Hamilelikte kilo ve karın büyümesi

betxuxl19

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
25 Mart 2008
2.051
11
kızlar ben de 10+4 günlük hamişim ve 0.5 kilo aldım.ama karnım acayip büyüdü.popom ve göğüslerim de öyle bu kadarlıkken bu kadar karın büyür mü?sizler ne kadarlıkken belli olmaya başladı? şaşırıyorum.bir de yarım kilo almış gibi durmuyorum sanki 2 3 kilo almış gibiyim.eski pantolonlarım otururken sıkıyor.hele akşam olunca...kaydirigubbakcemile3
bir sorum daha olacak size sabah 56.4 üm.akşam 58.2 ya çok ilginç.her akşam bu sefer kilo almışım diyorum sabah aynı.böyle olan var mı? teşekkürler...kaydirigubbakcemile5

Senin haftalarında karının büyümesinden çok bağırsklarda gaz oluyor... Bu yüzden karın büyümüş gibi duruyor... Doğrusu benim karnım 17 haftalıkken belli olmaya başladı. Şuan kimsede 22 haftalık olduğuna inanmıyor. Çok küçük diyorlar... Aldığım okadar kilo nerede bende bilemiyorum...

Senin doğru kilon sabah aç karnına, lavaboya gittikten sonraki kilondur... nerdeyse her insan gece yatarken 2 kilo farkla yatabilir... Oda gün içinde yedikleri, içtikleri....

kızlar ben de 10+4 günlük hamişim ve 0.5 kilo aldım.ama karnım acayip büyüdü.popom ve göğüslerim de öyle bu kadarlıkken bu kadar karın büyür mü?sizler ne kadarlıkken belli olmaya başladı? şaşırıyorum.bir de yarım kilo almış gibi durmuyorum sanki 2 3 kilo almış gibiyim.eski pantolonlarım otururken sıkıyor.hele akşam olunca...kaydirigubbakcemile3
bir sorum daha olacak size sabah 56.4 üm.akşam 58.2 ya çok ilginç.her akşam bu sefer kilo almışım diyorum sabah aynı.böyle olan var mı? Teşekkürler...kaydirigubbakcemile5
benimd popom çok çikti kizim olucak inşallah,senin kizin olur belki

kisiden kisiye degisir ama 10.haftadaki gobektir bebek degil..
ve barsaklardaki gazdan dolayi siskinliktir..
benimki 15.haftadan sonra belirginlesmeye basladi...
bi de sabah ac karnina tartildigin icin degisiklik gosteriyor,aksam da yemek yedigin icin bence...
merak etme canim 3-4 hafta sonra karnin kendini gosterecektir...

ama kızlar gebelik org de 10.haftada yani 9+0ile 9+6arasında gelecek haftadan itibaren 450gr alırsınız diyor.10+0ile 10+6 .haftada da karnınızdaki büyümeye direnmeyin bırakın çıksın diyor.kadınlar kulübündeki arkadaşlarda daha 15 ten sonra çıkar diyor.ben 44 kiloyken bile göbekliydim ama hayatımda hiç bir zaman böyle sivri bir göbeğim olmamıştı sabah uyandığımda bile var.
aman sağlıklı olsunda göbek önemli değil ama ben ısrarla bu bebek göbeği diyorum bir de karnımın ortasında bir çizgi belirdi...

19. haftama gırıyorum..henüz 2 kilo aldım..göbegım artık cıktı,ve popomda büyüdü bıraz.ama iştahım cok açıldı ve galıba cok kılo alacagım..şimdiye kadar aşırı kılo almadım ama abur curbur istiyor canım sürekli..:KK43:sırnaşık şey

bende 9 haftalık olucam ama sanki 15 haftalık gibi bi göbeğim var.. önceden yoktu..hamilelik elbisesi için henüz erken dar şeylerde de belli oluyo ..bol şeyler giyiniyorum ama pantolonlarım olmuyor .bol hiç giymediğim bi pantolonum vardı onu giyiniyorum .. valla tuhaf tuhaf giyiniyorum abuk subuk bişey çıkıyo ortaya..ama sanırsam benimkisi birazda gaz..umarım çabuk geçer bu günler ..seninkide gaz olabilir betülcüm..

10 haftalıkken bebekten dolayı göbek çıkması zor gibi geldi bana da, bağırsakların hareketleri yavaşladığı için, şişkinlik yaratıyordur, benim 12. haftada yavaş yavaş çıkmaya başladı, eşim ve benim dışımda kimse anlamıyordu, ama ne zaman 17. haftama girdim, göbeğim belirmeye başladı, hekes tarafından anlaşılmaya başladı, sen de 17. haftana geldiğinde demek istediğimizi anlarsın canım, amaaaann boşver, sen bebek niyetine düşün, sefasını yaşa...

benim karnımda 2,5 aylıkken çıkmıştı.hiçbir pantolonum olmuyordu.ama basenlerfdn falan hiç kilo almadım.bütün hamileliğimde sadece karnım vardı.ve ben bu durumdan çok memnundum.karnımı gere gere ortalıkta gezdim valla.sende bu kadar kafana takma bence,gururla bebişini taşı.

