ay ben çok kötüyümyaa, işsizim güçsüzüm

E

EU1

Ziyaretçi
ay ben kendımı cok kötu hıssedıyorum yaa,
ewdeyım işsizim

1yılı aşkın zamandır işsizim, okullar okudum ettım evdeyım oturuyorum
bı banka bekle alcaz demıstı almadı gıttı,

cok kötu hıssedyorum

sevgılı buluyorum ayrılıyorum 26 yasımdayım
bı duzgun ılıskım olmuo

son sevgılım de askere gıttı gıderken ayrıldık ona da uzuluyorum

parasızım ewdeyım işsizim aılemleyım evın kucuk kızı gıbıyım
gezemıyorum bıle ıstedıgım gıbı

ayy hayatım kötu bılıyorum daha kötulerı var,
hep şükredıyorum halime yıycek yemegım de var

ama işsizlik cok can sıkıyo hele sevgılısızlıkk oof off,

kendımı öle yetersız hıssedıyorum kı hep, anlatamam ben bunu :nazar:

ben de 26 yaşındayım ve işsizim inan seni çok iyi anlıyorum.
sanki kendimi ailemi kandırmış gibi hissediyorum senağlama
neyseki bu paraya muhtaç değilim ama yinede işe yaramaz hissediyorum kendimi masraf yapmaktan bile kaçınıyorum çok zor çokk hemde bu yaşta iki arada bi derede senağlama

Patiska ben de işsizim seni çok iyi anlıyorum, kendimi bazen işe yaramaz görüyorum. Çaresizlik kafamın içini dolduruyor, boş bir insanmışım gibi geliyor. Sonra kendimi toparlıyorum, ama sık sık bu kötü düşünceler beni ziyaret ediyor. Çok şükür aç değilim açıkta değilim ama çok kötü bir his bu...

arkadaslar benı cok ıyı anladıgınızı düşünüyorum yani sizler de aynı durumdasınız

nedir bizim bu derdimiz birinin ahını mı aldık ne yaptık biz

ben hiç anlamıyorum ki bu yasımızda neden böyleyız,

arkadaslarımvar işlerı tıkırında calısıyorlar gül gibi, bazısı evlendı hatta biri hamileydı geçen
ev gezmesıne gıttım,

yaa be n böle boş boş bekar gezıyorum neden boyle oldu :1no2:

arkadaşım her insanın hayatında bir dönem böyle geçişler gelgitler oluyor. emin ol düzelecektir. sen iş aramayı bırakma. bu arada kendini geliştirebilecğein kurslara git. iş bulma şansını arttırmış olursun. şükret ki senden ekmek bekleyen birileri yok.

canım ya ben de aynı duygular içindeyim,hatta öyle bi durumdayımki bu nedenlerden dolayı karşıma çıkan kişiyle sırf bu yüzden dalavereye gelip evlenirim falan diye de korkuyorum kendimden
benimde arkadaşlarımın çoğu bu yaz evlendiler çok mutlular
benim de işlerim sanki hep ters gidiyor stres mideme vurdu artık hangi birini düşüncemi şaşırdım :KK43:

anlatırsın hatta en iyi de ben anlarım :) cunku bende issizim okulu bitidim ama ev kızı gibi oturmak zoruma gidio. canım yalnız degilsin yani malesef guzel ulkemin onemli sorunlarından biri. oss kazandık okulu bitirdik simdi kpss bu ss ler hiç bitmiyo:) sıkma canını insallah sende bi is bulursun.

canım elbet ıs bulacaksın okul okumussun bıraz sabır bıraz kendını gelıstırebılecegın kurslar,,bıraz ozguven gırısımcılık elbet olacak...sadece okudugun alanla ılgılı calısma hayatına takılı kalma ..baska sektorlerdede bölüm ayrımı yapılmıyor artık basvurabılırsın....sennnn şöle düşün hiç okuyamayan napsınnn...bende son sınıf öğrencisiyim arada naparım diye düşünüyorum ama sunu bılıyorum kı yıyecegım ekmek varsa bır kapıdan elbet o kapı acılır bana.....sevgılı olayına gelırsek eger lutfen ac benım topıclerıme bak evlı olup her gun sorun yasasan cıkıs yolun kalmasa cok mu ıyı olurduuu.....dertsız basım deee hıc uzulme uzerıne dustukce ınsan daha cok bunalıyorrr...benım cok arkadasım var senın gıbı bır anda tanısıp evlenen coluk cocuga karısan inşaaalah sende onlardan bırı olacaksın...evliyim okuyorum işe girmem gerekiyor biranönce ailemle problemlerım varrrrr......bunlardansa dertsız basım deeeee hıc uzulmeeeee

