demir ilacı

Suko

Nirvana
Kayıtlı Üye
18 Ekim 2006
1.711
12
Selam kızlar benim bebeğim demir ilacının tadından hiç mi hiç hoşlanmıyor her akşam bir savaş halindeyiz bir de dişlerine de değdirmeden içirmemiz gerekiyormuş leke olmaması için çok zor oluyor içirmek doktorumuz 1 yaşına kadar vermemiz gerektiğini söyledi sizler ne kadar süreyle vereceksiniz ya da verdiniz ?

Ben de her sabah 9 damla ferro sanol veriyorum.peşinden de hemen su veriyorum.yoksa öğürtü tutuyor kuzumu..kaşığa koyuyorum damlaları öyle veriyorum..

açıkcası ben doru dürüst vermeyi beceremiyorum sabah aç karnına vermek gerekiyomuş ferro sanolu bebek sabah beni emiyo ama doyasıya değil uyanıncada hemen kahvaltısını vermem gerekiyo çocuk nası aç kalıcak nası vericem hala çözemedim açıkcası denk geldiği zaman veriyorum düzenle veremedim halen

ferro kullanırken sıkıntı yaşadık bunun üzerine ilacı ferrumla değiştirdim hiç sorun çıkarmadan içiyor fakat bu ilaçların kullanış biçimi farklı değiştirirsen mutlaka doktoruyla görüş..

meyve suyuna ya da püresine koyabilirsin şükocum hem c vitaminiyle alınınca daha iyi oluyormuş yoğurt ya da süt tarzı şeylerle verirsen işe yaramıyormuş, püreyle kakalıyorum ben gerçi benimki öyle kaşıkla verince de içiyor da maşallah bi de aç olması şart değil canım ya hiç vermemekten se tok da verebilirsin bildiğim kadarıyla

kızlar bızım doktorumuz hala baslatmadı demır ılacını.5.5 aylık olduk carsamba doktora gıdıcez sorayım bakayım ne zaman baslıycamızı.bu arada vıtamın veren varmı doktor bıze vıtamın verdı.ogluma bır turlu ıcıremıyordum agzını acmıyordu zar zor verınce cıkarıyordu.her yer ılac oluyordu bende sımdı mamasına katıyorum ılacı.

meyve suyuna ya da püresine koyabilirsin şükocum hem c vitaminiyle alınınca daha iyi oluyormuş yoğurt ya da süt tarzı şeylerle verirsen işe yaramıyormuş, püreyle kakalıyorum ben gerçi benimki öyle kaşıkla verince de içiyor da maşallah bi de aç olması şart değil canım ya hiç vermemekten se tok da verebilirsin bildiğim kadarıyla

Canım en iyisi bende püresine koymayı deneyeyim bakalım a.s.

bızım doktorumuz bebeğimin kilosuna görede hesapladı 10 damla veriyorum.bende dişlerimizde lekelenme olmasın diye ya çorbayla yada meyve püresiyle veriyorum.ama sütle verilmemeliymiş.

ferro sanol kullanıyorduk bızde ama her defasında beceremıyordum tadını begenmemıstı bır turlu bırde cok fena leke yapıyor bır kıyafete degdı gıttı valla dr a soyledım ıcemedıgını sımdı Ferrozınc verdı onu daha ıyı ıcıyor

ferro sanol kullanıyorduk bızde ama her defasında beceremıyordum tadını begenmemıstı bır turlu bırde cok fena leke yapıyor bır kıyafete degdı gıttı valla dr a soyledım ıcemedıgını sımdı Ferrozınc verdı onu daha ıyı ıcıyor

ben de ferrozinc veriyorum
ferrosanol iğrenç
en azından ferrozinc portakal aromalı,bir nebze daha ii

X