bebekler kendı kendıne nasıl uyur

arkadaşlar bebişleriniz ne kadar benimki 47 günlük bende ağlamaya bırakayım mı?

sakın haaaaaaaaaaaaaaaaaaaa çok küçük annesi sakın en az 3 aylık olmlı 6 aylık olsa daha iyi olur gerçi bence hiç ağlatmamalı ama ille de bu yöntemi uygulayacaksan biraz daha beklemelisin derim ben:eek:

ben de inatla "sallamayacağım" diyenlerdenim...ve bunun çözümü bence emzik...ağlatmaya kıyamam,dayanamam..emziği alınca ağzına hemen gözleri mayışıyor...emzik çok kurtarıcı kesinlikle....

benım kı bes aylık denedım ama

oyy kıyametler koptu ayagıma aldım ıkı salladım uyudu..

arkadaşlar daha önce başka bir topicde okuduğum bir kitaptan bahsetmiştim orada bebeği ağlatarak uyutma yöntemi açık açık anlatılıyor ve kitabım sonunda şunlara hazırlıklı olun ve şunları uygulayın diye yazıyordu hazırlıklı olunması gerekenler:kusma,morarma vs idi bebek ağlamaktan kusabilir bunun için yanınızda bez bulundurun ama onu asla yatağından almayın yazıyordu sesini duymamak için duş alın falan diye yazıyordu zaten bu bölümü okuyunca bu yöntemin bana göre hatta türk annelerinin hiçbirine uygun olmadığına karar verdim düşünsenize bebek ağlamaktan kusacak biz bakacağız bu forumda 1 tanne anne bulun bana bunu yapabilecek ben bir daha yazmayacağım
burada bu yöntemi uygulayan arkadaşların çoğu da zaten tam anlamıyla uygulamıyor 10 dakka sonra alıyorlar kucaklarına ve bebekleri çok ağlatmıyorlar zaten eminim
napalım yufka yürekli naif ve anaç bir milletiz biz kıyamayız onlara sallarız emziririz kucaklarız eşşek kadar olurlar gene kıyamayız genlerimizde var
ç

benim kzıımda kendi kendine uyur:nazar:ilk başta yatağına koyduğumda ağlamıştı dayanmak zor oluyordu ama dayandım,.şimdi biraz mızmızlanıyor sonra kucağımdaysa yatağına yatmak için kendini atmaya çalışıyor.
yatağınaa yatırıyorum bir yastığı var ve Tomy nin müzikli ve görüntü veren kutusu var..(benim bile uykumu getiriyor) acıyorum müziğinde mayışıyor,sonra ince ve orta boy yastığına sarılıyor evirip ceviriyor sonra uyuyor..
cok huysuz olduğu zamanalar da da kucağıma alıyorum sırtını pışpışlıyorum.

benim kızımda dün ilk kez kendi uyudu emer uyurdu genelde yine emzirdim uyuyor gibiydi yatağına bırakırken uyandı ben de almadım bir iki ses çıkardı sonra ehe ehe dedi dişimi fırçalarken bi kulak verdim ses falan yok baktım uyumuş ama saat de 12 yi geçiyodu artık sızdı mı kendi kendine uyutmayı başardım mı bilemiyorum. bugün öğlen de aynısı oldu yatağına koyarken uyandı almadım yine, tepinirken uyumuş çok da komik bir pozisyonda kalmış baya güldüm öyle görünce inşallah devam eder ya çünkü artık emzik niyetine emiyor beni süt yutmadığının farkındayım iyice dalana kadar boş boş emiyor çekmiyor emzik oldum yani (Emzik hiç emmedi bu arada)

benim kızımda hep kendi kendine uyurdu bebekken bi ara kucakta salladık öylşe uyumak istedi öyle uyudu .... ve şimdide saçlarımda oynaya oynaya uyuyor yattığı yerdee...ve bende ona hemen saçlı bir bebek aldım bebeğin saçlarıyla oynaya oynaya uyuyor yavrucum :)

füsfüs aynen devam et alışmaya başlamış ne güzel bir iki kendi kendine konuşur etrafı seyrede seyrede uyurrrr...ağmadıkdan sonra sorun yok sen yanına gidersen uykuya dalamaz seni izler almanı ister vsss

benım oglumda kendı basına uyur ben onu sureklı besıgınde bırakmaya calısım ve ben fazla gorunmemm besıgıne alısmaını ve tek olunca sıkılmaması ıcın kendı basına oyuna alısmasınıda bu skeıdle saglarım besıgıne bırakınca bı kac oyuncakata besıgının ıcıne koyarım oyuncaklarıyla oynar besıgının oyuncaklarına bakar sıkılınca mızrdanır ben gozukmeden gıder muzık acarım bır 5 10 dakka gecer bı bakarım elınde oyuncagı dalmıs kızalr sureklı onu besıgınde yanlız bırakmaya zamnala alıstırın mesela fazla orumcegıne koymamam cok sıkılır bagırrısa belkı ama uykudan uyanınca kızalr besıgınden almayın bırakın kendı basına oyunklaclarıykla oynasın veya baska seylerle ılgılenmeyı bılsın bu sekılde alısıcak tek basına oynamayı tek basına kalmayı sureklı yanında bırılerının olmasını ıstemıycek yanı ben suan tek basına besıgınde veya odasında orumcegıne koyuyarım zaten sıkılıp yorulunca agzında buv buv yapıyo suyunu ıcırıp yatagına koyuyorum hafıfte bır muzık acıyorum 5 dakka kalmıyo yatıyo

