Saç Kesim Şekilleri okul için saç modeli önerileriniz?

Saç Kesim Şekilleri (kesim, örgü, topuz), Kuaför Önerileri, Düz Saçlara Özel, Dalgalı Saçlara Özel, Kıvırcık Saçlara Özel
lise öğrencisiyim bnde .. ama saçımı her sabah kalkıp bi model yapmıorum ..
saclarım hr zmn fönlüdür. at kuyruĞu yaparım , örerim .
ama maKYaj türü bşy asla yapmam .. eteiMi katlamam .. piercinq fLn . hos olmuo .!
her seyin yeri ve zamanı vardır.
üniversitde tabii makyajımıda yapcam mini mini eteklerde giycm ama suan deiL .:)

canım emin ol türkiyenin neredeyse en kalabalık ünisinde okuyorum(istanbul üni)) ve 5 yıl oldu şu 5 yılda mini etekle okula gelen görmedim..şuna kalıbımı basarım ki otobüste tramvayda görüyorum lise öğrencilerini,lise öğrencileri daha çok yapılı saçla ve makyajla okula gidiyor...değil makyajlı...vs li 100 kişilik sınıfta sarıya boyalı saç bile yok bizim okulda..kampüs bahçesinde bile zor görürsün..yani üni sandığınız gibi mini eteklerin giyildiği ful makyajların yapılıp gelindiği bi yer değil... :)

canım emin ol türkiyenin neredeyse en kalabalık ünisinde okuyorum(istanbul üni)) ve 5 yıl oldu şu 5 yılda mini etekle okula gelen görmedim..şuna kalıbımı basarım ki otobüste tramvayda görüyorum lise öğrencilerini,lise öğrencileri daha çok yapılı saçla ve makyajla okula gidiyor...değil makyajlı...vs li 100 kişilik sınıfta sarıya boyalı saç bile yok bizim okulda..kampüs bahçesinde bile zor görürsün..yani üni sandığınız gibi mini eteklerin giyildiği ful makyajların yapılıp gelindiği bi yer değil... :)

haklısın arkadaşm dediklerinin büyük çoğunluğunda. ben de muğla üniversitesinde okuyorum ve bu yüzden tabi istanbula göre daha rahat bi yer. ama yine de bu tür şeyleri liseliler, ünililer diye ayırmamalı. Bu insanda biter. Tercihlerinde ve zevklerindea.s

lise öğrencisiyim bnde .. ama saçımı her sabah kalkıp bi model yapmıorum ..
saclarım hr zmn fönlüdür. at kuyruĞu yaparım , örerim .
ama maKYaj türü bşy asla yapmam .. eteiMi katlamam .. piercinq fLn . hos olmuo .!
her seyin yeri ve zamanı vardır.
üniversitde tabii makyajımıda yapcam mini mini eteklerde giycm ama suan deiL .:)
Canım ilk önce sen Türkçeni düzgün kullanmayı öğrenebilir misin ?
şimdiki kızlarında kullandıgı bu özenti şeyler bunlar.. sana hiç yakıstıramadım canım.
Türkche degil Türkçe yerimseniben

bende lise 3 öğrencisiyim.. ve sabahcıyım-tatlicadiarzu- önceden işim yok gibi sabahın köründe düzleştirir toplardım:sm_confused: şimdi lastikle saçımı bi güzel iki üç seferde sarıp topuza benzer bişey yapıyorum.. hem okul kurallarına uyuyor hemde sabahın köründe uğraşmamış oluyorumsırnaşık şey kimsede nie böle geldin demiyorkaydirigubbakcemile3

Çok afedesiniz ama bu okula gderken saçımı nasıl yapmalıyım sorusunu devlet meselesi haline getirip neden bu kadar büyüttünüzki?Yok derslerinize bakın,saç baş erkeklerle uğraşıp boş kız olmayın fln..Ders tabiki önmli ama bnde bi lise öğrencisiyim bu büyük bayanların neden bu kadar aşağıladıklarını çözemedim.Dediğim gbi dersler tbiki önmli ve okul sonuçta çok abartmamak gerekli fakat neden sanki tüm hayatımızın okul olması gerekiyormuş gbi konuşuyorsunuzki?Okulda hoş görünmek istiyo olmak boş kız olduğumuzu mu gösterirki?

