bebekler kendı kendıne nasıl uyur

Uyku eğitimi bebeklere ilk 3 ay tavsiye kesinlikle edilmiyor çünkü 0-3 ay yenidoğan dönemi olduğundan dünyaya alışma evresi ve bu evrede kesinlikle bebeklerin uzun süre ağlamamaları gerekiyormuş ağlatılması ilerde özgüvensiz olmalarına sebebiyet veriyormuş 4-6 ay arası tüm alışkanlıkların oturduğu dönem olduğundan bu dönem uyku eğitimi için en iyi dönemmiş miş diyorum henüz evladım 3 aylık 1 ay sonra başlıycam uyku eğitimine uyku konusunda çok farklı ve çok şey okudum ama hepsinin birleştiği tek yer uyku öncesi rutin oda sıcaklığı bebeğin kıyafeti. Rutinler 15 dk tı geçmeyecek her gün her öğün aynı sırada olacak bebeği uyutmayı değil sakinleştirmeyi hedeflecek odası gündüzde karanlık olacak oda sıcaklığı 20-24 dereceyi geçmeyecek ve bebeğin kıyafeti rahat mümkünse uyku tulumu olacakmış ve sadece ağlatma yöntemi yok uyku eğitimden yatır kaldır yönteminede bakabilirsiniz tracy hogg un. Önümüzdeki ay inşallah başlayacağız sonuçları yazarım:)

Benim kizimda uyumuyor, özelikle aksamlari.. Saliyorum, pispisliyorum, Ninni sarkilari dinletiyorum.. eh bide gec yatiyoruz genelikle :KK43:

9’da 10’da uyumaya hasretim sayesinde :KK70:

bebeklerı odasına bırakıyorlar kendı kendıne uyuyor

bunu başaran anneler nasıl basardınız merak ettım
valla biz 4buçuk aylığız. emerek uyuduğu için hemen beşiğine bırakıyorum, sırt üstü koyduğumda uysnıyo, hrmen yüzükoyun çeviriyorum öyle sıçramadan rahat uyuyo, birde kalabalıkta seste ayağımda sallaya sallaya uyuyo, arabada seyahat ederken de emziriyorum uykuya dalıyo yol boyunca

X