yumurta gelişimi hakkında....

milkshake

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
21 Mayıs 2008
4.064
7
kızlar bebiş sahibi olabilmek için 7 aydır uğraşıyorum hala bir sonuç elde edemedik bu ay bir rahatsızlıktan dolayı dr. gittim ve yumurtlama problemim varmış yumurtalarım tam oluşmuyormuş bu yüzden gebelik elde edememişik....şimdi size bir şey sormak istiyorum..

dr. bana klomen verdi 2 hafta sonra kullanmaya başlayacağım yumurtalarımın gelişmesi için yada ne derece gelişecek onuda bilmiyorum:sm_confused: ama siz bu konuda o kadar tecrübelisinizki umarım benim içinde bildiğiniz bir kaç bir şey vardır.....

klomenle beraber kullanılabilecek yumurta gelişimime destek olacak ve yumurtalarım çatlayıp çatlamadığınıda bilmiyorum; çatlamasına yardımcı olabilecek bitkisel bir şey söyleyebilirmisin ne kullanmamı önerirsiniz...:kahve:

canım zaten klomen verdiyse yumurtan yeterli büyüklüğe ulaşınca çatlatma iğnesi de verecektir doktor, istersen kontrole gittiğinde doktoruna bir sor, işi şansa bırakmak istemediğini, hazır ilaç kullanmışken çatlatma iğnesinin yapılması istediğini söyle, arkadaşlardan duyduğuma göre bu tür ilaçları arka arkaya kullanmak bazen kist yapabiliyormuş, bu yüzden bence hazır ilacı kullanmışken çatlatma iğneni de yaptır, herşey gönlünce olsun arkadaşım.

teşekkür ederim tatlım ben dr. söyledim geçen hafta klomen verdiğinde çatlatma iğneside yapacakmısınız dedim oda bana yumurtaların durumuna göre onu ozaman düşüneceğim dedi bakalım yumurtaların ilaca ne tepki verecek gelişip gelişmeyecekmi onu dahi bilmiyoruz dedi o yüzden bende ilave bir şeyler kulllanmak istiyorum...klomenide en düşük dozdan kullanıcam günde 1 tane... oyüzden ilk ay belki fazla gelişmeye bilir...

inşallah çok uğraştırmaz bebiş seni, yakın zamanda gelir
hormon testin yapıldı mı canım? fsh nasıl? fsh de yumurta sayısı ve kalitesi ile ilgili bir değer veriyor

evet tatlım hepsi yapıldı ama normal değerler içinde çıktı hatta bu sitede bile sormuştum değerlerim nasıl diye dr. normal dedi ama yinede bilmiyorum.... ben aralık ayında dış gebelik geçirdim hala uğraşıyoruz bir gebelik olmadı.... dr. 3 ay klomen tedavisi uygulayalım olmazsa bir sonraki aşamaya geçeriz fakat sanada eşinede daha kapsamlı testler yapacağım dedi ama ne testi yapacak anlamadım... bana zaten bunları yaptı prolaktin, progestan, e2 falan.... ama eşime sperm testi yapmadı nasıl olsa bir gebelik yakalamışsınız dış gebelikte olsa dedi bakalım bekliyoruz inşallah ilaçların bir faydası olur....

canım çörek otu,bal ve tarçın karışımı işine yarar yumurtlamyı kolaylaştırır.bende de aynı problem var iki aydır klomen kullanıorum bu karışımdan da günde bi tatlı kaşığı yiyiyorum ik aydır yumurtlama kendiliğinden oluo şükür ama bebk yok daha şu an beklmedeydim biraz önce test yaptım tek çizgi çıktı bu ay çok umutluydum neyse bakalım hayırlısı

canım ben 2 yıllık evliyim, bir yıldır istiyoruz bebek
ben de gittim doktora fsh 7,40 dı sanırım (doktor çok yüksek olmadığın söyledi), doktor yumurta sayısı az dedi, reglimin 3.günü 3 yumurta gördü, ramazandan sonra ilaçlı tedaviye başlayacağız inşallah, muhtemelen bana da klomen tarzı birşey verecek. ilk tedavim olacak bu.

