Saç Kesim Şekilleri okul için saç modeli önerileriniz?

Saç Kesim Şekilleri (kesim, örgü, topuz), Kuaför Önerileri, Düz Saçlara Özel, Dalgalı Saçlara Özel, Kıvırcık Saçlara Özel
ben de izmir de okudum. Lisedeyken ama bir kız okul kıyafet yönetmeliğine uygun giyinse dahi eğer güzel görünüyorsa, hoca hemen yanına çağırır gel bakayım buraya şuranı şöyle buranı böyle yap derdi, saçlarını boz (sert örgülü olduğu halde) aynaya bakmadan karşımda bir daha ör derdi. maksat güzel görünmesin,

ezik tipler :KK47:

cart kırmızı bir süeter
uzun beyaz diz altını geçen çoraplar
aynı sürüm ayakkabılar
saçlar çirkin bir topuz olmalıydı
gömlek sonuna kadar ilikli
kocaman alakasız lacivert bir kravat

Allahım o günler geçti ya, nasıl şükrediyorum.

dediklerini yapmazsan patlatıverirlerdi tüm okulun önünde kızların kafasına
saçlarını çekerlerdi

disiplin işte, akıl işte,

kompozisyonda türkiye derecesi yapmış bir kız (çok güzel çok tatlı bir kızdı) müdürün tebrik etmesi için tüm okul önünde kürsüye çağırılmıştı, arkadan dingil bir kadın hoca (artık kıskandı zaar, kız hem güzel hem çalışkan, başarılı olacak belli) kızı kürsüye giderken yanına çağırdı, bir patlattı ki kafasına, kız daha anasından babasından yememiştir tokat, tüm okul önünde, gözleri yaşlarla doldu, neymiş efendim, saçlarının örgüsü gevşemiş, sen müdürün karşısına böyle çıkmaya nasıl cesaret edersin, lafa bak hele, kız derece yapmış, tebrik edeceğine, meyveli ağacı taşla, o kzıın edebiyat hayatı kesin orda noktalanmıştır, yazı yazmaktan nefret etmiştir.

çıktı kürsüye kız nasıl ağlıyor, müdür bile üzüldü, tebrik etti acele tarafından plaket verdi, kız en son inerken böğürüyordu :KK50:

işte böyle
hala böyle devam ediyorlar mı bilmem

izmir'in en başarılı anadolu lisesinden mezunum ve biz okula bırakın gömlek fln giymeyi etek bile giymezdik, gri pantolonla giderdik. üstüne de bi kazak.. saçlarım salık (zaten düz olduğundan fönlü diyelim hadi biz ona) siyah göz kalemim fondotenim göz altıma hafif bi kalem nivea dudak koruyucum ojelerim ve çok da başarılıydım. şuan tıp fakültesinde okuyorum ve hala böyleyim. böyle olan biçok arkadaşım da var. kadınlar kendini güzel ve özel hissettikçe başarılı olmak için daha şevkli olurlar. özel hayatı olmadan suratına aynaya bakmadan evden çıkıp gelenler illa başarılı olacak diye bir şey yok. kızlarımızı baski altına alarak ileriye gidemeyiz. bi ülkenin gelişmişlik seviyesine bakmak istiyorsanız kadınların ne kadar rahat hissettiklerine bakın. içinden gelmeyen makyajını yapmaz, ama makyajını yapmak saçını taramak içinden gelirken sırf farklı anılırım diye kendini kısıtlayan bir bayan bu hayatta başarılı olamaz. şimdiki gençlere önerim yanlış ürünler kullanmadan kaliteli ürünlerle genç kız imajını bozmadan içinden gelenleri yapmaları.

Bu da güzel Izmir'imizin bir özelligi. Ee kadinlari rahat ve özgüveni yerinde olunca kimsenin bu özgürlügü elinden almasina izin vermiyorlar tabi, bu okul yönetimi de olsa.

