benim gibi gebelikte ishal yaşayan var mı

axsxxixk81

İkinci aşkım, tatlı oğlum
Kayıtlı Üye
27 Mayıs 2008
989
3
selem kızlar.iki gündür çok kötü ishal çekiyorum,senağlama ateş yok sadece ishal ve karın ağrısı var.hamileyken böyle ishal yaşayan var mı?bebeğe bir zararı var mıdır.bol bol su içiyorum ama bir doktora görünsem mi?

oldu canım bende oluyor arasıra ama bir problem yaratmıyor
sende merak etme ama doktoruna bi sor yine de

slm kızlar valla bendede gecen gun oldu ishal ve karn agrısı ben 31 haftalık hamıleyım o yuzden ishalı bende sakıncalı gorduler ilac yazdılar ama kullanmama gerek kaşlmadı cunku ertesı gun gectı kayası,şeftali,kızartma yemıceksın dedıler o kadar

teşekkür ederim kızlar rahatlattınız.karın ağrısı fazla olunca korktum biraz bebekte etkilenir mi diye gerçi hareketlerini hissediyorum kıpır kıpır maşallah...

Merhaba canım öncelikle geçmiş olsun,,, bende il oğluma hamile iken tam 3 ay süren bağırsak enfeksiyonu geçirdim karnımın ağrısından duramıyor ve tuvaletten nerdeyse çıkamıyordum mecburen doktora görünmüştüm acaba bebeğe zararı varmı diye,,,doktor güldü hiç üzülme sen dedi bebek etkilenmez ağır mikrobik bir hastalık geçirmedikçe demişti bol ca kaynamış su için çünkü hem bebek için hemde isalle kaybettiğiniz suları karşılamak için bolca tüketin sıvıyı tez zamanda iyileşmeniz dileğiyle,,,,

Bende de arada oluyor... Ama ben şikayetçi değilim, bir iki gün anca sürüyor çünkü.....Hem kabızlıktan daha iyi...

arkadaşlar belki ishalin size bir zararı olmamış olabilir ama herkesin bünyesi farklı.Barzey arkadaşımız ilk bebegini ishal enfeksiyonu yüzünden kaybetti belki okuyanınız vardır.aşık 81 arkadaşım niyetim seni korkutmak degil ama bence boşverme kesinlikle önemse.

Ben kabızlık yaşıyorum baştan beri. Bu da zor.Geçenlerde gıda zehirlenmesi yaşadım.2 gün hastanede kaldım. Sürekli ishal ve mide bulantım ve karın ağrım vardı. Bence yine de dr na sor. Geçmesi için 3-4 gün yalnıza haşlanmış, yağsız patates yemiştim , nane limon ve bol su içtim. Geçti çok şükür. Çok rahatsız ediyorsa sen de patates haşlayı yiyebilirisn.
Sevgiler

canım ben de 2 kere ağır ishal geçirdim , ilkinde hastanede serum yedim , doktor reflor verdi bebeğe hiçbir sakıncası olmadığını söyledi 2 tane içtim en azından ağrılardan kurtuldum , bunun dışında vücudunun kaybettiği mineraller için günde 2 şişe maden suyu iç ve ishalin tamamen kesilmesi için bol bol muz ye , valla 2 kilo muz yedim herhalde ama durdu çok şükür iki günde atlattım her iki ishal olayını da..sana çok çok geçmiş olsun..

canim bence sen hemen dr a git..
ne olur ne olmaz..bir dr un sitesinde okumustum hamilelikte ishal durumunda mutlaka dr a gidilmeli diye...insallah gecer canim....

Bende oldum bol muz ve suyla geçti.
Karın ağrısı dışkı renginin yeşil olması ve günde 3 den fazla dışkılama varsa sakın ihmal etme.

Bende 20'li haftaların başında olmuştum ishal, hemen doktorumu aradım "gelsende sana ilaç veremeyeceğim için, haşlanmış patatez, pirinç lapası ve bol bol sıvı al ama 2-3 gün geçmediği taktirde gel" dedimişdi.
Geçmiş olsun

33.haftada benim de oldu, öncesinde 1-2 kez daha yaşadım ama doktor bir ilaç vermedi bol su...haşlama patates 1 günde geçiriyo ayranla yiyin.geçmiş olsun...

bende 21 haflalık hamileyim.Dün ve bugündür devam ediyor.Kan hapı yapıyor olabilir mi?reçetesinde yazıyor yapar diye.

Benimde idrar yolu enfeksiyonum var ve antibiyotik kullanıyorum :KK43: bugün başladı,iğrenç bi durum ama yapacak bişe yok..Bebeklerimizi sağ salim kucaklarımıza alalım artık başka bişe istemiyorum..34. haftam bitmek üzere ve ben artık doğurmak istiyorum :)

merhaba kızlar ben bağırsaak tembelliği olan ve türlü türlü ilaç ve doğaal yöntemlerle her yolu denememe rağmen 15 günden önce kabızlık durumumun geçmemesi gibi bi durum varken hamileliğimin başından beri ishal yaşıyorum çok mutluyum bağırsaklarım yoluna girdiği için bebeğe bi zararı olduuğu hiç aklıma gelmedi ve öyle bi durumun olduğunu hiç sanmıyorum hepinize hayırlı doğumlar

bende ishalmiyim değilmiyim tam olarak anlamış değilim bikaç gündür süren şikayetim var ama özellikle sabahkları oluo karın ağrısıyla birlikte tuvalate koşuorum sulu bi şekilde çıkarıorum ( bzen aşırı suluda olabilio) sonra geçio ama nedenini anlamış eğilim ilk haftalarda kabızlık çekmiştim bikaç gündür aşırı sulu... 16haftam dolacak buhafta sonu.. içim pek rahat değil neden böyle oldu ki acaba?? :KK43:

X