merhaba kızlar bizde aydır ugraşıyoruz ama bizde bir yol kat edemedik.geçen sene ekim ayında endimetrium başlangıcı vardı bendede.2 gün önce dr gittim bir problem göremedi hatta kistim bile kaybolmuş.ama yumurtlamam olup olmadıgını sordugumda yani nasıl anlarım diye o şimdilik erken dedi daha vaktiniz var filan dedi.yani bende anlayamadım yumurtamın gelişip gelişmediğini çatlayıp çatlamadıgını nasıl öğrenicegimi. yardımcı olursanız sevinirim arkadaşlar

merhaba kızlar bizde aydır ugraşıyoruz ama bizde bir yol kat edemedik.geçen sene ekim ayında endimetrium başlangıcı vardı bendede.2 gün önce dr gittim bir problem göremedi hatta kistim bile kaybolmuş.ama yumurtlamam olup olmadıgını sordugumda yani nasıl anlarım diye o şimdilik erken dedi daha vaktiniz var filan dedi.yani bende anlayamadım yumurtamın gelişip gelişmediğini çatlayıp çatlamadıgını nasıl öğrenicegimi. yardımcı olursanız sevinirim arkadaşlar

canım benim doktorum adetin 3.günü bakılması gerekiyor dedi ve vajinal ultrasonla baktı, hatta ilkinde adetimin 4.günüydü bir dahaki ay bakalım demişti, ben de 3 tane gördü, daha sonra da bakılabilir ama en doğru bilgi 3.günde alınır dedi doktorum, yine ultrasonla büyümesine de bakıyorlar, ama çatladığını da ultrasonla anlıyorlar mı bilmiyorum canım o aşamaya gelmedik daha, ama ilaçlarla geliştirilmişse yumurta yine iğne ile çatlattıklarını biliyorum

canım benim doktorum adetin 3.günü bakılması gerekiyor dedi ve vajinal ultrasonla baktı, hatta ilkinde adetimin 4.günüydü bir dahaki ay bakalım demişti, ben de 3 tane gördü, daha sonra da bakılabilir ama en doğru bilgi 3.günde alınır dedi doktorum, yine ultrasonla büyümesine de bakıyorlar, ama çatladığını da ultrasonla anlıyorlar mı bilmiyorum canım o aşamaya gelmedik daha, ama ilaçlarla geliştirilmişse yumurta yine iğne ile çatlattıklarını biliyorum

cnm benim bu dr yumurta ile ilğili bişey söylediği yok.daha 6. ayınız daha çok erken biraz oluruna bırakın daha 1 sene daha olmaz ise başlanır bazı işlemlere filan dedi.ama ben biraz aceleci davranan cinstenim.hani bir problem varsa baştan önlem alalım boşuna yıpranmayalım ama yumurta takibi diye dr gidicez yoksa dr kendisimi gerek duyacak cnm

canım bende aynı durumu yaşadım nisan ayından bu yana dr. bize 1 yıl süre verdi bekleyin dedi ama bende aceleciyim daha doğrusu temkinliyim yani eğer bir sorun varsa çözümüne gidilmeli yoksa zaman kaybetmenin bir anlamı yok..... dr. bize 1 yıl süre verdi daha 5 ay olmuştu ben ara kanama yaşadım rahatsızlandır başka bir dr. gittim durumu anlattım o ise diğer dr. tam tersini söyledi yani gerekli işlemlerin yapılmasını bana hormon testlerinden başladı, rahim filmi zaten çekilmiştim, vajinal kültür yaptı herhangi bir enfeksiyon yada intihap olup olmadığına baktı, son aşama işe yumurtalarıma baktı ve gelişimlerinin zayıf olduğunu söyledi ve adet olmayı bekliyorum bu ay klomene başlayacağım yumurtalarımın değişmesi için....

