Toplu iğne başından küçük minik Kırmızı Benler

E

EU3

Ziyaretçi
bende son bir yıldır ara ara abuda yenimi çıkyı oluyorum.yaklaşık 10 tane olmuştur.gerçi yıllardır annemdede var.ama ne ola bilirbilginiz varmı

benim yüzümde de evlendikten sonra çıktı.. sıkıntıdan dediler ama tam tersi bi sıkıntım yok allaha şükür... hala da çıkıyo walla doktora gittim siğil dedi bi ilaç verdi. o doktoru bi görsem ilacı onun burnuna sokucam..... bi halta yaramıyo ilaç... doğru düzgün bir doktor bulup gidicem artık benneyaptımki

ayy çok yaşa sen be güldürdün beni.ilacı gösüne sokta.bir çozum bulursan benide haberdar et adımız yakında benliye çıkmadan

benim oğlumdada olmuştu cnm doktor sıcaklardan dolayı isilik olduğunu söyledi çinko içeren sulu pudra verdi..Sıcak havalar yüzünden bende cildimle ilgili sorunlar yaşıyorum cnm..Önemli bişii olduğunu sanmıyorum ama tabii doktora danışmak lazım sevgiler

bende son bir yıldır ara ara abuda yenimi çıkyı oluyorum.yaklaşık 10 tane olmuştur.gerçi yıllardır annemdede var.ama ne ola bilirbilginiz varmı

Eşimin sırtında da çıktı bahsettiğin kırmızı benlerden geçenlerde nette okudum yaş ilerledikçe çıkabilirmiş, endişelenecek bir durum yok yani....kaydirigubbakcemile5

özellikle beyaz tenlilerde sık oluyor. bende yok ama bir arkadaşımın göğüs kafesinde yıllardır var ve sorun olmadı bildiğim kadarıyla. ne olur ne olmaz bence güneş ışınları için özel olarak koru onları eğer doğrudan güneş ışını alan bölgelerde iseler=) ki zaten beyaz tenli isen güneş ışınlarına karşı dikkatli olmalısın=)

evet beyaz tenlılerde cıkıyor bu benler,
gögus arası gogus ustu yanı bası tepesı
:eek:klava:
öldürücem hepsını tek tek

kılcal damar çatlaması arkadaşlar onlar kılcal damarların çatlamış uçları...arastırırsak buluruz çaresını..anı çarpmalarda darbelerde ortaya çıkıyo genellıkle

o kırmızı küçük benler yıllar sonra kahvergi et benlerine dönüşüyor benin ilk çıkma aşaması

bende de 4-5 yıldır var bu kırmızı benciklerden.2-3 doktora gittim ben.tahlil vs..
beyaz tenliyim,bazen sıkıntı, bazen de cildin hassas olmasından dolayı yaşla beraber
görülen bir sorunmuş.geçmiyor maalesef ve yenileri ekleniyo:KK43:(((
doktor bana çok rahatsız oluyorsam lazer ile yok edebileceğini ama
yenisinin çıkmayacağını garanti edemeyeceğini belirtti.
ben istemedim şimdilik,nasılsa yenileri çıkacak diye.
işin kötüsü 40 yaşına gelince her tarafımız kıpkırmızı mı olacak:)))

bende de var maalesef bende araştırınca yaş ilerlemesinden dolayı olduğunu keşfettimde benimkiler kaşınıyor sizinkilerde kaşınıyormu

Merhaba arkadaşlar , benim kızımda da aynı sorun var ama daha 19 yaşında.
Özellikle kollarında minik minik kırmızı benler var .Doktora gittik ama doktor önemli birşey olmadığını söyledi.Zaman geçtikçe çoğalmaya başlıyor.
bazı arkadaşlarımız yaşla ilgisi olduğunu söylemiş ama kızım daha 19 yaşında bu normal mi??

bendede annemdede var sirtinda bicok kiside oldugnua göre ciddiye alincak bi durum degil

Arkadaşlar aynı şekılde benımde kollarımda ve bacaklarımda var...Özellıkle kollarımdakıler omuz bolgesıne yakın yerdekıler bu sene çoşmuş durumda...

