Çocuk Hastalıkları bebeğim kusuyor

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

akxixnay

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Ekim 2007
21
0
43
sevgili tecrübeli anneler benim bebeğim 7 aylık ve akşam üzeri 6 dan sonra çok fazla kusuyor sebebi ne olabilir sizce. yoğurt yediriyorum ondan olabilirmi. gerçi yedirmesemde kusuyor fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

benimde altıbuçuk aylık bir bebeğim var. aynı sorunu bizde yaşıyoruz.dört farklı doktora götürdüm eğer kilo alması normalse kusmasında bir problem yokmuş.anne sütü alan çocuklar çok gaz yuttukları için bu dönemde kusmaları doğalmış.

benimde ilk cocuğum öyleydi 6-7 aylıkken belli bir ay dönemine giriyorlar sanki akşamları ne yedırdıysem hepsını kusardı doktora göturmüştüm hastamı diye hiçbirşeyıde cıkmamıstı nedenini bende anlamamıstım ama 2 ay sonra kusmaları geçtı kendı kendıne ama tabi sen yinede bir doktora götür her ıhtımale karşı a.s.

1 yemek kaşığı hindistancevizini 1 fincan su ile hafif kaynatın süzüp suyunu içirin yada sütüne katın kusmayı geçiriyor ben bebişime 3 aylıktan beri yapıyorum çok şükür kusması bitti, çokta rahatlatıyor.. ayrıca süt içen çocuklar için harika bir tadlandırıcı.. beyaz şeker gibi zararlıda değil..
hatta googleden hindistancevizinin faydalarına bakarsanız daha fazla bilgi sahibide olabilirsiniz

bizde de aynı sorun vardı. nitekim oğluma reflü başlangıcı dedi doktorumuz. özellikle yoğurt gibi gece mide ekşimesini sağlayacak yiyecekler yedirmeyin bence. onları daha ziyade gün içine yayın. akşam da hem tok tutacak hem midesini rahat ettirecek şeyler yedirin. biz bu tavsiyelerle kusmamızı durdurmuştuk. şimdi 2 yaşında olmasına rağmen biraz zorlasam hemen kusuyor. hassas mideli çocuklara dikkat etmek lazım işte. çok geçmiş olsun :)

benimde bebeğim zaten iştahsızdı 2 gündür çokaz da olsa yerdi şimid aşırı iştahsız ve biraz zorlasam kusuyor ne yapacağımı şaşırdım...

önce tıbbi teşhis şart tabii ama bana kalırsa aşırı yedirmekten yada gaz sorunu olabilir
geçmiş olsun...

iştahı yoksa bır ogun atlayıp iyice acıkınca beslemeyi denedım.ozaman az kusuyor.yada mecburıyetten cıkaramıyor cok acım diye.bebeklerı anlamak güç.yalnız bu kusmalar benı delırtecek.cocuk kılo almıyor.ek besıne gecemıyorum baska bırsey yemıyor.tıbbı teshıs ve tedavı sart !

benimde kızım 7 aylıkken kusmaya başladı -tatlicadiarzu- tam 1 buçuk sene kustu gitmedigim doktor kalmadı çok zayıftı iştahı yoktu tek çare iştah açıcı şurup oldu faydasınıda gördüm şuanda 4 buçuk yaşında ve bayaa iştahlı cokacimcoook

cildirmamak icten degil, kizim 12. ayinin icinde,yatmadan onceki son mamasini yerken midesi bi kerecik bulansa ki neden bulaniyor anlamiyorum hemen kusuyor hatta bazen son kasiklarini yemeden ne yedirdiysem hepsini kusuyor bi daha da yemek istemiyor, hemen emmek istiyor sonra gece 5-6 kez uyaniyor emmek icin sutum var cok sukur ama artik doyurmuyor ve o gece uyku yok, gunduz de ayni seyi yapiyor, ne yapacagim bilemiyorum doktoru yapacak bisey yok duzelir diyor zaten istahsiz yasina girecek daha 9 kilo bile olamadi, kusmayi onleyici mamalar varmis deneyeniniz var mi? hindistan cevizini denicem umarim ise yarar.... :KK43:(