bir sorum daha olacak size sabah 56.4 üm.akşam 58.2 ya çok ilginç.her akşam bu sefer kilo almışım diyorum sabah aynı.böyle olan var mı? teşekkürler...kaydirigubbakcemile5
BETÜL SENİNLE AYNI KİLODAYIM VE BENİMDE SABAH 56.4 İLE 56.1 ARASI DEĞİŞİYOR.AMA GECE YATARKEN ÇOK SU İÇTİYSEM VE YEDİYSEM 58.2YE KADAR ÇIKIYOR.BENDE HENÜZ 7+2 YİM.SAĞLIKLI GEBELİKLER DİLERİM...opuyorumnanaktan

Bendede bir değişiklik yok zaten ilk gebeliklerde geç çıkarmış göbek değilmi?Hem zaten ne kadar geç çıkarsa o kadar iyi değilmi?Reflüm artacak diye korkuyorum ben karın büyüdükçe.Birde iç karın genişsede geç çıkarmış....

kizlar benimde bu konuda cok kafam karisiyo...tartilara bakilirsa hic kilo almamisim...12+1 günlügüm ama sanki popom büyüydü kollarim bacaklarim etlendi karnim büyümedii normal büyüklügünde...ama kendimi agírlasmis hissediyorum ve kilo almadim..aceba vücut sismesi simdiden olurmu??

kizlar benimde bu konuda cok kafam karisiyo...tartilara bakilirsa hic kilo almamisim...12+1 günlügüm ama sanki popom büyüydü kollarim bacaklarim etlendi karnim büyümedii normal büyüklügünde...ama kendimi agírlasmis hissediyorum ve kilo almadim..aceba vücut sismesi simdiden olurmu??

Canım gazdan da oluyor bazen .....

BETÜL SENİNLE AYNI KİLODAYIM VE BENİMDE SABAH 56.4 İLE 56.1 ARASI DEĞİŞİYOR.AMA GECE YATARKEN ÇOK SU İÇTİYSEM VE YEDİYSEM 58.2YE KADAR ÇIKIYOR.BENDE HENÜZ 7+2 YİM.SAĞLIKLI GEBELİKLER DİLERİM...opuyorumnanaktan

:roflol::roflol::roflol::roflol: arkadaşım betülün mesaj tarihine bir bakarsan sağlıklı gebelikler dilemek için biraz geç kaldığını görürsün onun çoktaan nurtopu doğmuş darısı bizim başımıza :dance::dance::dance::dance:

şişkinlik genelde ödem olan gebelerde çok oluyor
yani kollarda bacaklarda şişme ödemle alakalı bi durum
karnın şişmesi bağırsaklardan kaynaklanabiliyor.
buda gebelikte bütün sistemin değiştiği için vücudun alışmaya çalıştığı süre benim bildiğim kadarıyla
ben 7 aylık hamileyken bile kkimse anlamıyodu hamile olduğumu
9. ayımda artık otbüste yer vermeye başladılar :eek:klava:
doğumuma sayılı günler kaldı 8 kilo aldım
bu arada her hamilede değişik şeyler meydana geliyor herkesinki bir olcak die bişi yok tabii
mesela benim kalçam falan hiç büyümedi
sadece göğüslerim kocamannnn:dance:

yok canim ya popoda bacakta gazmi olur:))karinda haklisin ama zaten biliyorum daha büyümedi..tuzluyada hic dikkat etmedim vala aklima gelmedi

Gebelikte vücut tuzu tutarmış.Gebeliğin sonlarına doğruda el ayak vücut şişermiş ki bunu bir çok hamilede gördüm şişkinlikten erkek terlikleriyle muayeneye gelen hamileler var.Birde benim bundan önceki düşükle sonlanan gebeliğimde de aynı sendeki gibi popom basenlerim büyümüştü hemde çok erkenden.Kız olacak diyorlardı görenler.... Hayırlısı olsun hakkımızda ama tuzu azalt mutlaka canım....

şişkinlik genelde ödem olan gebelerde çok oluyor
yani kollarda bacaklarda şişme ödemle alakalı bi durum
karnın şişmesi bağırsaklardan kaynaklanabiliyor.
buda gebelikte bütün sistemin değiştiği için vücudun alışmaya çalıştığı süre benim bildiğim kadarıyla
ben 7 aylık hamileyken bile kkimse anlamıyodu hamile olduğumu
9. ayımda artık otbüste yer vermeye başladılar :eek:klava:
doğumuma sayılı günler kaldı 8 kilo aldım
bu arada her hamilede değişik şeyler meydana geliyor herkesinki bir olcak die bişi yok tabii
mesela benim kalçam falan hiç büyümedi
sadece göğüslerim kocamannnn:dance:

Offf birdenmi şişeceğiz şimdi?

Bende su anda 8+4 haftalık gebeyim yaklaşık 2 haftadan beri eski kıyafetlerime olmuyorum ve karnım benimde büyüdü.Gaz şişkinliğidir diye düşünüyorum mantıken ama hiçbir gaz belirtiside yok şişkinlik haricinde ...Yani basbaya gebelik göbeği oluştu bende de ...Artık sadece elbise giyebiliyorum çünkü pantalonlar sıkıyor...:teselli:

X