toprak yeme istegi

gulsen_23

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
3 Ağustos 2008
384
15
merhaba ekim anneleri

bende 2 aydan beridir anlamini veremedigim bir toprak yeme istegi mevcut dislerim birbirini yiyor kendimi zor tutuyorum.
netten arastirdim demir eksikliginden kaynaklanan bir durummus fakat doktorum herseyin iyi gittigini soyledi
bir defasinda dayanamayip az bisey agzima goturdum fakat hemen geri cikartim
sizlerdede oluyormu hic nezaman gecicek simdi canim daha bi cekti offff-tatlicadiarzu-

annem kardeşime hamileyken kütür kütür toprak yediğini hatırlıyorum.hatta bende yiyordum çocuk aklımla merak etmiştim tadını.

evet demir eksikliği göstergesidir ama sakın zaafına yenik düşüp yeme çünkü toksoplazma mikrobu toprakta bol miktarda bulunur..doğurana kadar sabret canım az kaldı zaten sonra evde saksıları falan alıp önüne yiyebilirsin bol bol:içelim:

evet annem de anlatırdı eskiler hep yermiş demir eksikliğindendir diye biliyom ben de napıcan dayanıcan sakın yeme haa

merhaba ekim anneleri

bende 2 aydan beridir anlamini veremedigim bir toprak yeme istegi mevcut dislerim birbirini yiyor kendimi zor tutuyorum.
netten arastirdim demir eksikliginden kaynaklanan bir durummus fakat doktorum herseyin iyi gittigini soyledi
sizlerdede oluyormu hic nezaman gecicek simdi canim daha bi cekti offff-tatlicadiarzu-

benim canim suan istemiyor ama cok kucukken saksilarin dibinden toprak yedigimi hatirliyorum :))
dogumdan sonra gecer insallah.bol bol et ye..uzum ye,belki istegini azaltir.

Kan sayımı yaptır mutlaka,toprak zararlı tabii ama kansızlık da çok tehlikeli.Tedavi olman lazım hem kendin hem bebeğin için.

Cogu hamısLerın as Erme Donemlerınde oluyormus... Benım kayınvaLıdem Esıme hamıle ıken Evlerının Duvarları Topraktan yapılmıs oldugundan duvarları kazıp toprak yıyormus :))

Yengemde Sıgara Kulunu yıyomus bol bol :)) bende ole bısı olmadı Sukurler oLsun :)

ya bence aşırı sigara külü yeme isteği war hatta bi kaç kere dayanamayıp yedim:S:S doktrora da sormayı unutuyrum çewreyede sölemeye utanıyorum Allhatan ewde sigara iiçen yokta bulamıyorum. sırf bazen o yüzden sigara içeyim diyorum kül çıksın:S

merhaba ekim anneleri

Netten arastirdim demir eksikliginden kaynaklanan bir durummus fakat doktorum herseyin iyi gittigini soyledi

canim ayni sorun bendede var benimde canim acayip toprak yemek istiyor çok acayip bişey ama istiyor işte.yedimde biraz şimdide canim istiyor allah yardim etsin bize az kaldi dayanacaz napalim.sevgiler.

benim canim suan istemiyor ama cok kucukken saksilarin dibinden toprak yedigimi hatirliyorum :))
dogumdan sonra gecer insallah.bol bol et ye..uzum ye,belki istegini azaltir.

arkadasim ben oldum olasi kirmizi et yerim cok severim her ogun yerim mutlaka hatta etsiz yemek yiyemeyenlerdenim uzumude en az haftada 2 kere tuketirim doktor kanada bakti hersey yolunda dedi hatta o yuzden hic ek vitamin yada demir icin tabletler kullanmadim doktorum gerek duymadi bugun basladim diyebilirim bakalim duzelicekmi :uhm:

Ben ıLk ayımdan bu yana etsız yemek yemedım ama benımde kansızlıgım baya bı var hatta doktor sasırdı nasıL Dogum yapacaksın dıe :KK43:(

seadeniz canim demekki sende oncedende mevcutmus oncedende kansizlik var ise gebelikte daha yogun olarak yasaniyor canim sen haplarini ihmal etme hersey yoluna girecektir insallah ...

:1no2:eek:ff aynı sorun bendede var kızlar ya resmen böle duvarları tırmalayasım geliyo hatta son 2 haftadır hani inşaatlara yapılan harçlar varya kum ve çimento kokusu burnuma geliyo allahım dayanamıyorum:bbo: ( gülmeyin ) habire damla sakızı çiğniyorum ama geçmiyo geçmiyo çok keskin kokulu şeylere ilgim arttı sanki avuç dolusu yiyebilirim gibime geliyo denesemmi acaba fisfisfis içim beton tutarmı sırnaşık şey

:1no2:eek:ff aynı sorun bendede var kızlar ya resmen böle duvarları tırmalayasım geliyo hatta son 2 haftadır hani inşaatlara yapılan harçlar varya kum ve çimento kokusu burnuma geliyo allahım dayanamıyorum:bbo: ( gülmeyin ) habire damla sakızı çiğniyorum ama geçmiyo geçmiyo çok keskin kokulu şeylere ilgim arttı sanki avuç dolusu yiyebilirim gibime geliyo denesemmi acaba fisfisfis içim beton tutarmı sırnaşık şey

canim sakin yeme bebek icin zararli olabilir dayanicaz artik az kaldi diyip kendimizi avutucaz baska bir yolu yok ben bir defasinda dayanamayip parmagimi soyle bi topraga bandiriverdim ve dilime surdum ama cok pisman oldum .... ama ne yalan soylim biraz rahatlamistim:bbo:

şimdilerde değil ama çocukken o kadar çok yedim ki....toprak,kömür......halada kokusunu duyunca yiyebileciğim fikri uyanır ama büyüyünce yemedim hiç:))....tadını o kadar iyi bilirim ki şimdi canımız istiyor deyince hiç şaşırmadım......bebekler hele gelsin kucağımıza sonra bol bol yeriz.....sağlıkla kalın

hani topragi anladim demir eksikligi diyolar ya ya sgara kulu nikotin eksikligindenmi oluyor acepppp sırnaşık şey aglanacak halimize guluyoruz az daha dayan kardesim gecicek yasakkelime

hani topragi anladim demir eksikligi diyolar ya ya sgara kulu nikotin eksikligindenmi oluyor acepppp sırnaşık şey aglanacak halimize guluyoruz az daha dayan kardesim gecicek yasakkelime

çok doğru bi konuya parmak bastın katııyorum anlam weremiyorum nası böle canım istio annatamam geçen dayanamadım yedim:) nası böle tadından ağzım uyuştu öle zewk aldım yani abartmıyorumsırnaşık şey:1rolleyes::1closedeyes:benneyaptımki

Ya bende toprak yeme istegi gun gectikce artiyo offff dogursamda azcik yesem keske bu nasil birseydir anlamadim gitti

X