Merhaba arkadaşlar benim ilk bebeğim. Kızım 7 aylık şizlere hemen sorunlarımız anlatayım öncelikle kızımın sağ yumurtalığında 5.7 mm kist var ikincisi bağırsakları çalışmıyormuş (kakasını top top ve simsiyah yapmasın) üçüncüsü ise felaket bir şekilde kusuyor ama yaklaşık 3 aydır kusuyor sürekli ne yese çıkarıyor. Doktorumuz 5 ay boyunca motilyum şurup verdi kullanmamız için ama ilacın hiç bir faydasını görmedik kusma sebebini bile söylemedi bu ilacı 5 ay kullan dedi. şimdi kızım anne sütünüde 3 ay kadar emmi sonra bıraktı bütün mamaları denedim şuan sma veriyorum ama bundada kustu ve gelişim için hiç bir faydası olmadı. Napıcaz hiç bilmiyoruz kızım ne olursa olsun yeryemez hemen 1 daika bile midesinde durmuyor fışkırırcasına kusuyor öyle böyle bir kusmak değil ama. cuma günü doktor kontrolümüz var şikayetlerimi gene söylicem bakalım ne dicek bu kontrolde. ne olur baana yardım sizlerin bilgilerinize ihtiyacım varrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

çok geçmiş olsun.Allah acil şifa versin.isterseniz her zaman gittiğiniz doktora değilde farklı bir doktora da başvurabilirsiniz.bir önceki nedenini bile söylemedi demişsiniz.ve verdiği ilaç da işe yaramamış zaten.bahsettiğiniz hastalıklar olmasa idrar yolu iltihapı yada kanında mikrop var dicem ama.tabiki de yine en doğrusunu dr.bilir.yeni tahliller isteyin.siz dr'a sorular yöneltin,"şu hastalık olabilir mi,bu olabilir mi diye".gece ağlamaları da muhtemelen ağrılarından ve aç olmasından kaynaklanıyor olabilir.çocuklarda hele de bebeklerde kusma ömürlerinden ömür götürüyor.tecrübeyle sabit.o yüzden bebek de sürekli kusmaktan hem ağlama refleksi hem de ağrı oluşuyor.bebeğıniz ne kadar kusarsa kussun siz yine de inatçı bir anne olun ve karnını tok tutmaya gayret edin.bi de bol bol kaynatılmış soğutulmuş su verin ki vücudu susuz kalmasın.Allah acil şifa versin inş.

çok geçmiş olsun.Allah acil şifa versin.isterseniz her zaman gittiğiniz doktora değilde farklı bir doktora da başvurabilirsiniz.bir önceki nedenini bile söylemedi demişsiniz.ve verdiği ilaç da işe yaramamış zaten.bahsettiğiniz hastalıklar olmasa idrar yolu iltihapı yada kanında mikrop var dicem ama.tabiki de yine en doğrusunu dr.bilir.yeni tahliller isteyin.siz dr'a sorular yöneltin,"şu hastalık olabilir mi,bu olabilir mi diye".gece ağlamaları da muhtemelen ağrılarından ve aç olmasından kaynaklanıyor olabilir.çocuklarda hele de bebeklerde kusma ömürlerinden ömür götürüyor.tecrübeyle sabit.o yüzden bebek de sürekli kusmaktan hem ağlama refleksi hem de ağrı oluşuyor.bebeğıniz ne kadar kusarsa kussun siz yine de inatçı bir anne olun ve karnını tok tutmaya gayret edin.bi de bol bol kaynatılmış soğutulmuş su verin ki vücudu susuz kalmasın.Allah acil şifa versin inş.

