Derin dondurucuda biber dolmasi

cat

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Aralık 2007
394
2
Merhaba arkadaşlar benim size bir sorum var derin dondurucuya biber dolması nasıl koyulmalı haşlanmalımı nasıl olmalı sizler nasıl koyuyorsunuz bilgi verirseniz çok sevinirimcokacimcoook

slm ben dolmalık biberleri haşlamadım içini temizleyip açıkta biraz beklettim buruşana kadar, buruştuktan sonra poşetleyip koydum,sıcak suya da batırıp çıkarabilirsin ama ben yapmadım tercih senin... şimdiden afiyet olsun

biberleri temizle biraz açıkta beklesin yumuşasın biberleri içiçe koyarak poşetle

slm ben dolmalık biberleri haşlamadım içini temizleyip açıkta biraz beklettim buruşana kadar, buruştuktan sonra poşetleyip koydum,sıcak suya da batırıp çıkarabilirsin ama ben yapmadım tercih senin... şimdiden afiyet olsun

EVET BENDE ÖYLE YAPIYORUM.AMA SUYA BATIRMAMANI TAVSİYE EDERİM ÇÜNKÜ ÖMRÜ AZ OLUYOMUŞ:1closedeyes:

bende dolmalık biberleri temizliyorum ve biraz güneşte bekletip buruşturuyorum. eğer dolabımda çok yer varsa buruşturmadan koyuyorum ama çok yer kaplıyor.

çok teşekkür ederim arkadaşlar fikirleriniz için

eger dolabin büyükse icini doldurup koyabilirsin cok pratik oluyor ben yapiyorum

eger dolabin büyükse icini doldurup koyabilirsin cok pratik oluyor ben yapiyorum
biraz anlatır mısın nasıl yapıyorsun dolmalık biberleri pişirme aşamasına getiriyorsun ve dolaba koyuyorsun ihtiyacın olunca direk pişiriyorsun yanlış mı anladım birde herhangi püf noktası var mı ( yeşil yada kırmızı biber farkeder mi)

biraz anlatır mısın nasıl yapıyorsun dolmalık biberleri pişirme aşamasına getiriyorsun ve dolaba koyuyorsun ihtiyacın olunca direk pişiriyorsun yanlış mı anladım birde herhangi püf noktası var mı ( yeşil yada kırmızı biber farkeder mi)

ben yesil biber yapiyorum genelde kirmizi hic denemedim
normal taze biberi dolduruyorsun ve buzluga atiyorsun ihtiyacin oldugundada cikart pisir
yanliz pisirirken kisik ateste pisir ici buzlu oldugu icin
cok pratik tavsiye ederim

evet ben de doldurup koyuyorum buzluğa, normal biber dolmasını yapıp kapaklı saklama kaplarına yerleştiriyorum, pişireceğin zaman çıkar pişir çok pratik , ama pirinçleri biraz kırık oluyor taze gibi olmuyor tabi ki

X