Hamile arkadaşlar hamileliğinizi idrar testinde ne zaman öğrendiniz?

Hamişler ve Anneler ; Hamileliğinizi idrar testinde ne zaman öğrendiniz?

• Ankete Katılan
    6.360
hamile kalmak isteyip de her an acaba hamile miyim diye forumları tek tek dolaşan ben, 1 hafta önce hamile olduğumu öğrendim :) Allah isteyen herkese nasip etsin, Esmerli sende en yakın zamanda bebek sevincini yaşarsın inşallah canım.. hamilelik belirtilerini tek tek yazmak istiyorum ki bekleyenlere de katkımız olsun.. benim son adet tarihim 10 kasımdı son 3 aydır adetim 3 4 gün erken gelmeye başladı o yüzden adet zamanı idrar testi yaptım o gün negatif çıktı moralim altüst oldu tabi :KK43: adetim 5 gün daha gelmeyince bir kere daha yaptım ve 2.çizgiyi silik gördük şükür.. ertesi gün de kan testi yaptırdık pozitif çıktı.. Belirtilerse; hafif kasık ağrıları, göğüste hassasiyet ve dolgunlaşma, hatta ayaktayken bi anda tansiyonum düşmüştü göz kararması vs.her zaman olmayan bişey olduğu için belirti galiba diye sevinmiştim hatta bu da size iyi gösterge olabilir :) ama şuan bile kasık ağrılarım ara ara oluyor en iyi gösterge o,hafif olmak şartıyla tabi asla şiddetli olmamalı öyleyse adet olcaksınız demektir bu durumu geçen ay yaşamıştım çünkü..

tebrik ederim canıM.sağsalim kucağına nasip etsin ALLAH.iyi dileklerin için teşekkür ederim canım.ama bu ayda hamilelik haberi yok benden.adetim 16 gün geçti ama daha gelmedi.adetime 3 gün geçtikten sonra kan tahlili yaptırmıştım negatif çıkmıştı.o yüzden kesin hamile değilim.geçen ay ki adetimde 16 gün gecikmeyle gelmişti.şimdi de 16 gün oldu ama gelmedi.çok sıkıntılıyım o yüzden.gelsede bi rahatlasam diyorum artık.hamilelik te yok ama adet te gelmiyor.delircem yaa.bulumduğum yerdeki doktorlarda güvenilir değil zaten 2 tene mi ne doktor var.o yüzden adetimin kendiliğinden gelmesini bekliyorum.hakkımızda hayırlısı...

tebrik ederim canıM.sağsalim kucağına nasip etsin ALLAH.iyi dileklerin için teşekkür ederim canım.ama bu ayda hamilelik haberi yok benden.adetim 16 gün geçti ama daha gelmedi.adetime 3 gün geçtikten sonra kan tahlili yaptırmıştım negatif çıkmıştı.o yüzden kesin hamile değilim.geçen ay ki adetimde 16 gün gecikmeyle gelmişti.şimdi de 16 gün oldu ama gelmedi.çok sıkıntılıyım o yüzden.gelsede bi rahatlasam diyorum artık.hamilelik te yok ama adet te gelmiyor.delircem yaa.bulumduğum yerdeki doktorlarda güvenilir değil zaten 2 tene mi ne doktor var.o yüzden adetimin kendiliğinden gelmesini bekliyorum.hakkımızda hayırlısı...

Amin canım inşallah.. adetin neden o kadar gecikmeli geliyor 16 gün az da değil hani, her ay mı öyle senin?

Amin canım inşallah.. adetin neden o kadar gecikmeli geliyor 16 gün az da değil hani, her ay mı öyle senin?

