böbrek taşı düşürüyorum

demet gamzem

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Ağustos 2008
68
0
senağlamaselam arkadaşlar böbrek taşı düşürüyorum ve çok acı çekiyorum aranızda böbrek taşı düşüren varmı ilaçlar fayda etmiyooo.

ay canım allah yardım etsın babamdada vardı gıdıp kırdırdık baska turlu gecmedı ama bol bol su ıc allah yardımcın olsun acıl sıfalar

Eşim de aynı dertten muzdaripti.
Ne kadar acı verdiğini çok iyi bilirim.
Bu arada gilaburu diye bir bitki var bunun suyu böbreklere inanılmaz iyi geliyor.
Eşim kullandı çok ta fayda gördü.
Tavsiye ederim.
Çok geçmiş olsun.
Sevgiler...

gecmıs olsun canım..bende dusrduk ve ınanılmaz acısı agrısı oluyor..
ben kırdırdım ...bol su ıcmen gerekıyor yuruyuş yap merdıven ın cık ıp atla
acı cekerken bunlar cok zor oluyor ama hereket edıp duşmesı ıcınde gereklı canım
duşmeyıp ıdrar yollarında kalması daha zor ve mudale edılmesı gerekıyor
cok gecmıs olsun

ay canıımm çok geçmiş olsun
ben de düşürdüm.dr ne dedi sana ilaç falan fayda etmez tabi ille de çekeceksin maalesef:KK43: ama kırılması mı gerekiyor yoksa küçükmü.küçükse kendiliğinden düşecek
bol su iç
atla zıpla
engebeli yolda araba kullan veya kullandr(bunu dr demişti:)) hoplamaktan düşüyomş:))
ağrı kesicileri bolca kullanırsın muhtemelen ve dr.un unuttuysa bir de mide ilacı yazmasını söle.çünkü mide korunmazsa o dönemde çok zarar görüyor aklında olsun.
ben düşürürken annem derdi ki sen çocuk doğurmş gbi oldun hatta daha da zoru.ondan artk korkma bişiden diyodu:)) sen de dalga geç bölee.aman hee acımasın die kıpırdamamazlık etme tatlım yoksa işkenceyi uzatrsnn!
tekrar geçmiş olsun tez zamanda düşer inşallah.

ya hepinize teşekkür ederim atlıyorum zıplıyorum ama yok sık sık idrara çıkıyorum ve çok kötü bir acı ve yanma var acaba düşmek üzeremi

ya hepinize teşekkür ederim atlıyorum zıplıyorum ama yok sık sık idrara çıkıyorum ve çok kötü bir acı ve yanma var acaba düşmek üzeremi

bunu anlamak için tekrar röntgen çektirebilirsin ancak güzelim. maalesef nerde ne yapıyo insan tam anlamıyo:) 2 hafta ile 6 ay arasında düşme süresi vardır.sen hareketlerle bunu hılandıracaksın işte.bir de sıcak suya gir zeytinyağı falan da olsun dediler bana ama bi bilgim yok ben denemedim.düşürmese de azcık rahatlatr gbi geliyo.a.s.

Öncelikle çok geçmiş olsun.
benim erkek arkadaşım böbrek taşı düşürdü 13 mm çapındaydı...
bi anda sancılandı acil servise kaldırıldı ultrasonda ortaya çıktı.
çok fazla kola içiyodu , kola da yapabiliyomuş böbrek taşını doktor söyledi; kolayı bıraktı. bol bol hareket etti, günde 3 lt su içti, nihayet taşı düşürdü.
inşallah siz de bir an önce bu illetten kurtulursunuz

Gecmis olsun, kisa zamanda tekrar saglina kavusursun insallah..
Bircok arkadasin da söyledigi gibi,tas düsürmede bol su icmek cok önemli..
Yakinlarda arkadasimin annesi bu dertten muzdarip idi, hastaneye kaldirdilar..
Serum veriyorlardi.. Saat tutmustuk, gün icersinde abartisiz 10dk´da bir tuvalete cikiyordu..
BAzen tasin büyüklügüne göre lazerle de kirabiliyorlar.. Onun tasi büyük oldugundan lazerle kirdilar..
Sen doktor kontrolünü ihmal etme..
Cok gecmis olsun..

Canım benım böbrek taşı iLaçLa qeçicek qibi deiL, iLaç sadece sancıyı azaLtır ama taş oLduqu qibi kaLır.. ßiLdiqim kadarıyLa Kahramanmaraş'ın ELbistan die bi iLçesi var böbrek taşı için iyi qeLen asitLi bi suyu varmış..ßöbrek taşı oLanLar oraya içmeLere qiderLer yararLıymış tavsiye ederim..

canım çok geçmiş olsun çok zor olduğunu benim kadar kimse iyi bilemez ben altı tane taş düşürdüm en son olan taşım düşmüyordu bana bira içmemi tavsiye ettiler o gece üç kutu bira içtim ve taşı düşürdüm tabi içip içmemek sana kalmış tekrar geçmiş olsun

canım çok geçmiş olsun çok zor olduğunu benim kadar kimse iyi bilemez ben altı tane taş düşürdüm en son olan taşım düşmüyordu bana bira içmemi tavsiye ettiler o gece üç kutu bira içtim ve taşı düşürdüm tabi içip içmemek sana kalmış tekrar geçmiş olsun

aa evet nası unutmuşum onulaelaelaelaelae bira da işe yarar ilaç niyetine iç.yok illede içmem diyosan alkolsüz bira var arpa suyu olarak al onu iç.ben 1 günde düşüren biliyorum birayla:)) :1ninca:

canım öncelikle geçmiş olsun benim eşimdede vardı ne ilaçlar içti neler yaptık arabayla taşlı yollara girdik hoplatsın düşürsün diye olmadı ama sonra bir arkadaşımız nişasta deneyin dedi denedik ve düşürdü istersen sende yap
öncelikle yapman gereken köy nişastası olacak hazır nişasta diğil pazarlarda bula bilirsin 1 çay bardağı suya 1 tatlı kaşığı nişaşta koy karıştır bunu günde 3 yada 4 kare iç aç tok farketmaz 3 gün devam et 3. günün sonunda böbrek taşın parçalanıp küçük parçalar halinde düşer ağrısıda fazla olmaz korkma eşim 3. günün sonunda düşürdü
geçmiş olsun arkadaşım

X