Büyük tuvalete çıkamıyorum ...

bendede var aynı sorun kayısı yiyorum sık sık ama koyu renkli olanından aradada bekunis diye bir ilacım var eczaneden öğrenebilirsin haftada iki onu kullanıyorum.sinameki ve zayıflama çayları beni bu hale getirdi onlarıda çok sık kullanmayına.s.

kızlar ramazan ayındayız haliyle oruç tutuyoruz ve sahura kalkıyoruz.
tamam herşey normal ama ben çok fenayım. midem taş gibi oluyo ve kesinlikle büyük tuvalete çıkamıyorum çok afedersiniz :eek::eek:
CADIARZU ya ben napıcammm ?:uhm:
varmı böle bi problem yaşayan ve bi şekilde çözüm bulan
nolur kızlar mahvoldum :teselli:

meraba canım hamileyken de yaşıyodum halende yaşıyorum sıvı şeylerde yiyorum kayısı kurusu yiyorum herşey denedama malesef fayda etmedi :1no2: afedersin tuvalete gittiğimdi her seferinde canım acıyo ve kanıyo senağlama nolucak bizim bu halimiz yaaaaa

Offf ya,nedir bu bagirsaklardan cektigimiz.
Ben senelerdir yasiyorum bu sorunu.Tuvalete
ciktigim zamanda resmen mutlu oluyorum.
Artik cocuklarim bile biliyor bu sorunumu.
Anne neden herkes .....yapiyorda sen yapamiyorsun
diyorlar.
:roflol:

ahhh en buyuk sorun nu kabızlık
ilac hergun aynı saatte alıskanlık yapıp wc oturmak af edersınız ama gercek bıse
ve gün kurusu kayısı ve arada bekunıs dıye hap alıyorum ben ve bene fiber diye liftakvıyesi alıyorum tavsıye ederım

tamam herşey normal ama ben çok fenayım. midem taş gibi oluyo ve kesinlikle büyük tuvalete çıkamıyorum çok afedersiniz :eek::eek:

aman ne bıcım baslık bu böle be,
cok bktan bı msj olmus konu baslıgı olmuss

neyse...

bende de yıllar evel sureklı peklık sorunu vardı yani aynı sıkıntı

acile gıtmıstım gece kıcımdan ıgne mı vurdular serum mu verdıler ne bısey yapmıslardı ıyı oldum geldım hap verdıler galba, bı de soguk havada kal sogukta gelır
ac kılımayı hay allam hanımın pkuyla ugrasıyoz olaya bak :mymeka:

ahh ahh sormaa geçen gece benide acile kaldırdılar bağırsaklar gitmiş benim artık sanki taş var içindee:çok üzgünüm:

gece yatmadan 5 kuru kayısı ye ve b ibardak su iç sabah bi şey kalmaz emin ol..işe yaramazsa gidiver bi sağlık ocagına bi ilaç al.

ben de nerdeyse 8 senedir çekiyorum bu derdi kepekli ekmek yediğim zaman rahatlıyorum birde hergün kuru kayısı ve kuru incire devam etmelisin ramazandan önce kolon hastalıklarında uzman bi doktora gittim osmalak verdi çok rahatsız olduğumda içmemi söyledi alişkanlık yapıyor çünkü.bi de sürekli kullanmam için debridat diye bi hap verdi. doktora danışmadan ilaç kullanma sende. sonra denge bozuluyor.

eskiden ben de bu sorunu çekiyordum. ancak demli çay içmeyi bıraktıktan sonra bu şikayetim geçti. ayrıca sebze ağırlıklı, bol sulu yemekler yiyorum. haliyle ramazan ayında böyle bir sorun yaşıyor olabilirsiniz çünkü sindirim sistemi, öğün sayısı azaltıldığında yavaşlar. bunun için önerilen şeyleri okudum. size tavsiyem
1. zeytinyağı içmeyi deneyecekseniz iftarda aç karnına için. 10 dk sonra yemeğe başlayın.
2. kayısı, incir gibi besinleri tüketecekseniz yedikten hemen sonra üzerine su için. etkisini daha fazla arttırır ve etki süresini kısaltır.
3. eğer demli çay içiyorsanız bence açık içmeye başlayın. etkisini göreceksiniz.

geçmiş olsuna.s.

