Esinden fazla maas alan ve bu durumdan sikayetci olan bi erkekle evli olan var mi?

Sensible

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
16 Nisan 2008
3.832
111
Arkadaslar cogumuz biliriz ki, her erkek esinden daha fazla maas almak ister.
Sebebi bir cok sey olabilir, bazilari eslerine muhtac gibi görünmek istemez, bazilari eslerini parayla ezmek ister, bazilari ise esime ben sahip cikmaliyim düsüncesiyle, hanimindan daha fazla maas almak ister.

Peki aranizda esinden daha fazla maas alan bayanlar var mi?
Ve bu durum sorun teskil ediyor mu?

ben evli degılım ama bildiğim bir şey var hiç bir zaman erkek milleti eşlerinin yada sevgililerin kariyer ve maaş bakımından kendilerinden üstün olmalarını istemez.sebep erkeklerin şu aptal egolarının tatmininden dolayı.erkek kaldıramaz .ama tabi istisnalarıda vardır..

Son düzenleme:
bizde eşim fazla kazanıyor. benim gelirim fazla olsaydı sorun etmezdi sanırım. eve daha fazla para gireceği için memnun olurdu ...kaydirigubbakcemile5
çevremde eşinden fazla kazanan bayan arkadaşlarım var, bu konuyu konuşmuştuk da. onlarda sorun olmuyormuş. kişilere bağlı.

esimle kazancimiz hemen hemen ayniydi bir donem sonra benim kazancim cogaldi hic sorun yasamadik aksine ikimizde mutlu olduk hayatimiz kolaylasti ,rahatladik ,yonetici olarak calisiyordum esim her firsatta herkese benimle gurur duydugunu soyluyordu,sonra esim kendine ait calismaya baslayinca kazanci cogaldi beni gecti yine sorun yasamadik aksine mutluluk ,bir suredir calismiyorum yani kazancim sifir hayatimiz yine ayni cok sukur mutluyuz ,parayi esim kazanmis ben kazanmisim birimiz az kazanmis digerimiz cok ne farkaderki hayati paylasmiyor muyuz birlikte

şahsen ben eşimden cok almak ısterım, o da kazansın ama ben daha cok kazanayım benım sözum gecsın paramla ezeyım degıl ama söz hakkım olsun hem fazla para bende olsun kı takıma süsüme cok harcadıkca cok bıdı bıdı edemesın yani daha cok olsun kı bende fazla harcamalarımı yapabıleyım..
kadının cok kazanması cok ıyı bısey hem eş daha cok saygı duyar, hem zaten ben hep cok harcarım adam ezıyet cekmemıs olur.
gel gör kı bunları soyleyen ben yıllardır calısmıyorum

ben eşimden daha çok maaş aliyorum...
Eşim bunu kompleks yapacak karakterde biri değil...
Benim adima mutlu oluyor....
Aldiğim maaşi 1 günde bile bitirsem ne oldu diye sormaz...
Ama eşimin benden daha çok mal varliği var
bunlar problem edilcek şeyler değil..
Eşimin parasi benim param benim param onun parasi..

ben henüz nişanlıyım ama nişanlımla bütçelerimiz ortaktır bizim gerçi o benden fazla kazanıyor ama harcaması fazla eğer ben fazla kazanmış olsaydım bunu sorun etmezdi hiç evlendikten sonra eşler birbirine saygılıysa bunun pek önemi olmaz sanırım

Modern hayatta kadınlar artık iş hayatında aktif olarak yerlerini aldılar ve hatta birçok meslek grubunda kadınlar erkeklerden çok daha başarılı. Kadınların normal standartlarda erkeklerden daha çabuk iş bulduğu hatta çok daha başarılı olduğu yapılan araştırmaların bir başka sonucu.

İlişkiyi olumsuz etkiliyor
Çoğu zaman kadınlar erkeklere göre çok daha yüksek ücretler alabiliyor. Bu doğrultuda da erkeklerin bazen, mesleki kariyerinden fedakârlıkta bulunarak karısının kazancıyla geçinmeye başladığı ve evde oturarak çocuğun bakımını üstlendiği gözlemleniyor.

Tabii bu durum o kadar da kolay kabullenilecek bir durum değil! Ekonomik özgürlüğünü tamamen ele geçirmiş eşinin bu durumundan rahatsız olan birçok koca, zamanla ilişkide problem yaratmaya başlıyor ve dengeler tamamen bozuluyor. Ama durumu bir de kadınların cephesinden düşünmek gerek. Para kazanmaya başlayan kadın, fark etmeden eşini eziyor ve bütün bunlar eğer varsa çocukları etkiliyor. Evin temel ihtiyaçlarının büyük bir bölümünü kadın karşılayınca da çocuğun babaya olan güveni tamamen sarsılıyor.

Çocuklara dikkat!
Yapılan araştırmalara göre çalışan kadın, çalışmayan kadına göre ev içersinde daha fazla söz söyleme hakkına sahip. Bu durumun çocuklara yansıdığını da düşünürsek, dondurma almak istediğinde bile anneden para isteyen çocuk diğer arkadaşlarının babalarından para istediğini görünce büyük bir panik yaşamaya başlıyor.

Bu durum içine kapanık olan çocuklarda, ilerde çalışmama isteği, hırsını kaybetme hatta erken yaşta yemek yapma isteği, evi temizleme ve bir erkeğe göre fazla düzenli olmak gibi yeni dürtüler kazandırıyor. Bu durumu normal karşılayan çocuk ilerde de mutlaka eşiyle problemler yaşayacak ve çocuklarını da kendi gibi yetiştirecektir.

Sonuç olarak, önemli olan her zaman ki gibi her şeyi dozunda ayarlayabilmekte. Tabii ki evde oturun, yemek yapın, ev temizleyin ve çocuklarınızı büyütün, hiç bir sosyal hayatınız olmasın, eşinize bağlı yaşayın demiyoruz. Çalışın, başarın... Ama bunu yaparken sorumluluklarınızdan kaçmayın. Eşinizi her zaman yüceltin. Onun başarısıyla gurur duymasını bilin. Önemli olan kimin çok kazandığı değil. Önemli olan birlikte çalışıp, başarıyı paylaşmak...

izmirport.com.tr

X