Evet katılıyorum buna neden bu kadar kızılıyor??
Ben de öyle okul kurallarına karşı gelmem tabi ki ama sonuçta biz de insanız ve bakımlı görünmek isteyebiliriz....
Zaten istediğimiz öneriler okula aykırı olmayacak güzel saç şekilleri.

Eskiden böyleydi şöyleydi demenize gerek yok emin olun aynı kurallar hala geçerli.Zaten o yüzden okula uygun şekilleri,forumdaki birçok bayana sorma isteği duymuştur arkadaşımız.Sizin gördüğünüz kızlar da sürekli fırça yer okulda bakmayın hallerine....

yorumların çoğunda şunu gördüm fön çeken makyaj yapan öğrencinin dersleri kötü ne alaksı var yhaa boyle bi kıyaslama yapamzsınız!!!!!!... ben okula giderken şaçlarımı düzleştirip ve dudağımı bi parlatıcı sürüp gidiyorumm saçımla başımla uğraşıyorum 6.15 de evden çıkıyorum ama 5.00 de kalkıyorumm yaptığım şey kötü bişeyde değil saçımı düzleştirmek hafif bir parlatıcı kullanmak ama sizin söylediğiniz gibi derslerimde berbat bi durumda değill hatta gayet başarılı bir öğrenciyim ve çevremde hep böyle insanlar var süslü ama gayet başarı öğrencilerr böyle saçma genelemeler yapmayın lütfen

kıslar liseli olmak makyaj yapmayacanıs sacınısı yapmayacagınıs anlamına gelmes tabiki..hatta aksine dusgun yapılmış saclar cok daha derli toplu ve bakımlı gosteriyo ama abartılı olmamak konusunda katılıorm sokakta gorduum kıslar kucuk kadınlar gibi annelerinin topuklusunu giyip evde gezen kucuk ıslara bnsiolar..
bn mezun olalı cok olmadı paylasayım sizinle bnm yaptıklarımı
*onun kabartıp geriye tutturup at kuyrugu yapardım
*krepe yapıp yarım toplardım
*balıksırtı orerdim
*onunu yandan ayırıp tepede at kuyrygy yada dolayıp topuz yapardım
*duzleştirip acık bırakırdım
*birde makyaj yapmasdım sadecelipstick surerdim dudagıma

merak etmeyin kıslar hem yasınıza hem okulformasına uygun yaptıktan abartmadıktan sonra bişşi olmas..cok normal bunlar..

Tam aradığım konuydu bu ama gerçekten konu amacından şaşmış Araya yaşça büyük insanlar girmiş..yasakkelime
Sizde liseli oldunuz anlamanız gerekirdi nutuk atmayıp yardımcı olabilecek bi kaç yorum atsanız nolurdu ki :sm_confused: Böylece konuyu açan arkadaşımızda kendini mahcup hissetmez bizde konudan yararlanıp değişik şeyler denerdik anlayabiliyorum onları ki atkuyruğu sıkmış :teselli:

bnde lise 1 deyim:KK70: saç yapma problemim olmuyor.kendi saçlarım kalın ve gür.büyük.takma saç kullanıyorum 3 tane gerçek.onları kalın bigudiyle sarıp kalın bukleli yapıorum.kendi sçaımda gür bi düz:KK70: aralara takma saçalrımı takıorum bukleli ve büyük sıkıştırmalı tokayla aradan geçiriyorum üstleri yani gerçek saçımı hafif kabartıyorum elimle orası normal altlar bukleli duruyor.hep böyle yapıorum güzel ve kullanışlı bir model:KK70:

kızlar ben üni 3teyim ayrıca eğitimci olacagım. lisedeyken ben hem bakımlı hem de okul kurallarına uyardım ki onur kurulu baskan yardımcısıydım okul cok katıydı. saclarımı salmazdım ama toplu olacak sekilde cook seyler yapardım kahküllerim vardı falan onlarla uğrasırdım ve sanırım okullarda artık renkli tokalara bişey demiyorlar. diyecegim o ki aralarda sacınızı bırakın derslerinize bakın diyenlerden değilim okul kurallarına uymak sartıyla göze batmayacak sekilde herseyi yapın abartı makyaj yapanları da sallamayn bi parlatıcı bi rimelden hiiç bişe olmuyor kendinizi daha iyi hissedersiniz...

