bebekler kendı kendıne nasıl uyur

her bebek ayridir ben kizimi dogdugu günden beri emdirir emdirmez yerine koyuordum bazen bir aglyiordu beni kucak al diye almyiordum ona müzik dinletiyordum bol bol kucagima gazini cikarmak icin emdirmek icin aliyordum sevmek isteyenlere besiginde sevin diyordum kucagi sevmiyor diye simdilik41 kere :nazar::nazar::nazar: diyim salayarak uyutmadim kendiliginden yatiyor birde gece olunca ilk günden itibaren alistirin gece olmus karanlik yapin odayi o saate sesli konusup sevmeyin gece ve gündüzü ilk günlerden ögrensin

İlk oğlumda başarısız oldum ama ıkıncı oglumda başarmak ıstıyorum oglum ayagımda sallanarak gece 11 de yatıyor ve buyuk ogluma hıc vaktı ayıramıyorum gunduz anaokulana gıdıyor.

Uyku eğitimi veren anneler nasıl başardınız..

Biz henüz 4 aylığız normalde emziği sevmiyor fakat iyice uykusu geldiğinde yatağına yatırıp emziği veriyorum yaklaşık 10dk içinde uyuyor ve ilerleyen dakikalarda emziği ağzından fırlatıp uyumaya devam ediyor. önceleri de yatağında uyutuyordum hep (sallamak hiç aklıma gelmedi yoksa sallardım belki de) ağlayınca yüksek sesle ninni söyledim, çok ağlarsa aldım kucağıma evde turlayıp aklıma ne geliyorsa onu anlattım ama hep yatakta sonuçlandı olaylar derken bugüne geldik. Bazen de canım sarılmak istiyor uykusu gelince başını koluma koyup yan yatıp sarılıyorum öyle uyuyor. Allah herkesin çocuğunu kendisine bağışlasın, Allah acılarını göstermesin...

Merhaba kizlar..Benim oglum 4,5 aylik. Gunduz uykularina oyun battaniyesinin uzerinde kendi kendine, gece uykularina meme emerek uyur hep. Uykuyla ilgili tek sorunumuz gece 2 de uyuyup sabah 10 da uyanmasi. Bir gece artik bunalip arastirma yapmamla basladi hersey. Emerken uyutmanin aslinda cok yanlis oldugunu, bebeklerin asla sabah 8 den sonra uyanmamasi gerektigini ogrendim. Hemen ertesi sabah gunce tutmaya basladim. Kacta uyuyor, kacta uyaniyor, nasil uyuyor vs. O gece buyuk cabalarla uyku saatini 00.30a cektim ve oglumun aslinda karanliktan korktugunu ogrendim. Ertesi sabah (yani bugun) 8de uyandirdim, 1 saat uyutmadim, oyunlar oynadim, kim westin kitabini edindim. 21.00den beri uyuyor bizim oglan. Fakat saat basi emmek istiyor memesiz uykuya dalamadigi icin. Yarin kim west metotlariyla kendi kendine uyuma surecine gececegim. Gelecek ay ise basliyorum ve her gece 2 de uyudugumu dusunemiyorum. Tamam anneyim ama ben uykumu alamazsam ona gereken ilgiyi gosteremem ki. Bu yuzden bence uykusuz kalmayi kader olarak gormememiz gerek kizlar. Eger bu surecin sonunda kendiliginden uyutmayi basarabilirsem ilk sizle paylasacagim. Bana sans dileyin :KK66:

Oğlum 2 haftadır her gece 23.00 de uyuyor ve sabah 8de uyanıyor. Uyku saatini düzenledik o kadar mutluyum ki:) ve eğer karnı toksa öpüyorum iyi geceler oğlum diyorum kendiliğinden uyuyor. Kızlar inanın uyku problemleri kader değil, terbiye edebilirsiniz. Ben Kim West'in yöntemini uyguladım. İyi uykular tatlı rüyalar kitabını okudum. Zaten oldukça ince bir kitap. Ben yöntemi çok çok katı uygulamadım. Öncelikle oğlumu sabah erkenden uyandırdım (öğlene kadar uyuyordu). İlk başlarda zor oldu ama artık kendiliğinden uyanıyor. Gece de beyaz gürültü dinlettim hemen uyudu. Artık beyaz gürültüye gerek kalmadı.