çok teşekkürler bu kontrolede gidicez daha sonra bir kaç doktora daha götürücem. kızım gündüzleri çok mutlu ama geceleri bizim uykusuz olmamız umrumda değil ama bebeğim çok mutsuz sürekli ağlıyor mama veriyorum yemiyor. herkes farklı şeyler söylüyorlar ama hiç biri fayda etmiyor. kızım olsun diye çok dua ettim evlenir evlenmezde çocuk istedik çok üzülüyorum acaba ben mi iyi bakamıyorum diye

hiç öyle düşünmeyin.her anne en cahilinden en tecrübesizine kadar, bebeği için en doğrusunu yapar ve öğrenir.bu zaten ister istemez Allah tarafından bize sunulan en güzel iç güdü.hiç kimse bebeğinizi sizden iyi tanıyamaz.geceleri çok ağlamasının nedeni muhtemelen rahatsızlığının gece daha çok ortaya çıkmasından kaynaklı olabilir.dini inancınızı bilmiyorum ama Müslüman olduğunuzu farz ederek nazar dualarını da çok sık okumanızı tavsiye ederim.bol bol yasin,felak,nas okuyun hem bebeğinize hem de içtiği suya.inanın faydasını görüceksiniz.dr konusunu da hiç ilmale getirmeyin.isterseniz bir araştırma hastanesine de başvurabilirsiniz.böylece daha çok tetkik yapılma şansınız da olur.

Selamlar herkese... 10 günlük bir bebeğim var ve aşırı kusuyor. Diyebilirimki emdiğini emdiği an çıkarıyor,bazen yoğurt gibi bazen olduğu gibi süt. İşin kötüsü bu iki gündür uykusunuda etkiliyor çünkü midesi bulandığı için rahatsızlanıyor bebeğim. Doktora dediğimde kilo kaybetmediği için bir sorun olmadığını bebek reflüsü diye birşey olduğunu söyledi. Tatmin olamadım. :KK43:
Bu konuda tavsiyesi olan aynı sorunları yaşayan varsa paylaşabilirmi lütfen...

Selamlar herkese... 10 günlük bir bebeğim var ve aşırı kusuyor. Diyebilirimki emdiğini emdiği an çıkarıyor,bazen yoğurt gibi bazen olduğu gibi süt. İşin kötüsü bu iki gündür uykusunuda etkiliyor çünkü midesi bulandığı için rahatsızlanıyor bebeğim. Doktora dediğimde kilo kaybetmediği için bir sorun olmadığını bebek reflüsü diye birşey olduğunu söyledi. Tatmin olamadım. :KK43:
Bu konuda tavsiyesi olan aynı sorunları yaşayan varsa paylaşabilirmi lütfen...

bebegini dik pozisyonda emzir ve yarim saat dik pozisyonda tut, cabuk yatirma. bir de emzirme aralari 2.5 saatten az kesinlikle olmasin

bebegini dik pozisyonda emzir ve yarim saat dik pozisyonda tut, cabuk yatirma. bir de emzirme aralari 2.5 saatten az kesinlikle olmasin

Tavsiyen için teşekkür ederim . Bebeğimi 2 yada 3 saatte bir emzirmeye özen gösteriyorum.. Lakin çok emdiiği içinde kusuyor olabilirmi acaba.

Tavsiyen için teşekkür ederim . Bebeğimi 2 yada 3 saatte bir emzirmeye özen gösteriyorum.. Lakin çok emdiiği içinde kusuyor olabilirmi acaba.

o yogurt gibi olan, sık emzirdiginde olur, eski sut hazmedilmemişken yenisi geldiğinden,

sütün süt halinde geri gelmesiyse,
ya çok beslemekten (sadece çok beslediğinde olur)
ya reflü ( reflüyse dediğim gibi en az yarım saat dik tutacaksın)
ya da midede olan yapısal bir bozukluktan olur. (buysa hemen her içtiğinde kusması lazım.)

X