Hamilelikte kilo ve karın büyümesi

Gebelikte vücut tuzu tutarmış.Gebeliğin sonlarına doğruda el ayak vücut şişermiş ki bunu bir çok hamilede gördüm şişkinlikten erkek terlikleriyle muayeneye gelen hamileler var.Birde benim bundan önceki düşükle sonlanan gebeliğimde de aynı sendeki gibi popom basenlerim büyümüştü hemde çok erkenden.Kız olacak diyorlardı görenler.... Hayırlısı olsun hakkımızda ama tuzu azalt mutlaka canım....

düsen bebegin icin basin saolsun canim...haklisin galiba eltimde 7 aylik ama acayip sisti oda benim gibi tuza hic dikkat etmedi yemekleri tuzlu seviyorm sanirim ondan..artik dikkat etcem saoll cnm

ben de 17. haftamdayım. üç hafta öncesine kadar 1,5 kilo almıştım. ancak son 3 haftada 2 kilo daha almışım ve doktorum uyardı 3 hafta sonra yani 20 haftalıkken kontrole gittiğimde hiç kilo almamam gerekiyormuş. yediklerime çok dikkat ediyorum, makarna, pilav yemiyorum, ekmek sabah kahvaltısında 2 dilim yiyorum.kızartma,şarküteri ürünleri,tatlı yemiyorum. meyve ,sebze,süt ürünleri (sütü de yarım yağlı içiyorum) ağırlıklı besleniyorum ama hala kilo alıyorum. 63 kiloyla hamile kaldım,şimdi 66,4 kiloyum. polikistikover olduğum için şekere yatkınlık var ve hamilelikte çok dikkat etmek gerekiyormuş. doğumdan sonrasını da düşünüyorum nasıl kilo vericem diye. ideal kilom 55 ama hamilelikten önce bile 60 ın altına son 2 yıldır inemedim.:uhm:

ben göbekli olduğum için zaten herkes beni hamile zannediyordu. 8 haftalk hamileyim istediğim gibi elbise giyiyorum önceden göbek çıkıyor diye dar elbiseler giyemiyordum...

kıslar 20 haftadan önce hiç kimse hamile olduğumuz nalamıyordu sonra birden değişti henüz 4 kilo almama rağmen toplamda kocaman göbeğim var geri tarafalar aynı 28 haftalık hamişim

düsen bebegin icin basin saolsun canim...haklisin galiba eltimde 7 aylik ama acayip sisti oda benim gibi tuza hic dikkat etmedi yemekleri tuzlu seviyorm sanirim ondan..artik dikkat etcem saoll cnm

Sağol canım.Sağlıcakla kolay doğumlarla bebeklerimizi kucağımıza almak nasip etsin Rabbim .....

bende 20 haftalık hamıleyım ve hala dısarıdan bakan bu kız hamıle demez yani.. bende bıran evvel şişmek ıstıyorum ne varsa :) göbegım büyüdükçe yavrumu daha cok hıssedıyorum sankı...
ama suana kadar toplamda 3-4 kılo aldım...

mrb 8 hftlk hamileym.benimde 6 haftalıktan itibaren karnım birden büyüdü.diyeceksinizki çok mu yedin.tam tersi bulantılarım vardı daha az yedim.rahatsız oluyorum bu durumdan.göbeğimi henüz salamıyorm çünkü büyük duruyo ama 8 haftalık .soranlar karşısında komik duruma düşmek istemem.gaz falan diyorum ama sanki inanmıyolar.ne yapıyım yani benim suçum mu.:eek:klava:

elacım dogru soyluyosun o kocaman gobıs tamamen gaz bosver mılletı sen benım ılk zamanlar 4-5 aylık gıbıydı sonra normale dondu sımdı yenıden buyumeye basladı hihoyyyt