Denizli'de okuyan bir arkadasim vardi, sicak mayis ayinda bile kalin siyah corap giymenin zorunlu oldugunu söylerdi. O derece bir disiplin(?) varmis yani okullarinda. Iyi de o kizcagiz o sicakta, bacagina ve poposuna yapisan o corapla nasil kendini derslerine versin simdi :KK37:

Bence de kendine özen göstermeyen kadin calisma hayatina da özen göstermez. Kendine saygisi olmayanin hic bir seye saygisi olmaz. Özellikle siyahla belirttigim yere kesinlikle katiliyorum. Bizim kadinlarimizda fazlasiyla var o korku. Baskasi ne der korkusu. Baskalarinin kurallarina göre yasamak, kendin olamamak, diledigin gibi giyinememek, konusamamak, gülememek. Ne zaman bu kisitlamadan kurtulup birey olduklarini hatirlayacaklar iste o zaman belki gelisecegiz. Belki diyorum cünkü daha katetmemiz gereken cok yol var.

Sen güzel ve zeki kadina cok güzel bir örneksin mesela. Hadi bakalim birisi desin simdi "Bir kadin kendine bakip, güzel olup ayni zamanda basarili olamaz" diye. :KK1: Buyrun, gayet de oluyormus.:KK12:

Son düzenleme:
ben de izmir de okudum. Lisedeyken ama bir kız okul kıyafet yönetmeliğine uygun giyinse dahi eğer güzel görünüyorsa, hoca hemen yanına çağırır gel bakayım buraya şuranı şöyle buranı böyle yap derdi, saçlarını boz (sert örgülü olduğu halde) aynaya bakmadan karşımda bir daha ör derdi. maksat güzel görünmesin,

ezik tipler :KK47:

cart kırmızı bir süeter
uzun beyaz diz altını geçen çoraplar
aynı sürüm ayakkabılar
saçlar çirkin bir topuz olmalıydı
gömlek sonuna kadar ilikli
kocaman alakasız lacivert bir kravat

Allahım o günler geçti ya, nasıl şükrediyorum.

dediklerini yapmazsan patlatıverirlerdi tüm okulun önünde kızların kafasına
saçlarını çekerlerdi

disiplin işte, akıl işte,

kompozisyonda türkiye derecesi yapmış bir kız (çok güzel çok tatlı bir kızdı) müdürün tebrik etmesi için tüm okul önünde kürsüye çağırılmıştı, arkadan dingil bir kadın hoca (artık kıskandı zaar, kız hem güzel hem çalışkan, başarılı olacak belli) kızı kürsüye giderken yanına çağırdı, bir patlattı ki kafasına, kız daha anasından babasından yememiştir tokat, tüm okul önünde, gözleri yaşlarla doldu, neymiş efendim, saçlarının örgüsü gevşemiş, sen müdürün karşısına böyle çıkmaya nasıl cesaret edersin, lafa bak hele, kız derece yapmış, tebrik edeceğine, meyveli ağacı taşla, o kzıın edebiyat hayatı kesin orda noktalanmıştır, yazı yazmaktan nefret etmiştir.

çıktı kürsüye kız nasıl ağlıyor, müdür bile üzüldü, tebrik etti acele tarafından plaket verdi, kız en son inerken böğürüyordu :KK50:

işte böyle
hala böyle devam ediyorlar mı bilmem

Maip merak ediyorum sen olsaydin ne yapardin o durumda?

Valla ben olsaydim nereme patlattiysa aynen onun da o bölgesine bi tane patlatirdim. :KK47: Saygi maygi biterdi artik o durumda. Ne demek ya ben gayet düzgün, derli toplu cikmisim onca insanin önüne müdürden tebrigimi alacagim, ama hanim efendinin biri beni begenmedi diye onca insanin, arkadaslarimin, hatta belki de hoslandigim cocugun gözü önünde beni rezil edecek. Bana saygi göstermeyene ben asla saygi göstermem. Abarttin diyenler olacak ama gercekten yapardim bunu zaten o anki sinirle ne yaptigimi, nasil yaptigimi anlamazdim bile.