marhaba! arkadaslarin yazdiklarinin yardimi oluyor ekleyecegim. Bol su icmeye calis bagirsaklar iyi calismiyor olmali ve kirmizi pancaji rendeleyerek veya suya pisirerek veya suyunu alarak 4-5 gun yemeye calisirsan mutlaka yardimi oluyor.Mideye iyi gelir ve bagirsaklari calistirir.Gecmis olsun!

aman ne bıcım baslık bu böle be,
cok bktan bı msj olmus konu baslıgı olmuss

neyse...

bende de yıllar evel sureklı peklık sorunu vardı yani aynı sıkıntı

acile gıtmıstım gece kıcımdan ıgne mı vurdular serum mu verdıler ne bısey yapmıslardı ıyı oldum geldım hap verdıler galba, bı de soguk havada kal sogukta gelır
ac kılımayı hay allam hanımın pkuyla ugrasıyoz olaya bak :mymeka:

burda insanlar birbiriyle dertleşiyor ,yardımlaşıyor ve her derdini sıkıntılarını birbiriyle hiç çekinmeden paylaşıyorlar. açtığım konuda hiçbir terslik veya tuhaflık yok. benim bi sıkıntım vardı ve bunu hiç çekinmeden burdaki (senin gibileri hariç) dostlarımla paylaştım. dostluk bu olsa gerek (paylaşmak)... '''''hay allam hanımın pkuyla ugrasıyoz olaya bak'''' yazdığın cümlee bak.
burda her türlü problemler paylaşarak sonlandırılabiliyor.(ama anlayana)
keşke cevap verme zahmetine bile girmeseydin.
vereceğin cevabına hiç ihtiyacım yok çünkü.

teşekkürler.

bende 10 gündür çıkamıyorum tuvalete iki gündür bekuniste içiyorum ama banamısın demedi çatlamak üzereyim

size süper bir şurup tavsiye ederim OSMOLAK midede değil bağırsaklarda çözülüyor karın ağrısı ishal yapmadan kabızlığı sonlandırıyor
BNDE KULLANMIŞTIM ONU AMA BIRAKINCA DEVAM ETTı GENE. Bı DE SıNRıRıM DÜZENLEYıCı DEBRıDAT KULLANMIŞTIM BıŞEYE YARAMADI MAALESEF. :gitme:
ZAMAN ZAMAN ÇEKıYORUM GENE BU SORUNU:sinifsinif:

BOL BOL SU ıÇıYORUM KAYISI KURUSU YıYıYORUM.PıLAV GıBı ŞEYLER YERıNE DAHA ÇOK LıFLı OLANLARI TERCıH EDıYORUM

Son düzenleme:
kızlar bende bu sorundan doktora gittim. kendisi her sabah ac karnına sıcak su içmemi,düzenli yememi, bide kahvaltıyı gec saate bırakmamamı söledi. ha bide tuvalet eğitimi. sıcak suyu içip,biraz bekledikten sonra kahvaltını yapınca tuvalete otur, ihtiyacın olsun yada olmasın ıkın demişti doktor. daha sonrada vücut alıscakmıs buna. tabi bunları hergün aynı saatte duzenli yapmaya özen göstermek gerek. ramazandan önce yapmaya baslamıstım ve faydasını görmüştüm ben. bayramdan sonra tekrar baslıycam bende.

magnesi calsinie diye bir toz var ramazan boyunca ben onu kullanıyorum.2 günde bir 1 ölçek içersen suya karıştırıp... tuvalete rahat çıkarsın.bilinen bir yan etkisi olduğunu sanmıyorum.

bol su ıcın cok katı beslenmeyın kayısı kurusu yıyıne kayııs seftalı suyu ıcın sıyah cay yerıne adacayı yesılcay bana nescafe bıde kola ıyı gelıyor kısıden kısıye degısır bunlar dogal yontem tabı doktora gıdın olmassa

benim kucuk kizimda da var bu sorun surekli.hatta hastaneye acile bile goturduk.lavman yaptilar.daha sonrada ben devamli lavman aliyordum ve evde yapiyordum. ibrahim saracoglu lavmanin cok sakincali oldugunu, bagirsaklardaki yararli bakterileri yok ettigini soyledi.bende o gunden beri lavman siselerine, yari yariya zeytin yagi ve su koydum. kizim zorlandigi zaman bu karisimi poposundan lavman gibi veriyorum hemen disari cikiyo..zeytin yaginin bir zarari oldugunu sanmiyorum.bagirsaklarini baya yumusatiyor ve lavman sonrasinda cektigi aciyi cekmiyor ustelik...

X