2 aydır böyle geliyor.ağustostan beri korunmuyoruz.korunmayı bıraktık benim adetim düzensizleşti.malesef bulunduğum yerde doktor sıkıntısı var.kendiliğinden gelmesini bekliyorum.varmı bildiğin bitkisel bi çözüm.içiyim hemen adet oliyim:)

esmerli200 Arkadaşım; incir ye bol bol..hemen gelır adetın merak etme :KK70:
benım adetım gecen ay 17 gun gecıkmıstı,kan tahlılı de negatıf cıkınca aklıma ıncır geldı,aşure içinde ozellıkle ıncır yedım 2 gun ve 3.gune adettım artık;17.gunu (7 aralıkta ) adet oluverdım hem de cok geldı ıncır guzel temızlıyo..!!!
ıbrahım saracoglu demıstı bunu..kür falan değil dırekt ye inciri ok :p ben cok rahatladım.. :))

2 aydır böyle geliyor.ağustostan beri korunmuyoruz.korunmayı bıraktık benim adetim düzensizleşti.malesef bulunduğum yerde doktor sıkıntısı var.kendiliğinden gelmesini bekliyorum.varmı bildiğin bitkisel bi çözüm.içiyim hemen adet oliyim:)

cnm benimde korunmayı bırakınca adet düzensizliğim oldu...şimdi 2. bebeği istiyoruz ama daha yok ama ilk hamileliğimde benimde 18 gün ,14 falan gecikmeler oldu adetimde ve 4-5 ay sonra hamile kaldım rahim bebek arıyo derler bu duruma bekle belki bebişin yoldadır inş...

ben bilmiyorum canım duyarsam yazarım sana :) arkadaş incir demiş ilk defa duydum o işe yaradığını :) sen de dene bakalım zararı olmaz nasılsa:KK56:

esmerli200 Arkadaşım; incir ye bol bol..hemen gelır adetın merak etme :KK70:
benım adetım gecen ay 17 gun gecıkmıstı,kan tahlılı de negatıf cıkınca aklıma ıncır geldı,aşure içinde ozellıkle ıncır yedım 2 gun ve 3.gune adettım artık;17.gunu (7 aralıkta ) adet oluverdım hem de cok geldı ıncır guzel temızlıyo..!!!
ıbrahım saracoglu demıstı bunu..kür falan değil dırekt ye inciri ok :p ben cok rahatladım.. :))

ben iki ay öncesine kürünü yapmıştım kilo yaptı bende.ama bir iki incir yememnin zararı olmaz herhalde.deniyim bari.sonuçta doğal şey.adet olamayınca çatlıcakmışım gibi görünüyorum..:)çok sağol canım..

cnm benimde korunmayı bırakınca adet düzensizliğim oldu...şimdi 2. bebeği istiyoruz ama daha yok ama ilk hamileliğimde benimde 18 gün ,14 falan gecikmeler oldu adetimde ve 4-5 ay sonra hamile kaldım rahim bebek arıyo derler bu duruma bekle belki bebişin yoldadır inş...

inşallah canım yaa.bende iki aydır çok geç görüyorum.bak bugün 19. günüm daha gelmedi.inşallah hamile kalacağım için böyledir.ama bana gereçekten çok sıkıntı veriyor.ALLAHIM tüm isteyenlere bebek nasip etsin:)

ben bilmiyorum canım duyarsam yazarım sana :) arkadaş incir demiş ilk defa duydum o işe yaradığını :) sen de dene bakalım zararı olmaz nasılsa:KK56:

sağol canım.duyarsan mutlaka yaz.inciri denicem eğer olmazsam başka şeyler denirim.aklınızda bulunsun.ilaç kullanmak istemiyorum.bitkisel şeyler kullanmak daha mantıklı geliyor bana..

inşallah canım yaa.bende iki aydır çok geç görüyorum.bak bugün 19. günüm daha gelmedi.inşallah hamile kalacağım için böyledir.ama bana gereçekten çok sıkıntı veriyor.ALLAHIM tüm isteyenlere bebek nasip etsin:)

inş. cnm...test yapmışmıydın??