Anlaşılan asıl büyüme 20.haftadan sonra başlıyor.O zaman bir süre daha sıfır göbek dolaşalım kızlar ne güzel işte :)

slm ark. lar bende 18 haftalık hamileyim bende çok istiyorum karnımın büyümesini daha yeni yeni belirginleşmeye başladı doktorum maşallah bebek fazla gelişmiş sağlığı çok iyi dedi eşim de dert etme asıl önemli olan sağlığı diyor ama ben karımın da büyümesini çok istiyorum ancak dar giyinince çok belli oluyor inşallah 20. hafta da belli olur

Benim önce üçüzdü, 12. hafta ikiye indirildi, ama benim de karnım 2. aydan beri şişti.Şimdi 17 haftalık, ama görenler 7 aylık sanıyor. Zaten ufak tefek olduğumdan hemen belli oldu karnım.2. ayda belli olmaz diye bir şey yok. Kişinin fiziki yapısıyla alakalı. ıçi darsa, hemen çıkar göbek. Kalçası geniş, içi genişse 5. ayda bile belli olmaz.

evet kesinlikle vucut yapisiyla alakali, bende 10 haftalik hamileyim. hic belirti yok, hala herseye sigiyorum sadece goguslerim bir beden buyudu,ama bir arkadasimin karni daha 10. haftadayken cikmisti. ikimizde zayif sayiliriz, boylarimiz hemen hemen ayni, ama demekki bende su ic karin denen sey genis :))

ben de 21 haftalık hamileyim.daha kıyafetlerimi giyiyorum.çok az bir göbek var .3 kilo aldım şimdiye kadar.hamile olduğumu bilmeyen anlamaz yani hamile olduğumuçiç karnın geniştir ondan belirgin değil diyolar.bebeğimin kilosu da iyi çok şükür.

eet sizin dediğiniz gibi demekki benim de iç karnım geniş ama insan istiyor büyümesini değil mi ama arkadaşlar etraftakilerde kızıyor ne yapacan büyüyünce böyle daha iyi şişmektense incecik kalmak daha güzel hem çatlama sorunun da pek olmaz diyorlar inş. çatlamam çünkü benim yengem geçen ay doğum yaptı ve çatlak vardı karnında şimdiki durumu daha kötü :KK43: görünüş açısından

kızlar ben de 10+4 günlük hamişim ve 0.5 kilo aldım.ama karnım acayip büyüdü.popom ve göğüslerim de öyle bu kadarlıkken bu kadar karın büyür mü?sizler ne kadarlıkken belli olmaya başladı? şaşırıyorum.bir de yarım kilo almış gibi durmuyorum sanki 2 3 kilo almış gibiyim.eski pantolonlarım otururken sıkıyor.hele akşam olunca...kaydirigubbakcemile3
bir sorum daha olacak size sabah 56.4 üm.akşam 58.2 ya çok ilginç.her akşam bu sefer kilo almışım diyorum sabah aynı.böyle olan var mı? teşekkürler...kaydirigubbakcemile5

bende aynı senin gibiyim. 10+3 günlük hamileyim. 1 kilo aldım ve popom büyüdü, karnım çok şiş. yanaklarımda dolgunlaştı.1 kiloda bu kadar fark olmaması lazım normalde ama bilmiyorum, hamileliğe özel bir durum herhalde.

ben 20.haftanın içindeyim ve 10 kilo aldım ama bu kadar fazla olmasına rağmen daha yeni yeni karnım belli olmaya başladı..kıyafetlerimde de çok fazla sorun yaşamıyorum..ama 10 kilo nerede duruyor bilmiyorum açıkçası:1rolleyes: herkesin bünyesi farklı işte..yeterki bebeklerimiz sağlıklı olsun gerisi kolay...

slm ark. lar ben 21. haftamdayım ultrasyona girmeden önce size birşey sormak istiyorum acaba bebeğin cinsiyeti anne karnındaki hareketlerine göre belli olabilir mi yani çok hareketli ise kız mı erkek mi gibisinden şimdiden tşkr. :KK70::):

X