benim gibi gebelikte ishal yaşayan var mı

aynen zederdi...keşke ishal olsaydım,tuvalette doğurmaktan korkuyorum inan,bıktım kabızlıktan

Mrb konu akışı durmuş,ilk gebeligimde işhalden sürekli muzdarip idim.ikinci gebeligim bu ve 3 gündür sıklığı cok değil ama günde 3-4 defa karın agrisiyla tuvalete koşuyorum.
Acaba dogumdan hemen önce ishal olan var mı?bir yerde okumuştum son günlerde vücut bağırsakları boşaltma eğiliminde olabilirmis..

Kızlar 15 haftalık hamileyim ve nerdeyse 3-4 gündür midem haddinden çok bulanıyor özellikle sabahları sarı ve acı acı kusuyorum,özellikle yattığımda afedersiniz sık sık geğiriyorum.midemde göbek kaçığı ağrısı gibi (bilen bilir lanet bir ağrıdır ne yedirir ne içirir mide bulantısı yapar) ağrı var hatta 2gün önce otbste bayılmışım insanlar yardım etmiş sanırım tansiyonum düştü:KK43: Çok korkuyorum kızlar bebeğime bişey olmasını istemiyorum ne yapmalıyım lütfen yardım edinnnn...

Canim gecmis olsun safra kusuyorsun ilk gebeligimde olurdu soguk almaktan kaynakli ayagini sirtini sicak tut gecer.tansiyon icinde ki ilk gebeligimde aynen bende bayiliyordum.yaninda surekli kraker gibi atistirmaik tuzlu seyler bulundur bir de su ,su tansiyonu dengeler doktorum bana bunlari tavsiye etmisti ise de yaradi..tekrar gecmis olsun..

kızlar konu gebelik ve sağlık olunca rahatlıkla yasadığım seyi yazabiliyorum biraz ayrıntılı olacak ama yanlış hatırlamıyorsam 7 veya 8 aylık hamileydim bende bi ishal basladı günde 3-4 kere su gibi.15 gün boyunca.aile hekimi ve ebem bol su iç dedi.kendi doktorumda aynı seyi söyledi ishal bebeğe bişey yapmaz sadece cok su kaybı olacağı için sıkıntı verebilir dedi,bide kan ilacını içme 1 hafta oda yapabilir dedi .tahlil istedi 15 gün cünkü önemli bi süre.ama günde 3-4 kere lavobaya zor yetişen ben tam 3 saat bekledim hastanede tık yok.mercimek tanesi kadar lazım olan seyi verememiştim,eve geldim bol bol su içtim,kan ilacını içmedim 1 hafta.maden suyu ishale birebir.bol bol tuzlu gıdalar yiyip susayın ve su için tavsiyem.su kaybetmemeye özen gösterin.rengi falan değişikse dışkının yada köpüklüyse mutlaka tahlil yaptırın zehirli olmasın.nacizane tavsiyem.bu arada kabızlıkmı ishalmi daha iyi bilemicem ama sanırım ishal:KK53:

Bende de 3 gündür felaket bir ishal başladı...Doktor kontrolüm vardı bugün ama doktoruma söylemeyi unutttum maalesef, bebeğe sakıncası olmadığını sizlerden öğrenince içim rahatladı şükür:)

Gunde 2-3 kez birsey degil ki kizlar Ben ilk gebeligimde Gunde en az 20 kez tuvalete gidiyordum. Resmen tuvaletten cikmiyordum.tabi benimki cok cok kotuydu ayakta durmaya mecalim yoktu .3 gun hastanede yatmam gerekiyordu cunku birsey de yiyemiyordum.kayinvalidem yogun bakimda oldugundan hastanede yatamadim.o orda olumle cebellesirken Ben ishalden hastanede yaticam:KK43:allahtan bebegime birsey olmadi.ama Boyle birseyle karsilasirsaniz seftali yiyin kola muz leblebi iyi geliyor.serum da takilmasi gerekir tabi bana takmislardi.yoksa insan kendine gelemiyor..yasayanlara Allah kolaylik versin..

mrb konu akışı durmuş,ilk gebeligimde işhalden sürekli muzdarip idim.ikinci gebeligim bu ve 3 gündür sıklığı cok değil ama günde 3-4 defa karın agrisiyla tuvalete koşuyorum.
Acaba dogumdan hemen önce ishal olan var mı?bir yerde okumuştum son günlerde vücut bağırsakları boşaltma eğiliminde olabilirmis..

ben de 2 aydır hep böyle bi tuhafım.hep tuvalete çıkma isteği.demek seninde ilk gebeliğin ishalle geçmiş.bende hem ishal hem normal oyle sürüyor.bende 7 aylık gebeyim canım.herkes kabız ben niye böyleyim diye uzuluyordum.yalnız değilmişim

Yalniz degilsin canim ilk kizimi 40+1 de 2950 dogurdum ishal yuzunden..
Bu seferde senin gibi bir ishal bir normal devam ediyo ama tuvalete girmeden once Karin agrisi beni baya bir kivrandiriyo..
Cok beterini bildigim icin buna dua ediyorum..
Sende artik sonlara yaklasmissin..dogumdan sonra duzeliyor neyse ki..
Gecmis olsun canim..