kızlar merak ettiğim bi konu var.şimdi 3 aylık hamilelik idrar testinde kesinlikle çıkar mı ? kim olursa olsun yani kişisinden kişisine değişir mi ? hormonlar değiş oluyormuş felan? ama 3 aylık hamilelik hormonların en üst seviyeye ulaştıgı zamanlar.yani hamile olupta idrar testinde negatif çıkma olasılıgı varmı ?

kızlar merak ettiğim bi konu var.şimdi 3 aylık hamilelik idrar testinde kesinlikle çıkar mı ? kim olursa olsun yani kişisinden kişisine değişir mi ? hormonlar değiş oluyormuş felan? ama 3 aylık hamilelik hormonların en üst seviyeye ulaştıgı zamanlar.yani hamile olupta idrar testinde negatif çıkma olasılıgı varmı ?[/QU

öyle bi ihtimal yok bence canım 3. ayda beta hcg çok yüksek rakamlara ulaşıyo idrara geçer kesinlikle,ben senin daha önceki mesajlarınıda okumuştum başka topiklerde için rahat değilse bi kan ver kesin sonucu alırsın

arkadaşlar benım beklenen adetım 4 ocak,gecıkme payıyla 7 ocak..bugun ıdrarımı pet pardaga yaptım ve değişiklik var mı dıye merak edıp bekledım..
içinde mınık tortular vardı ama bıraz bekleyım dedım..sımdı gıttım baktım bulut oluşmuş gıbı bı göruntu var ve o tortular bulutta duruyo..dıbe de cokmemış yuzeye de cıkmamış orta kısımda bulut var resmen..!!! ancak boyle betımleyebılırım göruntuyu :KK70: hala bekletıyorum belkı göruntusu degısebılır dıye..
hamıle oldugumu sanmıyorum ama yumurtlama gunlerımde gerı cekılme yontemıyle ılışkı oldu..ilişkiden sonra aklıma geldı yumurtlama gunlerım oldugu cunku akıntılarım düşündürdü.
ben hala adet olurum dıye dusunuyorum..2 gundur başım cok agrıyo..
sızce bu ne demek canlarım yorum yapabılecek mısınız..şimdiden tesekkurler..!

arkadaşlar bılen bırı yok mu boyle bır durum yaşayan duyan??? lutfen yardımcı olun kafam karıştı yaff :KK70:

kızlar merak ettiğim bi konu var.şimdi 3 aylık hamilelik idrar testinde kesinlikle çıkar mı ? kim olursa olsun yani kişisinden kişisine değişir mi ? hormonlar değiş oluyormuş felan? ama 3 aylık hamilelik hormonların en üst seviyeye ulaştıgı zamanlar.yani hamile olupta idrar testinde negatif çıkma olasılıgı varmı ?

3 aylık olupta idrar da yapılan testin negatif çıkma olasılığı 0 olmalı bence
zira 3 aylık bir gebe bayanın vücudu betahcg hormonunun en bol salındığı vakittir. ve idrar'a da çoktan karışmış olur bu hormon

merhaba arkadaşlar,
çok heyecanlıyım ve heyecanımı sizinle paylaşmak istiyorum. çünü birilerine anlatmazsam patlıycam.
şimdi son adet tarihim 2 aralık, ve son 3 aydır 25 günde bir oluyorum yani bu durumda aralığın 26sında adet olmalıydım.
27si sabahı tuvalette pembe şeklinde kan geldi az miktarda ben de eşime hastalandım dedim ki kendim de öyle sanıyordum çünkü çok karnım ağrıyordu ama o sabahtan başka kanamam olmadı dün idrar testi yaptım çok silik bi çizgi çıktı ama çoook silikti ben de ciddiye almadım ama hala gelmiyor. bilemedim hamile miyim değil miyim. sürekli bi yorgunluk ve uyku hali ve sanki adet olacakmışım gibi karın ağrısı var başka da belirti yok. yeniden denememek için kendimi zor tutuyorum. eşim beni adetli sanıyor eğer bebişim varsa ona sürpriz yapmak istiyorum. sizce kaç gün daha beklemeliyim?

X