ya hanne ve daisy cok haklısınız
ben de dıyorum kı böle aldanıverırım bırıne zaten kac kısıyle gorustum son 2 yıldır böle bırıne aldanasım g elıo sonra vazgecıyorum ewlılıkte guzel bısı yok dıyorum hayır evlılık degıl de böle bı yıgın sınava gırdık bıtmedı yetmedı sımdı yenı sınavlar cıktı banka sınavıymıs yok iş gırıs sınavıymıs hıc bırı olmuo, olan işlerse böle cok az para verıp cok calıstırıo o ıslere gırmemle cıkmam bır oluo zaten,
bı ygn yenı sınav var koş da koş bı ona bı buna, bakın yarın bı banka sınavı warmıs kalkıp bıde ona gırıp kafa patlatıcam sonra olursa mulakata ıstanbulmus hadı bıde kabul olursam hangı sehır ısterlerse orasıymıs ayallam cıldırmamak elde degıl 3 yıl da sözlesme ımzalatıyolarmıs cıkarsan yandın zaten..
bıde bunun sınavına gırıyorum
hayat neden bıze poposunu döndü yaw, genc dıılmıyız bız sırayla baslamamız gerekmı yom u artık işe eşe vs vss..

Şans hiç benden yana gülmüyor böyle bir şey olamaz. Anlatacak epeyce şeyim var aslında ama foruma yazmak istemiyorum pek... Sohbet ortamında söylemeyi tercih edeceğim şeyler...
Tam ev kızı şeklindeyim, ne evliyim ne işim gücüm var. Bulanık görünen ufuk çizgisine bakar gibi, gözlerimi kısıp kısıp tekrar bakıyorum, ama gene bulanık, gene bulanık...
belirsizlik benim uğraşıp da yaratamadığım şartlarda mı yoksa benim kafamın içinde mi hala anlayamadım. Bir derdim var'daki pekçok konuya mantıklı yaklaşıyorum,ama kendimi daha güçlü kılamıyorum...böyle işte....ben de içimi dökmüş oldum...

coffee cim sanırım arkadas unıversıte mezunu ama ıs basvurularından olumlu yanıt alamamıs bu sebeble ıse gırememıs

bende 23 yaşındayım okul bitti iş güç hiçbişi yok oturup duruyorum evde akşama kadar can sıkıntısı da cabası para desen oda yok.bide iş aramaktan da vazgeçtim artık.bulduklarım da doğru düzgün olmuyo bıktım artık aramaktan.iş için görüşmeye gidiyosun adam hemen süzüyo baştan aşağı sanki evine kapruz alıyomuş gibi beğenirse hemen işe alındınız der beğenmezse siz formu doldurun biz sizi ararız der ve bidaha arayan soran olmaz.buna gözümle şahit oldum yaa.biyere işe girdim 1 hafta zor dayandım çıktım.kızın bitanesi geldi iş görüşmesi için patron yoktu gelince söyledim bende nasıl bi kız dedi bende gayet iyi güzel bi kız dedim.hemen kızın telefonunu aradı kız açmadı mesaj bile attı görüşmeye gelirmisin diye kız hiç cevap vermedi o hala arıyo düşünsenize şok oldum valla.2 gün aradı kızı böyle kız başka iş buldum dedi gelmedi.bayanların çalışması da hakketen çok zor.allah geç versin ama hayırlı bir iş versin verecekse

patiskacım endenizcim bölümler nedir acaba lisans bölümleriniz iş açısından merak ettim

bende 23 yaşındayım okul bitti iş güç hiçbişi yok oturup duruyorum evde akşama kadar can sıkıntısı da cabası para desen oda yok.bide iş aramaktan da vazgeçtim artık.bulduklarım da doğru düzgün olmuyo bıktım artık aramaktan.iş için görüşmeye gidiyosun adam hemen süzüyo baştan aşağı sanki evine kapruz alıyomuş gibi beğenirse hemen işe alındınız der beğenmezse siz formu doldurun biz sizi ararız der ve bidaha arayan soran olmaz.buna gözümle şahit oldum yaa.biyere işe girdim 1 hafta zor dayandım çıktım.kızın bitanesi geldi iş görüşmesi için patron yoktu gelince söyledim bende nasıl bi kız dedi bende gayet iyi güzel bi kız dedim.hemen kızın telefonunu aradı kız açmadı mesaj bile attı görüşmeye gelirmisin diye kız hiç cevap vermedi o hala arıyo düşünsenize şok oldum valla.2 gün aradı kızı böyle kız başka iş buldum dedi gelmedi.bayanların çalışması da hakketen çok zor.allah geç versin ama hayırlı bir iş versin verecekse