eğer iyi bir dr. sen söylemene gerek kalmadan bazı şeyleri kendi yapıyor birde bir dr. bağlı kalmamak gerekiyor... yumurtaların gelişmediğini göze alırsak diger dr. yüzünden 5-6 ay bir kaybım var ve bu dr. gitmeseydim ben 1 sene boşu boşuna beklemiş olacaktım....

merhaba... bizde 3 aydır bebek istiyoruz. adetlerim düzensiz. en son dr a gittiğimde yumurtlayamadığım ortaya çıktı. dr adet olmam için farlutal verdi ve adetin 3. günü gel dedi. yumurtlama için ilaç verecekmiş ve sonra çatlatma için iğne olacakmışım.

şimdi adet olmayı bekliyorum. zamanda kısıtlı aslında. bayramda memlekete gidicez. nasıl takip edilecek benim yumurtalar bilmiyorum? kafam çok karıştı acaba bayramdan sonramı başlasam ilaca? kaç gün içiyoruz ilacı ve çatlatma iğnesini kaçıncı gün oluyoruz bilen varmı?

canım bende aynı durumu yaşadım nisan ayından bu yana dr. bize 1 yıl süre verdi bekleyin dedi ama bende aceleciyim daha doğrusu temkinliyim yani eğer bir sorun varsa çözümüne gidilmeli yoksa zaman kaybetmenin bir anlamı yok..... dr. bize 1 yıl süre verdi daha 5 ay olmuştu ben ara kanama yaşadım rahatsızlandır başka bir dr. gittim durumu anlattım o ise diğer dr. tam tersini söyledi yani gerekli işlemlerin yapılmasını bana hormon testlerinden başladı, rahim filmi zaten çekilmiştim, vajinal kültür yaptı herhangi bir enfeksiyon yada intihap olup olmadığına baktı, son aşama işe yumurtalarıma baktı ve gelişimlerinin zayıf olduğunu söyledi ve adet olmayı bekliyorum bu ay klomene başlayacağım yumurtalarımın değişmesi için....

eğer iyi bir dr. sen söylemene gerek kalmadan bazı şeyleri kendi yapıyor birde bir dr. bağlı kalmamak gerekiyor... yumurtaların gelişmediğini göze alırsak diger dr. yüzünden 5-6 ay bir kaybım var ve bu dr. gitmeseydim ben 1 sene boşu boşuna beklemiş olacaktım....

haklısın cnm bende geçen sene ekim ayında endimetrium görünmüştü.tedavimi oldum başlangıcıydı.testlerim filan yapıldı.degerler normal dedi fakat e2 hormonum baya bir yüksek oda rahatsızlıgımdan dolayı yüksek çıkmıştır dedi dr.bu gittiğim 3. dr ama 3 de bir problem yok dedi.ama 6. aydayız bir gelişmede yok.anlamadım gitti.yumurtam gelişiyomu gelişmiyomu bir bilği veren yok.yumurta lafı konuşanda yok.ama 1-2 ay daha tutmazsa çok daha iyi bir dr bulucam inş.

cnm benim bu dr yumurta ile ilğili bişey söylediği yok.daha 6. ayınız daha çok erken biraz oluruna bırakın daha 1 sene daha olmaz ise başlanır bazı işlemlere filan dedi.ama ben biraz aceleci davranan cinstenim.hani bir problem varsa baştan önlem alalım boşuna yıpranmayalım ama yumurta takibi diye dr gidicez yoksa dr kendisimi gerek duyacak cnm

canım eğer doktorun ağırdan alacaksa konuş, zaman kaybetmek isetmiyorum de, en azından yumurta takibi yaptırıp yumurtaların sağlıklı bir şekilde gelişip gelişmediğini öğrenmek istiyorum de tatlım, zaten yapacağı sadece seni 2,3 günde abir çağırıp ultrasonla bakmak, ilk aşamada ilaç filan vermez zaten, bence konuş, takibini yaptır için rahatlasın

merhaba... bizde 3 aydır bebek istiyoruz. adetlerim düzensiz. en son dr a gittiğimde yumurtlayamadığım ortaya çıktı. dr adet olmam için farlutal verdi ve adetin 3. günü gel dedi. yumurtlama için ilaç verecekmiş ve sonra çatlatma için iğne olacakmışım.