Yalniz degilsin canim ilk kizimi 40+1 de 2950 dogurdum ishal yuzunden..
Bu seferde senin gibi bir ishal bir normal devam ediyo ama tuvalete girmeden once Karin agrisi beni baya bir kivrandiriyo..
Cok beterini bildigim icin buna dua ediyorum..
Sende artik sonlara yaklasmissin..dogumdan sonra duzeliyor neyse ki..
Gecmis olsun canim..

sanada canımcım.aynı karın agrısı bende de var.birde kızım cılız benim.kilosu az.ishal yuzunden sanırım.dr a soyledim malesef bişey yapamayız diyor.ama nasıl uzuluyorum bilemezsin.besleyemiyorum kızımı diye.senın bebişin mahsallah sağlıklı galıba.banada moral şimdi bu:) RABBİM herkesin evladını bağışlasın

kızlar dün gece karın ağrısı yaşadım Allah ım acaba erken doğum mu ypıyorum dedim. 25 haftalık hamileyim. sabah kalktım ishal olmuşum. akşama kadar her wc ye gidişimde ishal geldi. rengi koyu kahverengi kırmızımsı gibi. ağrım felan geçti. afedersiniz kıvamı da sümüksü yapıda. korktum doktorumu da aramadım :26:

selem kızlar.iki gündür çok kötü ishal çekiyorum,senağlama ateş yok sadece ishal ve karın ağrısı var.hamileyken böyle ishal yaşayan var mı?bebeğe bir zararı var mıdır.bol bol su içiyorum ama bir doktora görünsem mi?

mrh arkadaşım çok geçiş olsun..uzun zaman önce yazılmış bir yazı ama gene yazayım dedim :KK1:ewet bende yaşadım 2. kez oldu demin yaşadım daha gün içinde oluyor benim ağrı oldu karnımda tuvalete gittim boşaltınca rahatladım..internetten okuduğum kadarıyla fazla süt tüketimi ve sıvı tükertiminden kaynaklanbıyormuş.. bende onayladım çünkü bugün muhallebi yapmıştım 2 kese yadim ve sanırım kayısıda yapıyor kayısıda yemistim ve akşam bunu yaşadım...:26: arkadaşlar yaşayanlar varsa bizlere ne yaptıklarını paylaşırsa sevinirim..

Son düzenleme:
2 gündür bende de ishal vardı. bugün daha iyiyim. bulantım da çok çok arttı. karın ağrım yok ama. burada okuduklarıma göre sanırım ciddi bir sorun değil. inşallah geçer

Kızlar 15 haftalık hamileyim ve nerdeyse 3-4 gündür midem haddinden çok bulanıyor özellikle sabahları sarı ve acı acı kusuyorum,özellikle yattığımda afedersiniz sık sık geğiriyorum.midemde göbek kaçığı ağrısı gibi (bilen bilir lanet bir ağrıdır ne yedirir ne içirir mide bulantısı yapar) ağrı var hatta 2gün önce otbste bayılmışım insanlar yardım etmiş sanırım tansiyonum düştü:KK43: Çok korkuyorum kızlar bebeğime bişey olmasını istemiyorum ne yapmalıyım lütfen yardım edinnnn...
Su yasadiginin aynisini su an ben yasiyorum acaba durumun ne oldu

Ben de dün geceden beri bu durumdayım.
Dün bayadır istediğim için dolma yaptım ama yerken niyeyse çok hoşuma gitmedi. Sonra da olan oldu, mide bulantısı, bir kere kusma sonrası sabah ishal. Haşlama patates ve muz bir de su sadece beslenmem. Bağırsaklarım tam anlamıyla buruluyor sanki. Tadını beğenmediğim hiçbir şey yemem, ilk gebelikte de bu şekilde etten tiksinmiştim, doğuma kadar et yiyemedim. Bunda da ekşili dolma oldu

Merhaba arkadaşlar,bende 5 haftalık gebeyim ama birkaç gündür sürekli ishalim. Özellikle sabahları kalktığımda doktora da sormadım ama birşey olurmu?

Şuan bende ishal çekiyorum... Mide bulantımda var ama şükür ateş yok.Bebeğime bişey olacak diye çok korkuyorum :KK17:

Şuan bende ishal çekiyorum... Mide bulantımda var ama şükür ateş yok.Bebeğime bişey olacak diye çok korkuyorum :KK17:

23 nisan günü bende rahatsızlandım, ishal, bulantı, kusma,halsizlik. Doktoruma gittim hemen yatış verdiler 5 serum yedim, bebeğimin suyu azalmış bu nedenle özellikle ishal ihmale gelmez. Rota virüsü diye şuan salgın bir virüs varmış bilginize dikkatli olmak lazım.

Bir haftadır çok sık olmasa da ben de yaşıyorum doktora gittim serum verdiler muz patates haşlaması ve suyla besleniyorum resmen :KK43: doktorum su kaybının ciddi bir problem olduğunu söyledi dikkat edelim hepimiz

X