üniversitedeki bir hocamın cümlesi kızlar güzelseniz işsiz kalmazsınız ..öle göze hoş gelmiyosanız işiniz zorrrrr.....erkekler siz gidin askerde mi kalıyosunuz napıyosanız yapın sizin haliniz harap...

Ya istiyorlar ki hem tahsilli olsun, hem prezentabl olsun, hem çok çalışsın ama az maaşı kabul etsin...iyi maaşlı bir konum için tecrübe gerek, ama torpilliler önüne geçiyor..Kendi işimi kurma imkanım var ama bir yığın angaryası var, başta uygun dükkanı bulmak gerek, bazı mevzuatları öğretmiyorlar ki okulda kardeşim...bir mezun oluyorsun teori başkaa pratik bambaşka...sudan çıkmış balık gibi...tam bam telim bu konu...

Son düzenleme:
Şirinecim ben ecz.mezunuyum. Güzel ve bakımlı olmak bazen işe yaramıyor, onu bu yaz başında gördüm. Personel yönetimi ayrı bir konu, bunu bilmeyenden, hatta bilmediğini bilmeyenden işveren olunca sonuç personel için kötü oluyor. Muhtaçsan, borcun varsa adım atamıyorsun, muhtaç değilsen çıkıyorsun sonuç benim gibi oluyor..

valla boyle bekar issiz olmak daha canımı sıkıyo en azından ev hanımı olsaydım bu kadar zoruma gitmezdi :)) allah sonumuzu hayır etsin kızlar. patiskacım hangi banka kıs ben kaçırmısım tuhh :)

ben cocuk bakıcısıyım 10 yıldır aynı işte calısıyorum
yakın zamanda ayrılıcam

sorunun tam olarak ne oldugunu bilemem
cok sebebleriniz olabilr iş bulma sıkıntısı konusunda
ancak işe bir yerinden baslamak gerek
ben okumuş insanım der iş begenmezsenz iş buluncaya kadr psikolojiniz bozulur
hatrladıgım kadrıyla Süleyman Demirel ve rahmetli Turgut Özal ikiside hemn başbakanlık hem cumhurbaşkanlığı yapan kişiler ikiside çobanlık yapmışlar
İbrahim Tatlıses geçliginde inşaatlarda çalışmış
kısacası birazda sabır sebat lazım

ama size bir tavsiye psikolojinizi bozacak kadr kötü şartlarda uzun süreli calısmayın
işini seviyosanız bişi diemem ama sevmiyosanızda ufak tefek seylere sabır sebat edin

Ya istiyorlar ki hem tahsilli olsun, hem prezentabl olsun, hem çok çalışsın ama az maaşı kabul etsin...iyi maaşlı bir konum için tecrübe gerek, ama torpilliler önüne geçiyor..Kendi işimi kurma imkanım var ama bir yığın angaryası var, başta uygun dükkanı bulmak gerek, bazı mevzuatları öğretmiyorlar ki okulda kardeşim...bir mezun oluyorsun teori başkaa pratik bambaşka...sudan çıkmış balık gibi...tam bam telim bu konu...

evet haklısın verecekleri üç kuruş parayı fazlasıyla süründürerek çıkarıyolar senden.örneğin biyere işe başlıyosun muhasebeci sekreter olarak iki gün işini yapıyosun sonra ayak işlerine gönderiyolar bikaç kişinin yapacağı işi sana yaptırıp üstelik hepsinin aynı anda bitmesini bekliyolar.ve çok para vermek istemiyolar ama ülkemizde 200-300 ytlye bile çalışmaya razı olanlar varolduğu sürece bu devran böyle gider.onlar hakettikleri ücretin altına çalışmaya razı geldikleri için biz iş bulamıyoruz belkide.sabah işe 5 -10 dk geç gitsen sitem eden patronlar iş çıkışı gelsin ağzını bıçak açmıyo hani kalsak saatlerce çalıştırcaklar seslerini çıkarmadan.ayy çalışmaktan da nefret ettiriyolar insanı yaa

X