yandanatkuyrugunicole.jpg

bence acık saca izin verilmeyen okullarda kullanılabilecek ideal saç modeli hatta daha hoş toplanmış hali bil olabilir.. bununki cok hoş toplanmamış.. ama yandan toplanan saç çok hoş durur.. lisedeyken genelde acık olurdu bizim sacımız yada yarım toplanırdı.. ama lisemizde müsamma vardı.. bence bu model okul için gayet iyi.. hocaların kızmayacagı türden ve hoş...

bu yazı neye istinaden yazıldı bilmiyorum ama sadece söylemek istedim..:eek:
bizim üniversitede (SDU- İİBF) özellikle bizim fakültede herkes hemen hemen full makyajlıdır saclar masalı fönlüdür.. . cok sade olup makyaj yapmayanlarda vardır ama onlarda şıkdır.. bide bolca mini etek yüksek topuklu giyilen bir yerdirkaydirigubbakcemile2 bizim fakülte şıkır şıkır.. hihoyyyt:ecrin_bebek:

benim bildiğim bir saç modeli var: önce sağdan ve soldan küçük bir bölüm toplayın ve bunların ikisini birleştirip ortada toplayın ve altta kalan diğer saçları toplayın sonra altta kalan sacı ortadaki sacın ordan geçirin çok hoş ve basit

valla bizim lisede müdür yardımcısı makaraydı saçları salık gel gelebiliyosan bende kısacık yaptım sürdüm joleyi ohh en rahatı oydu valla eğer uzunsa topla yukardan oldu bitti yada benim gibi kestir kısacık başka çare arama -tatlicadiarzu-

bizim burda oyle bir sorun yok $ukur .. :1closedeyes:
kimse kari$amaz sacimiza :jeyyar:
bu arada hollanda yasiorum lise 4 gidiom :lepi:
ben sacimi hergun degisik yapmayi seviorum ama hergun malesef olmuyo ...:1no2:
benim saclarim dalgali ve hafif kivircik (uclari) , ballik sirti oruyor ablam nezaman istesem sırnaşık şey
yada tokay takiorum iki yandan yada tek bitane yapiorum onleri ve orayi biraz kapartiorum delikafadulden
yada sacimi duzle$tiriyorum yada ma$ayla kivircik yapioruz ve degisik ma$a modelleri iste bukadar :sm_cool:
bence saclari ballik sirti ördür yada saclari topuz yap.. hadi by by :1hug:

Son düzenleme:
ya bende lise 3 deyim artık skldm yopla git yapmaktan bizim idare birde disiplinlidir kakül bile yasak malesef süveterde kontrole karşı resmen tel tokatla geziyoruz güzel şaç modelleri yokmu ya:gitme:sinifsinif:

Çok afedesiniz ama bu okula gderken saçımı nasıl yapmalıyım sorusunu devlet meselesi haline getirip neden bu kadar büyüttünüzki?Yok derslerinize bakın,saç baş erkeklerle uğraşıp boş kız olmayın fln..Ders tabiki önmli ama bnde bi lise öğrencisiyim bu büyük bayanların neden bu kadar aşağıladıklarını çözemedim.Dediğim gbi dersler tbiki önmli ve okul sonuçta çok abartmamak gerekli fakat neden sanki tüm hayatımızın okul olması gerekiyormuş gbi konuşuyorsunuzki?Okulda hoş görünmek istiyo olmak boş kız olduğumuzu mu gösterirki?

alkisalkisalkis kesinlikle katılıyorumma.s

X