Ilk okudugum lisede benzer bir seye tanik olmustum. Kiz gayet düzgün, akilli, dersleri iyi takdirlik bir kiz. Müdür yardimcisi bayan, sirf kiz sacini lastikli tokayla degil de kiskacli tokayla topladi diye azarlamisti. Kiz sinifa aglayarak gelmisti. Ama senin anlattigin daha beter bu en azindan bizim gözümüzün önünde olmamisti. Ve bunlari yapanlar nedense bayan. Kadin da diyemiyorum yani bayan diyorum. Kadinligindan da utanir bunlar, bilirim. Kadin kelimesi bunlara kaba gelir. Bayani tercih ederler. Bir de kadin kiz ayrimi var ülkemizde malum. Neyse ayrintiya girmeyeyim. :KK68:

Bu arada Maip nerde okudun merak ettim. Ben de dört tane lise okumama ragmen Izmir'de okudum da. Belki okullarimiz cakismistir bi ara. :KK51:

Son düzenleme:
Slania çok teşekkür ederim. özellikle kendimi ön plana attım ki hani hikaye gibi olmasın anlattıklarım diye. Bizim okulda bir kız vardı, allah vergisi güzelliği zaten var sarışın yeşil gözlü bir kızdı bir de saçlarını salardı beline kadar kıvırcık yapardı. ben bile dönüp dönüp bakardım ne yalan söyleyeyim. kız aşırı sosyal partilerden çıkmayan da bir kızdı. sonrasında ilk 100e girip össde boğaziçinde çok iyi bir bölümde okuyor, hatta mezun oldu geçen sene. çok yakın bi arkadaşından öğrendiğime göre kız sabah 6da kalkıp 1e kadar ders çalışıp sonra 1 saat bisiklet sürüp akşama kadar çalışmaya devam edermiş. (muhteşem bi fiziği olduğunu söylememe de gerek yok sanırım.) ve inanın bayan öğrencilerin %70i bu şekildeydi. kastım süs püs değil ama saçını yandan toplamak istiyorsa öyle yapmak, burnuna hızma takmak istiyorsa takmak vs bunlar bence çok abartılıyor. ergenlik farklı bi dönem o sırada kendini iyi hisseden gençler ileride mutlu bireyler oluyor yoksa o ezikliği ömrünce içlerinde taşıyorlar. mesela ablamın kulakları hafif kepçedir (aslında bence değil ama çocukken hep dalga geçerlermiş ondan o öyle görüyor.) saçını hep geriye doğru toplatırlardı lisede ve çok mutsuz giderdi okula hoşlandığı çocukla konuşmakta bile zorlanırdı.
bence bi bayanın dış görünüşü çok önemli başarısında. mesela ben kendi adıma son zamanlarda çirkinleştiğimi hissediyorum fazladan 3-5 kilo aldım stresten yüzümde sivilceler bastı ve inanın ders çalışamıyorum. çünkü mutsuz hissediyorum kendimi.yani belki ben bu kadar etkileniyorumdur bilmiyorum ama her bayan etkilenir gibi geliyor bence.

Maip ve diğer arkadaşlar. Böyle bir durumda 10 sn içinde cevap verme hakkınız vardır. Ne yazık ki öğrenciler bunu bilmezler. Yani ben okurken şuan çok eleştirilen ama aslında birey olmayı çok iyi öğreten lisemde bunu bilirdik biz. şimdi ne olmuştur bilemem bi cevap verilince hapise bile atılabilirsiniz sanırım artık. siz bi araştırın yine de

Eğitim başarısızlığını kendilerince örtmek,öğrencilere bu yolla terbiye vermek isteyen sadist hocalarda yok değil.Ben o kürsüye çıkan kızın yerinde olsaydım mezuniyetten sonra bir görüşme yapardım o varlıkla( insan da diyemiyorum ki )..hatta mezuniyeti beklemeye de gerek yok çıkışta da hallederdim

Hani diyorlar ya saç baştan dünyayı göremiyorsunuz çalışamıyorsunuz vs

Asıl o insanlar böyle basit şeyleri sorun edip önlerini göremiyolar.

Küçücük bir sorundan öğrenciye dayak atan hocalar eğer disiplinliyse eğer disiplin oysa disiplin zararlıdır.

Dış görünüm yerine içte disiplini sağlayanları tebrik edilmeli

Ve de nolur 20 50 yıl öncesini falan karıştırmayın.Önceye göre yaşayacaksak ohooo

X