Hamilelikte Yeşil Çay.. Lütfen Dikkat!

kızlar ibrahim saraçoğlu da bu konu da hamile kadınların maydonoz nane adaçayı fındık fıstık çekirdek (bütün çekşrsek çeşitleri)ve de badem yememelerini önerdi çünkü bünlar düşük riskini arttırıyomuş not düşim dedim keyifli hamişlikler

bu bılgı benım için cok iyi oldu.cok sagol canım paylasımın için.yesil cay keyfım burada sona ermiştir..

ben 40 hafta boyunca her kahvaltıda içmiştim
çok şükürki böyle sorun yaşamadım Allah ıma çok şükür

bundan sonra içmezsin olur biter canım korkup bebişide strese sokma :)
ben 40+2 ye kadar bilmedim içtim vallahi.. günde en az 1 kere kesin içerdim bide. :/
Allah korumuş çok şükür...

ya inanmıyorum.. sıcak hiçbir içecek kullanamıyorum midem almıyor..bugün bari yeşil çay alıyım dedim ve bir bardak içtim..acaba bir şey olur mu?lütfen cevap verin..

Canım ya telaşlanma ben de bilmeden içmiştim...Ama böyle sonuçlar düzenli, sürekli tüketimde çıkar ortaya..Öyle arada içmekle birşey olmaz bence.
ıçini ferah tut sen, bebişini de stres yapma.

Off offff tam bir kupa çayımı aldım birde araştırıyım dedım faydaları nelermıs :KK70: ne faydasıııı zararlıymış bide
zaten bu toplamda 2.yeşil çayım
bende çok kilo alıyorum barii yeşil çay içiyim günde bi bardak demistim ama neyseeee artık doğumdan sonra içerim :KK52:

3. ayımdan 7. ayıma kadar günde 3 bardak içtim:) (bu arada hiç siyah çay içmedim ama) sonra çıkan bu haberlerden sonra doktora danışmak aklıma geldi. doktor da içme, sakıncalı dedi. bebeğin kalbine baktırmak istedim ama bana 4. ayımızda çektirdiğimiz renkli doppler (miydi neydi işte..) de bi problem çıkmadıysa sonradan bişi olmaz dedi. rahatladım ama belli olmaz tabi. sonrası için de nadiren de olsa kullanabilirsin dedi. bende şimdi haftada bir kullanıyorum.

ama bu arada aklıma takılan bişi: mesela ben şimdi de yeşil çayı bıraktım diye günde bir kez çok çok açık siyah çay içiyorum. acaba bu daha mı iyi oluyor? ki ben yeşil çay içmeye başladığımda yaptığım araştırmalarda bissürü yerde hamilelere tavsiye edildiğini de okumuştum..

aklımda şüpheler..neyse...

benımde hamılelık durumum var sanırım.sonuçları bugun ogleden sonra alacagım.bende kocaa bir kupa dolusu yeşilçayımı almıs internete bakarken bunu gorunce gıdıp doktum.su aldım oturdum yerıme:KK9:

Rica ederim arkadaşlarım, sonuçta burada kimse birbirini göremese de herkes herkesin iyiliğini istiyor, bu konuda hiç şüphem olmadı şimdiye kadar. Ne mutlu bize..

ii günler biz eşimle bebek düşünüyorum 9 aydır olmadı ilk prolaktın hormonum yüksek çıktı şimdi de kıs var ilaç kullanıyorum . ayrıyetten de plates yapıyorum plates sonrası yeşil çay içiyorum kafam karışık ya içerken hamile kalırsam bu zararlı olur mu sizce içmeyi bırakmalımıyım yardımcı olursanız çok sevinirim.

ii günler biz eşimle bebek düşünüyorum 9 aydır olmadı ilk prolaktın hormonum yüksek çıktı şimdi de kıs var ilaç kullanıyorum . ayrıyetten de plates yapıyorum plates sonrası yeşil çay içiyorum kafam karışık ya içerken hamile kalırsam bu zararlı olur mu sizce içmeyi bırakmalımıyım yardımcı olursanız çok sevinirim.

aynen canım bende çocuk istiyorum kürlerde yapıyor pılatesde yapıyorum ve günde en az iki bardak yeşil çay içiyorum adetime on gün kaldı ama bi yandanda içim içimi yiyiyor ya hamileysem ya çocuğa zarar verirse yeşil çaylar, hareketler, arkadaşlara sordum ama cevap alamadım.. sen ne durumdasn şimdi merak ettim

X