Şampuan ve Saç Kremleri En iyi şampuan ve saç kremi hangisi????

Yıllardır Kerastase'ın bakım ürünlerini ve saçım için uygun olan şampuanını kullanıyorum, ve saçlarım belimde, maaşallah gür ve sağlıklı bir biçimde uzuyor. Tabii herşeyde olduğu gibi düzenli kullanım çok önemli. Özellikle uçları için bakım yağı muhteşem, kırılmaları büyük ölçüde önlüyor, şampuanları da çok iyi. Market şampuanlarının deterjandan farkı yok. Kerastase pahalı derseniz (ki ucuza temin edilebilen siteler var) ve mutlaka bir market şampuanı alacaksanız Gliss diyebilirim, denemek zorunda kaldığımda şampuanını ve bakım kremini beğenmiştim.

Arkadaşlar bende izmirdeki organik fuarda green spot organik şampuan aldım, bildiğim kadarıyla bir türk markası.Kullanmaya başladığımda işin aslı ürüne güvenmiyordum ama ön yargılarımı tamamen kırdı.Organik sertifikasınında olması ayrıca bir avantaj, merak eden arkadaşlarımız varsa, bu şampuanı deneyen biri olarak düşüncelerimi belirtmek istedim

En iyi şampuan hiç bir zaman marketlerde satılanlar değildir nedeni bu ürünler sürüm yapmak temel hedef olduğundan fiyat ayarlaması için minumum maliyetlle üretilir ve sonuçta içeriğide ona göredir.Sadece saçını yıkama amacı gündeler içindir.

Şayet iyi bir şampuan arıyorsanız bitkisel üretilen şampuanlardır ve bunları ezcanelerde ,kozmetik mağazalarında yada internette bulabilirsiniz.Benim gibi saç takıntısı olanlara önerebileceğim Damla Sakızlı Şampuan Isırgan Otu önerebilirim özellikle yağlı saçlarda çok etkili bir çok ürün denedikten sonra bunda karar kıldım her yerde bulabilirsiniz marketler hariç eczane güzellik ürün satan yerler internet vs..

Son düzenleme:
Saç kremi kullanmıyorum acayip döküyor saçlarımı,ilk komilinin zeytinyağlı sabununu daha sonrada kremli şampuanını kullanıyorum saçlarımı hem besledi hemde çok çabuk uzamasını sağladı tavsiye ederim:KK34:

sarımsak özlü şampuanlar denenmeli bence. zigavus, sinoz, prozinc gibi markalar var bunlardan kullanın.

Benim saçıma en iyi bioblas geldi saçım aşırı dökülüyordu durdu çok şükür saç kremi olarak da ipek kullanıyorum,

Şu an Dalin kullanıyorum, çokta memnunum saçlarımı yumuşattı bebek saçı gibi oldu, boyadan dolayı hemde kızıl boya çok yıpranmıştı yapmadığım bakım uygulamadığım bakım yağı kalmamıştı, dalinden memnunum şu an.:KK1:

Bunların en iyisi sadece eczanede satılan Organicumdur

Organicum Organik Hidrosollü Saç bakım Ürünleri

organicum organik falan değil, sls yok diyorlar ama als (amonium lauret sulfit) denen hammadde etikette en başta yazanı kozmetik database ye bakıyorum sls den daha kötü, hatta sanayide boru hattı temizliğinde kullanıldığı yazıyor.

kreastese yazan arkadaşa katılmıyorum, bende almıştım kuaförümün önerisiyle, baktım, içeriği elidorla aynı, uluslararası akademik bir makale için çalıştığım kimyager arkadaşıma sordum, baktı inceledi, aynı içerik dedi, birisi 7 lira diğeri 50 lira, içinde sls als tuz olan bütün şampuanlar birbiriyle aynı ve değil saça sürmek tuvalete dökülmez çünkü, kullandığımız sıvı sabundan yer temizleyicisine şampuandan pirile hepsi aynı hammaddelerle yapılıyor, insanları kndırıyorlar, biraz kimya bilen herkes bunu biliyor ama çoğu susuyor. şamuan alacaksanız içerisinde sülfat olmayan şampuanları alın. utrekram, lagona, sante, alterna, doa v.b. şimdilik benden bukadar...

ben de tresan kullanıyorum ama benim bu zaman kadar işte bu dediğim bi şampuan olmadı malesef..