Oğlum 2 haftadır her gece 23.00 de uyuyor ve sabah 8de uyanıyor. Uyku saatini düzenledik o kadar mutluyum ki:) ve eğer karnı toksa öpüyorum iyi geceler oğlum diyorum kendiliğinden uyuyor. Kızlar inanın uyku problemleri kader değil, terbiye edebilirsiniz. Ben Kim West'in yöntemini uyguladım. İyi uykular tatlı rüyalar kitabını okudum. Zaten oldukça ince bir kitap. Ben yöntemi çok çok katı uygulamadım. Öncelikle oğlumu sabah erkenden uyandırdım (öğlene kadar uyuyordu). İlk başlarda zor oldu ama artık kendiliğinden uyanıyor. Gece de beyaz gürültü dinlettim hemen uyudu. Artık beyaz gürültüye gerek kalmadı.

merhaba,benim sütoğlan da 7 aylık,sürekli ayağımda sallıyorum,akşam da gec yatıyor 9,10,11 gibi,ben de senin yazını görünce aldım o kitabı fakat cok ayrıntıya girmemiş kitapta,yatağına koyuyorum başlıyor ağlamaya,sandalyeyi de koyduk yatağının kenarına,ben ona bakıyorum o bana,sonra yırtınıyo,kıyamıyorum alıyorum kucağıma,nasıl yaptınız biraz anlatır mısınız

Ben oğlumu doğdu doğalı hiç sallamamıştım ama hep emzirerek uyutmuştum. İlk gün aynen sizinki gibi yırtındı benimki de. Başucuna fön makinası koydum çalıştırdım. Hemen sustu 10 dk içinde de uyudu. 1 hafta böyle ben başında, fön makinesiyle uyuttum geceleri. Gündüzleri zaten kendiliğinden uyuyordu. 1 haftanın sonunda kendiliğinden uyudu. Aradan 2 ay geçti. Dönem dönem yine huysuzluk yapıyo ama düzeni çok bozuldu. Ben çalışmaya başladım, hastalandı falan. Benimki de 22.00-23.00 gibi uyuyor. 7de uyumasını ben istemedim zaten ben eve o saatte geliyorum hiç görüşemeyiz çocukla. Sabah 8de kaldırıyorum o yüzden. Şu anda da yatağına koyup klasik müzik açıyoruz başında iki mızmızlanıp uyuyor.

Merhaba ben tracy hogg'un kitabını okudum. benim oğlum 8 aylık ve bazen uyutmak için 1 saat uğraştığım oluyor. Kitabın içeriğini uygulayıp uygulamamak konusunda karar veremedim. Çünkü oğlum çooooooook ağlayacak diye korkuyorum. Acaba Kim West'in kitabının içeriğinde nasıl bir yöntem var? kısacaa açıklayabilir misiniz?

Ben de oğlumun kendi kendine uyuyacağı günleri iple çekiyorum. Şuan 17 aylık, emzirerek uyutabiliyorum ben sadece. Annem de omzunda. Emzik almadı bir türlü, ayakta sallamayı da istemedi. Müzikle ayakta sallayarak veya yan yatırıp pışpışlayarak uyuduğu oldu çok küçükken ama dönme hareketinden sonra herşey geçersiz kaldı. Ne yapabiliriz acaba ağlatmak dışında

