bebekler kendı kendıne nasıl uyur

kibela24

Nirvana
Kayıtlı Üye
29 Aralık 2007
6.205
51
44
bebeklerı odasına bırakıyorlar kendı kendıne uyuyor

bunu başaran anneler nasıl basardınız merak ettım

kibela24'cüm bebeğin ağlamasına kulak tıkaman gerekiyor.yani bana göre değil.bebeği yatağına yatırıyorsun.ağladığında biraz bekleyip öyle yanına gidiyorsun.sonra bu süreleri uzatıyorsun.bebek alışıyormuş..doktorlar öyle diyor. ben uygulayamam ağlamasına kesinlikle tahammülüm yok.tüm annelerinde tahammülü yoktur.etrafımda gördüğüm kadarıyla kendi uyuyan çocuklar genellikle odasına bırakıyorlar ağlaya ağlaya uyuyor.benim amcamın eşi bir örnektir bukonuda.nasıl kıyardı ama hangisinle uğraşsın10ay arayla 2çocuk.kapatırdı odaya ağlaya ağlaya uyurlardı zavallı çocuklar..
bende diyodum sallmadan uyutucam diye ama olmadı.kıyamadım ağlamasına.

geceleri mızırdayınca igilenmiyorum bi süre sonra kendiliğnden uyuyor ama gündüzleri bitürlü kendi kendine uyumuyor.kucakta pışpışlıorum ancak öyle.valla bende merak ediyorum nasıl olcak?

8 yaşında bir kızım 6 aylıkta bir erkek bebeğim var tek dayanamadığım şey ağlamaları hiç ağlatmadım desem yalan olmaz odada ağlarken kafayı yemem an meselesi olabilir yapan arkadaşlara sözüm yok ama bana göre deil hele eşimse bu konuyu konuştuğumuzda böyle bir şey denemeye kalkarsan hakkımı helal etmem sana dedi zaten istesede yapamam

ben bır kere denedım kıyametı kopardı
ayakgımda ıkı salladım uyudu...nasıl yapıyorlar

Benimde 1 aylık kızım var tek basına hayatta uyumuyor.yüz üstü yatırıyorum poposunu pışpışlıyorum yaklasık 45 dk da uyuyormirmirmirmir bazen bu süre 2 saati buluyor.artık kolum kopuyor poposunu pışpışlamaktan..şu birkac gündürde gögüsümün üstüne yatırıp poposunu pışpışlıyorum öyle uyuyor...
Valla gündüz iş falan yapamıyorum hele bugün hiç uyumadı yattığı yerdede durmuyor..ona sürekli konusucak biri lazım yada kucağında gezdiricek yaaa kucağada alıstırmadık ki bu bebek nerden alıstıı offff...
Yorgunluk uykusuzlukkkk

inciboncuk arkadaşımızdı yanılmıyorsam bir yerde anlatmıştı ağlatmadan başardım diye bi incele istersen

ben içim acıyarak sadece 4 gün ağlatarak alıştırdım
şimdi uykusu gelince yatırıyorum kendi kendine uyuyor hemde ağlamadan
emerek uyumayı da bıraktırdık
gece uyanıyor biraz mızıldanıp gene dalıyor
eskiden 1-2 saatte bir çığlık çığlığa ağlayarak kalkardı şimdi 21.30 ya yatıp 4 e kadar uyuyor emip tekrar 8 e karar uyuyor
gündüz de aynı şekilde uykusu gelince mızmızlanıyor yatağına yatırıyorum
sağa sola döne döne birkaç dakikada uyumuş oluyor

ama başta ağlamasına dayanmak çok zordu
doktorumuzun sonunda çocuk için iyi olacak telkinleriyle yapabildik

dün sünnet oldu mesela o kadar acısına rağmen yine aynı şekilde kendi kendine uyudu yavrucum

inşallah bu düzenimiz bir daha bozulmaz
bakalım diş çıkartırken nasıl olacak merak ve korkuyla bekliyoruz

ben içim acıyarak sadece 4 gün ağlatarak alıştırdım
şimdi uykusu gelince yatırıyorum kendi kendine uyuyor hemde ağlamadan
emerek uyumayı da bıraktırdık
gece uyanıyor biraz mızıldanıp gene dalıyor
eskiden 1-2 saatte bir çığlık çığlığa ağlayarak kalkardı şimdi 21.30 ya yatıp 4 e kadar uyuyor emip tekrar 8 e karar uyuyor
gündüz de aynı şekilde uykusu gelince mızmızlanıyor yatağına yatırıyorum
sağa sola döne döne birkaç dakikada uyumuş oluyor

ama başta ağlamasına dayanmak çok zordu
doktorumuzun sonunda çocuk için iyi olacak telkinleriyle yapabildik

dün sünnet oldu mesela o kadar acısına rağmen yine aynı şekilde kendi kendine uyudu yavrucum

inşallah bu düzenimiz bir daha bozulmaz
bakalım diş çıkartırken nasıl olacak merak ve korkuyla bekliyoruz

