yenidoğan gaz sancısı

DIONYSOS

:) nasılım???????
Kayıtlı Üye
4 Aralık 2007
2.243
5
mrb.anneler
bebeğimin gaz sancısı için sab die bir damla kullanıyorum,arkadaşım milupanın rezenesini önerdi..sizler ne kullanıyorsunuz??

cm ben metsil zinco nurse harveys die bir şurup var onlardan kullanıyorum genelde şurup veriyorum gazı oluncaa dönüşümlü olarak veriyorumm

merhabalar benim kızım 4ay durmaksızın agladı butun damlaları kulandım hıc bırsey fayda etmemişti en sonunda muskat(hint cevizi) onu cuk az rendeleyip sutunuzle veya su ile karıştırıp içirin hem rahatlatıyor uyutuyor hemde gaz sancısına cokiyi geliyor hangı arkadasıma tavsıye etiysem tesekur ettı insallah iyi gelir

cm ben metsil zinco nurse harveys die bir şurup var onlardan kullanıyorum genelde şurup veriyorum gazı oluncaa dönüşümlü olarak veriyorumm

canım metsil damla kullanıyorsan sap damla ver çünkü metsil sap damlanın türkiye versiyonuymuş sap ithal marka..
ben saptan memnunum ama bitkisel yollarla sorunu gidermek istiyorumm

muskat baharatcılarda ve aktarlarda satılan küçücük kurumuş ceviz kadar bi bitki cevize çok benziyo rendeleniyo bebeğin gazına ve uykusuna çok iyi geliyo

arkadaşlar muskat hindistancevizinin küçüğüdür rendelenerek kullanılır.küçük bebekler için rezene ve papatya da kullanılır ama en doğalı ılıtılmış zeytinyağıyla yapılan masajdır.bebek masajı diye aratırsanız nette var.bu masaj hem gaz sancısını giderir hem anne bebek iletişimine faydalıdır

metsil kullanıyorum oldukça rahatlatıyor ama daha doğal olsun istediğim için humana'nın kimyonlu rezene çayından aldım,pazartesi başlayacağız bakalım o nasıl gelecek.

ben de 2 çocuğumda da aynı gaz sorununu yaşadım.özellikle kızım sabahlara kadar ağlıyordu.Rahmetli annem saf zeytinyağını biraz kaşıkta ısıtıyor ve eliyle karnına masaj yapıyordu.Üzerine ütü ile ısıtılmış küçük bir havlu koyuyordu.Sabaha kadar bebek rahat uyuyor ve bol bol gaz çıkarıyordu.Ben de bunu örnek alarak 2.ci çocuğumuda aynı şekilde büyüttüm.hem de doğal yoldan.yapınız faydasını göreceksiniz.Ayrıca muskatında faydası var.ama en sağlıklısı bu, hem bebeğin cildide yumuşacık oluyor.

benimde oğlumda gazlı bir bebekti sap simleks çok iyi geldi birde gazason ile karnını ovuyordum oda çok rahatlatıyor 3 ay sonunda gaz sancıları azalıyor

Merhabalar

benimde 3,5 aylık bir çocuğum var sürekli gaz sancısı şikayatimiz vardı. MEtsil kullandık Nurse arways kullandık. Hiç fayda göremedik. Çocuğumuz sürekli ağlıyordu. Sonra bi eczacı bayan tavsiye etti HERBİX ŞURUP kullanmaya başladık Ve son derece memnunuz İçeriği nurse gibi bitkisel bir şurup artık kolik ve gaz sancısı problemimiz yok. Herkese gönül rahatlığıyla tavsiye ediyorum Ben bana tavsiye eden eczacıya çok dua ettim umarım sizde bana dua edersiniz. Herkese iyi günler

Kızlar koliks bitkisel şurup kesinlikle deneyin. Zinko, masaj, sıcak havlu,rezene hiçbiri çare olmadı en son bi doktor bu şurubu önerdi 3 gündür kullanmaya başladık müthiş sonuç aldık günde 3 kez 1 milim ne ağlama krizi ne sancı:)) artık minnoşumun ağlama saatlerinde oyunlar oynayıp şarkılar söylüyoruz:))

Ben sab cok kullandim ama bence hicbirfaydasi yok dr um rezene cayi icir karin agrisina ve gazina iyi gelir rahatlatir dedi simdilik öyle yapiyoruz bi de sietina masaj ve özellikle bebegi sicak tutmak da cok obemli tabi bi de emzirirken yediklerime dikkat ediyorum

X