böğürtlen kökü neye benziyor yardımm

sblsbl

Guru
Kayıtlı Üye
20 Mart 2008
122
0
arkadaşlar ben aktardan böğürtlen kökü diye bişe aldım ama karar veremedim doğru mu acaba? benimkisi küçük tahta kırıklarına benziyor. doğru mu sizce? doğruysa içmeye başlıyacağım lütfen cevap bekliyorum.

arkadaşlar ben aktardan böğürtlen kökü diye bişe aldım ama karar veremedim doğru mu acaba? benimkisi küçük tahta kırıklarına benziyor. doğru mu sizce? doğruysa içmeye başlıyacağım lütfen cevap bekliyorum.

bildiğimiz kök arkadasım onu toprağını falan temizlemişlerdir ince ince kıymışlardır incecicik tahta işte kaynatınca kırmızı gibi bi renk oluo tadıda idare eder ben bahceden toplayıp kaynattım cok faydalı bişey devam et doğru yoldasın

kızlar bir şey sormak istiyorum nolur cevaplarsanız sevinirim....

bu böğürtlen kökünü 2 türlü kullanıyorlar birini çay gibi demliyorlar diğerini ise sanırım 6 litre suya katıp kaynatıp soğutuyorlar falan siz nasıl kullanacaksınız hangisini yapmamız doğru olur.....

Sizler için fotoğrafladım.. bu benim kullandığım böğurtlen kökü

sdc11765go8.jpg

sdc11771gj6.jpg

bende 6litrelik ssuyu kaynattım soğuttum içtim hiç bozulmuoda
bu ne işe yarıo diyen arkadaslar internetten böğürtlen kökünün faydalarını arastırsın yazmakla bitmez

ay canım çok teşekür ederim.benimkide bundan.allah razı olsun. ama kafam biraz karışıkböğürtlen kökü mü, adaçayı mı, hayıt tohumu mu, civanperçemimi içsem.kafam karıştı yaa.
adet düzensizliğim var. ne dersiniz?

canım bildiğim kadarıyla arkadaşlar adet düzensiliği için adaçayı içiyor

bilmiyorum canım ya.bende senin yazılarını okuyordum az önce böğürtlen kökü ile ilgili.acaba hem böğürtleni hemde başka birini kullansam bişe olur mu? doktorum bu konuda bilgisi olmadığını söyledi.

Genelde yaprak ve meyveleri kullanılır rahatsızlıklarda, zaman zaman kökünden de faydalanılmaktadır.

Çayını günde bir kaç kez içebilirsiniz.
Bademcik, ağız, dil, diş eti iltihaplarında çayı yapılıp gargara şeklinde kullanılır.
İdrar söktürücüdür.
Yüksek tansiyonu düşürür.
Gözlerdeki zafiyeti giderir.
Mesane taşlarının düşmesine yardımcı olur.
Kadınlarda görülen beyaz akıntıyı giderir, kadınların regl günlerinde kan gelişini azaltır.
Haricen kullanıldığında ağrıları dindirir.
Yanıkları iyileştirir.Hemoroite iyi gelir. Bu etkileri sağlayabilmeniz için körpe yapraklarla yara lapası hazırlayıp, şikayet edilen yere uygulayabilirsiniz.
Kökü kaynatılıp suyu içilirse kandaki şeker miktarını düşürür.
Yaşlılıktan kaynaklanan hafıza kayıplarını önler.
Meyvelerin suyu sıkılarak içilirse ishallerde faydalı olur. suyunu hemen tüketmek gereklidir, beklerse sirkeleşir.
Ayak yorgunluklarınızı gidermek için 100gr böğürtlen kökünü 1lt suda kaynatıp ılıyıncaya kadar ayak banyosu olarak kullanabilirsiniz.
Böğürtlen cildi gerer ve canlıklık verir. bu etkiyi cildinizde yaratmak için, bir bez torba içersine bitkinin körpe yapraklarından ve genç sürgünlerinden oluşan karışımı koyup, banyoda sıcak su akışını sağlayan musluğun altına yerleştirip, suyu açarak bu suyla banyo yapabilirsiniz.alıntı

Birde bunu hemoroid için kullanıyorlar ama nasıl acaba içip faydasını gören varmı?

canım slm ben hamıle kalamıyodum ben bögürtlen kokunu kaynatıp ıctım 10 gun sureyle gunde bır bardak ve hamıle kaldım cok faydalı bırda rahımı guclendırme özellıgı varmıs sevgıler

valla ne içeceğimizi şaşırdık bu ay incir kürüne balıyacağm.böğürtlen bana iyi gelmedi.heryerimde sivilceler çıktı.

ya arkadaşlar tadı çok fena siz nasıl içtiniz bunu şeker katılabilirmi içine bi bilgisi olan varmı?

canım slm ben 1 tane şeker atıp içmiştim evet tadı çok kötü bal varsa bir kaşık balda atabilirisn ben tekrar deniyecegim bebek için ugrasıyorum düsükten sonra hamile kalamadımda

X