bende saçlarıma çok önem veriyorum ve en iyi markayı araştırıyorum kullananların önerilerini takip etmek bunun için en iyi yöntem sanırım

bende elseve in kaşmir yumuşaklığını kullanıyorum memnunum

yaw neden kimse blendaxtan dovedan memnun değil.hatta elidordan memnun olmayanlar da var oysa ki elidor çok iyi bi şampuan.blendaxta öyle.dove nun da kremleri süpeeer tek kelimeyle.bence en iyi şampuanlar bunlar bide elsevedende herkes çok bahsetmiş oda iyi sanırım.önemli olan saçları ılık suyla yıkamak,sıcak suyla yıkayınca şahsen benim saçlarım çok sert,mat ve kabarık oluyo.ama ılık suyla yıkayınca yumuşacık ve parlak oluyo.bence suyun soğukluğu ve sıcaklığı da değiştirebiliyo saçları sadece şampuanlar değil yaniiii....:KK1:

Son zamanlarda saclarımı hangi sampuanla yıkarsam yıkayım yaglanmasına engel olamadıgımı farkettim. Sabah yıkıyorum, aksama kadar kahküllerim yaglanmıs oluyor bir sonraki gün icin yıkanması sart oluyor. Elidor kullandım yaz aylarında, kepek yaptı amway' den bir sampuan kullandım acayip setlestirip, matlastırdı. Hic biri yaglanmasını azaltmadı. Simdi yılan yagı sampuanı kullanıyorum bitkisel olmasına ragmen buda arındırmıyor hatta bununla digerleri arasında hic bir fark yok yani bu bitince tekrar gliss yada elseve kullanmayı düsünüyorum..

Son düzenleme:
Son zamanlarda saclarımı hangi sampuanla yıkarsam yıkayım yaglanmasına engel olamadıgımı farkettim. Sabah yıkıyorum, aksama kadar kahküllerim yaglanmıs oluyor bir sonraki gün icin yıkanması sart oluyor. Elidor kullandım yaz aylarında, kepek yaptı amway' den bir sampuan kullandım acayip setlestirip, matlastırdı. Hic biri yaglanmasını azaltmadı. Simdi yılan yagı sampuanı kullanıyorum bitkisel olmasına ragmen buda arındırmıyor hatta bununla digerleri arasında hic bir fark yok yani bu bitince tekrar gliss yada elseve kullanmayı düsünüyorum..

canım yağlanma sorunu birçoğumuzda var, şampuanlardaki sls gibi maddeler çok güçlü deterjanlar bunlar haliyle saç derisinde yağ namına bir şey bırakmıyor, nemsiz ve yağsız kalan deriyse yağ üretiyor, sen yağı arındırayım diye saçını yıkadıkça, saç derin daha fazla yağ üretiyor, bu sorunun en güzel çözümü sülfatsız şampuanlar kullanmak, güçlü temizleyici olmaığı için saç derisi bir süre sonra kendisini buluyor, bu arada saç kremleri de bu sorunda saçı mahveden bir etkiye sahip, çoğunun içinde cetrimonium choloride diye bir madde var, saç derisine değmeye görsün, saçı açıyor, kolay taranıyor tamam ama saç derisini mahvediyor, yani öyle yılan yağı, yok sarımsak yok bilmem ne şampuanlarına güvenmeyin çünkü hepsi birbirisinin aynısı, ayrıca çok pahalı satıp insanları kandırıyorlar ve saçı mahvediyorlar. al marketten bir şampuan bir de sıvı sabun göreceksin ki içerikleri birebir aynı...

canım yağlanma sorunu birçoğumuzda var, şampuanlardaki sls gibi maddeler çok güçlü deterjanlar bunlar haliyle saç derisinde yağ namına bir şey bırakmıyor, nemsiz ve yağsız kalan deriyse yağ üretiyor, sen yağı arındırayım diye saçını yıkadıkça, saç derin daha fazla yağ üretiyor, bu sorunun en güzel çözümü sülfatsız şampuanlar kullanmak, güçlü temizleyici olmaığı için saç derisi bir süre sonra kendisini buluyor, bu arada saç kremleri de bu sorunda saçı mahveden bir etkiye sahip, çoğunun içinde cetrimonium choloride diye bir madde var, saç derisine değmeye görsün, saçı açıyor, kolay taranıyokatr tamam ama saç derisini mahvediyor, yani öyle yılan yağı, yok sarımsak yok bilmem ne şampuanlarına güvenmeyin çünkü hepsi birbirisinin aynısı, ayrıca çok pahalı satıp insanları kandırıyorlar ve saçı mahvediyorlar. al marketten bir şampuan bir de sıvı sabun göreceksin ki içerikleri birebir aynı...

sülfatsız şampuanlar güçlü temizleyici değil demişsiniz ya ben şuanda sülfatsız bir şampuan kullanıyorum o yüzden içine biraz bal katsam bozulur mu?

canım balın saça bir faydası olur mu bilemem ama şampuana böyle şeyler katma, şampuanı kullanamazsın sonra, illa bal uygulayacağım diyorsan eğer, bence ılık suda balı çöz ve saçına uygula sonra şampuanla yıkarsın...

teşekkürler cevabınız için banada şampuan öncesi uygulamak daha mantıklı geldi

X