Kac aylıktan itibaren bunu yapabiliyoruz

valla ben doğumdan önce kesinlikle sallamam,kucağa almam cart curt atıyodum maleseff her bebek aynı olmuyor bizimkinin gaz sorunu çoktu yavrum aglamaktan felak oluyordu nasıl sallamıycan kucakta gezdirmiycen sallanmadan kesinlikle uyumuyor alıştı cocuk tabii o gaz döneminde zaten uykuyu seven uykuya çabuk geçen bir bebek değil ben zamana bırakmak tarafındayım o hazır olduğunda zaten size sinyal vericektir.(benim sıpa 6 aylık bu arada )

valla ben doğumdan önce kesinlikle sallamam,kucağa almam cart curt atıyodum maleseff her bebek aynı olmuyor bizimkinin gaz sorunu çoktu yavrum aglamaktan felak oluyordu nasıl sallamıycan kucakta gezdirmiycen sallanmadan kesinlikle uyumuyor alıştı cocuk tabii o gaz döneminde zaten uykuyu seven uykuya çabuk geçen bir bebek değil ben zamana bırakmak tarafındayım o hazır olduğunda zaten size sinyal vericektir.(benim sıpa 6 aylık bu arada )
Masallah Allah analı babalı büyütmeyi nasip etsin. Bende aslında biraz atıp tutuyordum da kıyamam ona ya orda ağlarsa falan

Ben de oğlumun kendi kendine uyuyacağı günleri iple çekiyorum. Şuan 17 aylık, emzirerek uyutabiliyorum ben sadece. Annem de omzunda. Emzik almadı bir türlü, ayakta sallamayı da istemedi. Müzikle ayakta sallayarak veya yan yatırıp pışpışlayarak uyuduğu oldu çok küçükken ama dönme hareketinden sonra herşey geçersiz kaldı. Ne yapabiliriz acaba ağlatmak dışında
Şuan oğlunuz nasıl uyuyor merak ettim ? Bi de hamileyken emziriyomuydunuz?

bebeklerı odasına bırakıyorlar kendı kendıne uyuyor

bunu başaran anneler nasıl basardınız merak ettım
Benim oglumda ayni dediginiz gibiydi. Emzirirdim uyumasini beklemeden karanlik odaya birakirdim gelirdim. Hatta arkadas derdi. Bunu baskasinin yaninda yapma nazar deger cocuga derdi.O bakina bakina uyurdu. Bunun tek caresi ne biliyormusunuz. Dogar dogmaz kucaga alistirmamak. Emzirirken severdim sadece. Sevmek icin kucagima almazdim. Herkese basinda soyledim kucaga alistirmak istemiyorum dedim.

Ben bebeğim doğduğundan beri hiç sallayarak uyutmadım. Su an 5 aylık. Bırakıyorum geliyorum o uyuyor kendi.

19 aylık bırakmak zorunda kaldım emzirmeyi, çünkü göğüs uçlarım hamilelik nedeniyle aşırı hassastı ve canım çok acıyordu emzirirken. Doğum sonrasında bile böyle acı yoktu, bu bıçak kesiğinden beter çok feciydi. Görüntüde bişi yoktu ama emzirmek işkence gibi geliyordu. Bide hormonlardan mı nedir sütün tadı değişmiş olabilir, çünkü koca bebek sanki kırk içinde gibi sürekli emmek istiyordu uyuduktan sonra yerine koyacakkken uyanıyordu hep memede kalmak istiyordu

Çok şükür hamileyken ara ara kendi uyumaya başladı, daha doğrusu yanında ben veya ananesi varken uzanıp uyumak istiyordu omuz yerine. Ayakta sallanmayı hala kabul etmiyor, küçüğü de istemiyor. Küçüğü abisinden beter, bazen emerek bile uyumuyor. Geceler hala uykusuz benim için, umarım düzene gireriz biran önce. Uyku konusunda da keşke emzirme gibi bir kolaylık olsa

Çok şükür hamileyken ara ara kendi uyumaya başladı, daha doğrusu yanında ben veya ananesi varken uzanıp uyumak istiyordu omuz yerine. Ayakta sallanmayı hala kabul etmiyor, küçüğü de istemiyor. Küçüğü abisinden beter, bazen emerek bile uyumuyor. Geceler hala uykusuz benim için, umarım düzene gireriz biran önce. Uyku konusunda da keşke emzirme gibi bir kolaylık olsa
Şuan çocuklarınız kaç yaşında ? Benim biri 27 aylık biri 24 günlük :anne:
Tahmin ettiğim kadar zor olmasa da aynen zor . Büyük oğlumun uyku sorununu Bi halledebilseydik . Geceleri hala uyanıyor :KK43:

X