derece önemli.Sudan sebeplerle benim mutluluğuma mani olmaya kalkmazlar.Neticede evlenmek istediğim kişiye onay vermemeleri beni son derece üzecek bir konudur ki beni üzmeyi asla istemezler.Üstelik kendi egoları ya da kazanımları için beni feda etmezler.Gerçekten benim hayatımı etkileyecek derecede bir yanlışlık varsa ortada ya da olacaksa ancak o zaman müdahale ederler.Ben aşık olduğum için kısa süreliğine mantığım çevrim dışı olabilir.Herşeye olumlu yanından bakarım.Böyle bir durumda ailemi sözlerini dikkate alırım.Ailemi karşıma almam.Bence evlilik için sadece aşk yeterli değildir.Herkese aşık olabilirsiniz.Neticede buna gönül demişler.Sınır tanımaz.Ama evlilik ciddi bir mesele.O yüzden herkesle evlenilmez.Bana yıllarca bakan herşeyden önemlisi hayatlarından yemeklerinden zamanlarından fedakarlık eden insanları çiğneyemem.Bu demek değildir ki ailem benim hayatımı istediği gibi yönetebilir ve ben kukla gibi bu hayatı yaşarım.Ailem müdahale edeceği ve duracağı noktaları iyi bilir.Bir uyarıları olduğunda bu yüzden son derece dikkat ederim.

Onayları olmadan evlendim.. onları zorda olsa ikna ettim ama hiç istemediler. Uygun görmediler....Şimdimi onların dediğine geldim yıllar oldu boşanalı:nazar: demem şuki aile rıza göstermiyorsa bir bildikleri vardır. Bu konuda tecrübem büyük ve acı oldu. Şimdi zaten bende bir anneyim neyin doğru kimin uygun olduğunu biliyorum ama bazı hataları bir ömür sırtında taşıyorsun.. Yinede bugünüme şükür ediyorum ailem hiç yalnız bırakmadı. Hep yanımda oldular. O sevdiğim dediğimde eldi yine el oldu...İstisnalar mutlaka vardır ama ben beni bilirim..senağlama

ailem izin vermezse asla evlenmem çünkü nolursa olsun aileler evlatlarının asla kötülüğünü istemez karşı çıkıyorlarsa bir bildikleri muhakkakki vardır. onlar yıllardır benim yanımda ama bi kaç yıl tanıdığım bi insanı asla onlara tercih edemem

Benim annem de şuan görüştüğüm aşkımı istemiyor.Çünkü mezheplerimiz farklı..Ama onun ailesi hiç bir şekilde aşırı,uç değil ki..Sadece mezhebe takılıp kaldı,hayır diyor başka birşey demiyor..yani görüşmemi istemiyor.ama ben 1.5 yıldır görüşmeye devam ediyorum, çünkü birbirimizi çok seviyoruz..Allaha şükür okumuş,kültürlü bi insan..Ama insan sadece mezhebe bu kadar takar mı ya:KK43: inanılmaz bir inat senağlama

X