öncelikle sünnetiniz hayırlı ve geçmiş olsun uyku meselesine gelince tebrik ediyorum hele ağlatarak alışmasına nasıl dayandınız benim bunu becerebilmem çok zor ama sonucunu almışsınız en azından umarım düzeniniz yeniden bozulmaz diş çıkarırken zorlanabilirsiniz ama 2 günü geçmez sünnete dayandığına göre inşallah bunlarada dayanırsenağlama

ılk alıstırırken cok agladı mı...

ilk 2 gece çok ağladı
tabi şaşırdı çocuk her ağladığında kucaktaydı o güne kadar
sonrki gecelerde en fazla 5 dakika ağlayıp kendi daldı uykuya yanına bile gitmedik

ama çok uyanıklar valla
1o dakikada bir yanına girip 2 dakika kadar kalıyorduk ben yada eşim
sırtını sıvazlıyorduk başını okşuyorduk pışpışlıyorduk falan
biz yanına girince iyice coşuyordu
hatta bazen kesiliyordu sesi kapının sesi duyunca başlıyordu hemen

ama tabi ağlatdan düzene sokabilirseniz en iyisi o
insanın içi parçalanıyor dayanmak çok zor
doktorumuza uyduk bizde işte
ama fena mı oldu şimdi hayır

sabah kalkınca bana küsmüş bulacağım diye ödüm kopuyordu
allahtan unutuyorlar

öncelikle sünnetiniz hayırlı ve geçmiş olsun uyku meselesine gelince tebrik ediyorum hele ağlatarak alışmasına nasıl dayandınız benim bunu becerebilmem çok zor ama sonucunu almışsınız en azından umarım düzeniniz yeniden bozulmaz diş çıkarırken zorlanabilirsiniz ama 2 günü geçmez sünnete dayandığına göre inşallah bunlarada dayanırsenağlama

sağolun inşallah dediğiniz gibi olur
tekrar ağlatmaya kıyamam

benim oğlum da doğduğundan beri kendi kendine uyur.uslu bi bebek sanırım bu yüzden.uykusu gelince mızırdanıyo emziğini veriyorum.uyuyo öle kendi kendine.ama bu aralar uykuya dalmakta zorlanıyo.yanına benim kıyafetlerimden birini veriyorum ona sarılıp uyuyo..geceleri hiç sorun yok.yatağına koyar koymaz uyuyo canım oğlum...:nazar:

benim kuzucukda kendi kendine uyur son zamanlarda uykusu gelince mızmızlanıyor emziriyorum ağzına emziğini veriyorum beşiğine yatırıp odadan çıkıyorum emziğini ağzından düşürürse mızmızlanır hemen geri veriyorum kendi kendine uyuyo 2 gündür uykuya dalarken birşey arıyormuş gibi bende eline mendilini veriyorum onu tutarak uyuyor..

beşiğine bıraktıkdan sonra kontol ediyorum eğer uyumaya niyeti yoksa emziği atmış konuşuyo oluyor geri alıyorum beşikden...:nazar::nazar::nazar::nazar: lütfen maşallah deyin...
büyük kızmdan çok çektim battaniyede sallaya sallaya kollarım uzamıştısırnaşık şey

benimki 10-15 günlüktü sürekli elini emiyordu bende aç diye sürekli emziriyordum çok emmekden kusuyordu ağzı hiç boş durmayacakdı bende çareyi emzik vermekde buldum emziği hemen cuk cuk emdi..emzik büyük kolaylık ama şimdide acaba emziği bırakırmı nasıl bırakacak korkusu sardı...

benım oglusumda 9 aylık emmeden uyumuyordu bana cok duskundu ve kendı kendıne uyumasını ıstedım(ayakta sallama taraftarı degılım)ben baslayalı 1 hafta oldu ılk gun 15 dakıka agladı dıgerlerınde hıc aglamadı ama gunduz baslamadık daha.hem gece karnı tok olmasına ragmen cok sık uyanırdı sımdı uyanmadan cok guzel uyuyor tabıkıılk gun dayanmak cok zordu ama bence onun ıcınde en ıyısı buydu

Benim oğluşum emerken uyuyor:)eğer karnı aç değilse yanına yatıyorum göğsüme doğru yanaşıyor,bir eliyle de bluzumu tutuyor öyle uyuyor.bazende oyuncaklarıyla yatakta oluyor,bir bakıyorum kendinden uyumuş..

benim kızım 3 aya kadar sallanmadan hayatta uyumuyordu.ana kucağına yatırıp yarım saat sallıyordum.sonra parmak emmeyi keşfetti şimdi maşallah parmağı ağzına girer girmez uyuyor.nereye bıraksam orada uyumuş oluyor.çok şükür sallamaktan kurtuldum hemde hiç ağlatmadım.hep kendi kendine uyuyan bebeklere imreniyordum .

ben de ilk kez dün denedim..kendi kendine uyudu..biraz ağladı ama öyle çok değil fazla ağlamasına dayanamıyorum..5 dakikada bir yanına gittim,emziniğini ağzına verdim.bir süre sonra uyudu.inşallah bugünde uyur.

X