benim oğlum da kendi kendine uyur. bence nasıl alıştırırsanız öyle gidiyor. şu an 6 aylık oldu , oto koltuğu tipinde ana kucağım var , inanın oğlumu onun içinde büyüttüm , hala bazı geceler onun içinde uyuyor. şimdi de onun içine oturtup emniyet kemerini takıp tv karşısına oturtuyorum öyle vakit geçirebiliyor. bebeğinizin ağlamasına tahammülünüz olsun . ilk 3 ay gaz sancısı nedeniyle ya da tıkanıp kalır korkusuyla elbette kucağıma alıp sakinleştirdiğim oldu . ama sonrasında ağlayarak uyumasına alıştırdım . zaten kendisini belli ediyor . gözlerini ovuşturup mızıldanmaya başlıyor yanına peluş pengueni var koyuyorum ve ona görünmemeye çalışıyorum , biraz ağlayıp uykuya dalıyor . bana kalan da sadece üzerini örtmek

benim oğlum da kendi kendine uyur. bence nasıl alıştırırsanız öyle gidiyor. şu an 6 aylık oldu , oto koltuğu tipinde ana kucağım var , inanın oğlumu onun içinde büyüttüm , hala bazı geceler onun içinde uyuyor. şimdi de onun içine oturtup emniyet kemerini takıp tv karşısına oturtuyorum öyle vakit geçirebiliyor. bebeğinizin ağlamasına tahammülünüz olsun . ilk 3 ay gaz sancısı nedeniyle ya da tıkanıp kalır korkusuyla elbette kucağıma alıp sakinleştirdiğim oldu . ama sonrasında ağlayarak uyumasına alıştırdım . zaten kendisini belli ediyor . gözlerini ovuşturup mızıldanmaya başlıyor yanına peluş pengueni var koyuyorum ve ona görünmemeye çalışıyorum , biraz ağlayıp uykuya dalıyor . bana kalan da sadece üzerini örtmek

cnm kaç aydan sonra alıştırdın vede nasıl anlatırmısınn rica etsem...

zinedila cım , oğlum doğduğunda sadece gaz sancısı olduğu zaman bir ağrısı olduğunu hissettiğim zamanlar sadece kucağıma alıyordum onun dışında emzirip yerine koyuyordum bir müddet ağladıktan sonra dalıyordu uykuya .. bu düzenimi 3 aya kadar devam ettirdim . ondan sonrasında daha uzun süreli yanlız başına bırakmaya başladım , oturtuyordum ana kucağına tv karşısına öylece alıştı vallahi. mesela şimdi de diş çıkarma dönemine girmiş bazen ağrısı oluyor anlayabiliyorum o zamanlarda biraz gezdiriyorum sonra yine koyuyorum yerine . İnanın şimdi sefasını ben sürüyorum çocuk kendisini eğlendirmeye alıştı , sürekli ben yanında olsaydım hep beni görmek isteyip huysuzluk ederdi .. başkalarının çocuklarında gördüğüm ne yazık ki bu. Çocuğuna birazcık kıyacaksın

bazı arkadaşlar anne kokusu sinmiş tülbent veriyor eline.koklaya koklaya uyuyorlarmış.benimkinin huysuzluğu düzelince deniycem.

aman aman sakın haaa sonra da onu emmeye başlıyolar okul çağına kadar sürüyo bu alışlkanlık,çevremde 4 çocuk böyle olunca biliyorum,çok kınamıştım onları,inşallah benim kızımda böyle olmaz a.s

valla kendi kendine uyutma yöntemi çok zor ya,insanın içi dayanmıyor,biz kaç gecelerce sallamaktan ölürdük deneyeceğim dedim denedim bi kaç kez ağlamasına dayanamdım,şimdi uykusu gelince yatırıyorum beşiğine,uyku arkadaşını koyuyorum yanına,onu tutuyor,bakarken dalıp gidiyo,kendi kendine oldu yani..hiiiç olmayacak sanmıştım...:nazar::nazar: maşallah diyin kızlar...yerimseniben

füsfüs aynen devam et alışmaya başlamış ne güzel bir iki kendi kendine konuşur etrafı seyrede seyrede uyurrrr...ağmadıkdan sonra sorun yok sen yanına gidersen uykuya dalamaz seni izler almanı ister vsss

deniyorum ama olmuyo yaaa, ağlıyo ya da tepine tepine iyice uykusunu açıyo, sakinleşsin diye yanına gidiyorum gülmeye tepinmeye başlıyo, tok da olsa emmek istiyor, iyice uykusu gelince de daha da mızmızlanıyor emzirirsem de anında uyuyor, emzik oldum yani. kendi kendine de oyalanabilen bir çocuk aslında, uyanır uyanmaz almam mesela kendi kendine oynar konuşur ama uyumuyo, bir de geceleri çok geç uyuyor 12 gbi nasıl düzelecek bilmiyorum walla

ahhhh....ahhh... benim oğlum bu yöntemlere kök söktürür valla.uykusu gelince yatağına bıraktıp yanına oyuncaklarınımı koymadım... odadan çıkıp dışardan ağlamasının kesileceği zamanımı beklemedim.... baktım olmadı ayağımda sallamaya razı olur duruma geldim ama benim oğlan öylede uyumadı.sadece kendi kendine uyuduğu tek yer araba.

X