Hormon ilacı kilo aldırıyor mu??

imera

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Ağustos 2008
34
0
ben tiroidim için .... ilacı kullanıyorum.1 aydır bu ilaca başladım.ama kilo alıyorum hertarafım büyümeye başladı hatta göğüslerim bile 1 beden büyüdü.doktoruma danıştım almaman gerekir dedi ama ben huzursuzum çünkü git gide şişiyorum.bu ilacı kullanan yada bilgisi olan varmı lütfen bana yardım edin bilgilerine ihtiyacım var:çok üzgünüm:

Son düzenleyen: Moderatör:
Yanında b vitamini verdiyse genelde kilo aldıran o, ben... kullanıyorum dr yanına b vitamini verdi o kilo aldırır biraz dedi bende kullanmadım

Yanında b vitamini verdiyse genelde kilo aldıran o, ben kullanıyorum dr yanına b vitamini verdi o kilo aldırır biraz dedi bende kullanmadım

vitamin vermedi tek o ilacı alıyorum dozunu artırabliriz demişti doktor

güzelim senin tiroidin çok mu azmı çalışıyor.Benimki az çalışıyordu bende ialç kullandım ama ben zayıfladım (tabi rejim destekli) Yani seninki hızlı çalışansa muhtemeden zayıfsındır sanırım ilaç hormonlarını dengelediği anda kilo almaya başladın.neyse geömiş olsun

kişininin bünyesine göre değişir ama genelde hormon ilaçlari kilo aldirir.biraz diyet ve sporla kontrol edebilirsiniz.ilaç sonrasida muhtemelene beden eskiye dönüş yapar

:lepi:
ben tiroidim için .... ilacı kullanıyorum.1 aydır bu ilaca başladım.ama kilo alıyorum hertarafım büyümeye başladı hatta göğüslerim bile 1 beden büyüdü.doktoruma danıştım almaman gerekir dedi ama ben huzursuzum çünkü git gide şişiyorum.bu ilacı kullanan yada bilgisi olan varmı lütfen bana yardım edin bilgilerine ihtiyacım var:çok üzgünüm:

slm geçmiş olsun sentetik troit hormonu kullanıyosun galiba hangi tip troit rahatsızlıgın var anlamadım ama ben 6 senedir kullanıyorum hipotroit hastasıyım ben ilaç kilo aldırmaz en azından bana aldırmadı çalışmayan troitin yerine ilaçtan alıyoruz hormonu daha yeni başlamışsın ilaca muhtemelen kullandıkça dozu ayarlanınca sorunların bitecek benim öyle oldu şükür acil şifalar:

hipertroidi tedavisi görüyorsan kilo alırsın gayet normal zaten hipertroidi çok hızlı zayıflatır ilaç kullanmaya başlayınca da hormonlar normale binmeye başlayınca kilo alırsın bu kadar basit
troit tedavim süresince 6 ay içinde 12 kilo aldım ki hayatım boyunca hep zayıf bi insandım
gerçi benim dr'um tedaviye başlarken kilo alacağım konusunda beni uyarmıştı ve dikkat etmem gerektiğini söylemişti

imera merhaba ben bu ... ilacın ismini çok merak ettim adı ne acaba ve bu hapları kullanmadan önce teste tabi tutuldunuzmu

bende hipotirod var teshiş edilmeden önce 12 kilo almıstım her yerim şişti.1 ay levotiron ilacı kullandıktan 5 kilo verdim.bende kilo alırım diye korkmustum ama tam tersi oldu.kilo vermeyede devam ediyorum diyet spor hçbşy yapmadan..

oyyyy oyy aldırmazmı hiççç.... 5 sene oncesıne kadar dal gıbıydım sımdı hıc soylemıyım ıstersenız :sinifsinif:

Hipotiroid ve insülin direnci için ilaç kullanıyorsanız aldırmaz, hatta verdirir. Ancak hipertiroidiniz varsa bu sorun size kilo verdiriyordur, tsh seviyeniz normale geldiği için ilaçla kilo da alıyorsunuzdur.

X