Yanı bır ıkı sene sanırım kıpkırmızı olucak kollarım :)

C.tesi gunu bır klınıkten randevu aldım...Doktor tek seansta lazer yardımı ile butun kırmızı noktaları temızlerız dedi oldukça kolay bır yontemmış...C.tesi gunu bakalım ne olucak...

Valla sağlık açısından problem yok belkı ama estetık açıdan çok kotu bır durum....Kısa kollu gımek ıstemıorum su yaz gununde...

Size burdan gelişmelerı yazıcam....

Arkadaşlarbir üstte de yazmıştım...

2 hafta kadar once doktora gittim muane oldum ve lazer ile ilk seansımı gordum...

Arkadşlar oncelıkle sunu soylıyım....Lazer yonetımı cok pahalı bir yöntem...Ama kesın sonuç veriyor...Benım kollarımda cok sayıda kırmızı benek oldugundan bana 2 yda 3 seans gerekıcek ama tek seansta bile cogunlugundan kurtuldum dıyebılırım...

Lazer sistemini uygularken cok hafıf sinek ısırıgı gibi bir acı hıssediorsunuz...Kırmızı noktayı lazer yakıyor ve kırmızı nokta kahverengi bir durum alıyor...2 hafta sonra falan da o kahverengi benek vucuttan kendı kendıne atılıyor...

Benım hazıranın 19.unda ıkıncı randevum var...Ikı seans yetıcek sanırım bana...Yalnız dediğim gıbı oldukça pahalı bir olay bu lazer olayı :)

Kollarıma bakınca kırmızı nokta gormemek ın verdiği piskolojık hazzın yanında bence sıfır tabi bu olayın maliyeti :)

yaş faktörü diyorum ama bende çıkmaya başladığında 23-24 yaşında idim.ve üniversitede okuyordum.yoğunve sıkıntılı günlerdi...aynı zamanda sıkıntıya bağlı olduğunu söylemişti doktor.hiç bir şeye canını sıkma dedi.geçtiğimiz kış,yüzümdeki bu beneklere (kılcal damar düğümü deniyor sanırım) lazer yaptırdım.tek seansta geçti.hastanede ve doktor yaptı.
bu aralar yenileri ile karşılaşmıyorum.
maalesef beyaz hassas cilt sahibi olunca kolay çıkıyor.
şimdilik sıkıntıdan kırmızı benek yerine egzama saibiyim:KK43:((
bunun çaresi de yok lazer gibi...

Nazan.e ve Gelkalbime, ben de de bu kirmizi benciklerden her gecen gun bayagi cogaliyor. Cikmadan once sinek isirigi gibi bir sey hissediyorum sonraki gunlerde orada kirmizi minik bir bencik olusuyor. Iki yil once birkac buyuyeni lazer yonetmiyle ben de aldirdim. Doktorun da bana soyledigi, genetik olmasi ve yasla birlikte cogalacak olmasi idi. Halalarimda cok ben var, ben de onlara cekmisim sanirim. Bir de benim kahverengi benlerim de var, onlarin da yuzumde ve kollarimda olanlarin cogunu aldirmistim ama bir yil sonra baska yerlerden yenileri cikti, onlari da aldirdim, bu yil da yenileri cikiyor, sonu yok bu benlerin yani...son bir kac yildir yazlari gunesi gordugum anda heryerime igneler batiriliyormus gibi hissediyorum. Surekli hafif uzun kollu bir bolera giyiyorum, ciplak bir kolla disari cikamiyorum maalesef! Yuzume de 85-90 faktor gunes koruyucusu ile cikiyorum buna ragmen gelecek ay yuzumde alinacak bir kac ben var. Eger cok koyulasmadan aldirirsaniz iz daha cabuk kayboluyor, yuz kendini vucudun diger bolgelerine gore daha cabuk iyilestiriyor. Bu kirmizi bencikler ben de buyuyor arkadaslar, sizinkiler de buyuyor mu? Gelkalbime, yeni bir seansa gittin mi?

bu bahsettiğiniz benlerin içi kan dolu mu ?

genelde beyaz tenlılerde oluyor bende de var ama saglık acısından bır zararı olmadıgını soyledıler

X