şimdi adet olmayı bekliyorum. zamanda kısıtlı aslında. bayramda memlekete gidicez. nasıl takip edilecek benim yumurtalar bilmiyorum? kafam çok karıştı acaba bayramdan sonramı başlasam ilaca? kaç gün içiyoruz ilacı ve çatlatma iğnesini kaçıncı gün oluyoruz bilen varmı?

simeraycım çatlatma iğnesini yumurtan belli bir büyüklüğe ulaşınca yapıyorlar, bu da sanırım 18,20mm. idi, ilaclara da bildiğim kadarıyla adetin 5.günü başlanıyor canım

canım çörek otu,bal ve tarçın karışımı işine yarar yumurtlamyı kolaylaştırır.bende de aynı problem var iki aydır klomen kullanıorum bu karışımdan da günde bi tatlı kaşığı yiyiyorum ik aydır yumurtlama kendiliğinden oluo şükür ama bebk yok daha şu an beklmedeydim biraz önce test yaptım tek çizgi çıktı bu ay çok umutluydum neyse bakalım hayırlısı

canim corekotu bal tarcini yumurtlamadan sonra da yiyor musun? yumurtlamaya kadar mi?

canım benim bildiğim bu karışımı adetinle beraber başlıyorsun yumurtlama olana kadar değil her zaman yiyebilirsin yani bebek olursada hiçbir zararı yok yani yeşil çay gibi falan düşüğe sebep olmuyor ama içinde yinede şüphe kalmasın yanlış bilgilendirmeyeyim olmazsa adetinle beraber başla yumurtlama zamanına kadar yiyebilirsin....

slm arkadaşlar ben 8. ayda evleneli 3 yıl olucak 1 yıl önce 2 aylık düşük yaptım hala bebişim olmadı.2 aydır yumurtalık tedavisi görüyorum serophene kullandım geçen ay çok iyi gelişti çatladıda ama malesef çikolata kisti çıktı ardından.bu ayda serophene kullandım ama yumurtam büyümemiş yeterince ne yapmalıyım sizce ne yemeliyim büyümesi için Allahım hepimizin yardımcısı olsun sabır versin bizlere. şimdiden cvplarınız için teşekkür ederimmm.

merhaba kızlar bende sızın gıbı aynı dertten muzdaribim ben evlenelı 2.5 yıl oldu bakde yasıyoruz eşimin işi dolayısıyla burdayız ama evlendıgımden berı yılda 2 yada 3 kez turkıyeye gıdıyoruz tatıle ozamanlarda hıc ıhmal etmeden dr gıttım genel kontrollere bısey varmı dıye dr her seferınde hersey normal dedı en sonunda cocuk ıcın karar verdık 1yıldır denıyoruz olmuyo en sonunda yengemın tavsıyesı uzerıne baska bır dr gıttım ozel muayenesıne tum tahlıller yapıldı ve progesteronumun dusuk oldugu yumurtalarımın yetrlı gelısıp zamanında catlamadıgını ogrendım bakuye donmem gerekıyodu zamanım azdı o yuzden dr bana 2 secenek sundu ya sımdı sana ılaca baslayacagız yada ılaclı rahım fılmı cekıleceksın dedı ıyı dusun falan dedı neyse bende ılaca baslamaya karr verdım en azından bıdahakı ızne kadar kullanım bebıs olursa fılme gerek kalmaz dıye dusunmustum e bıde hemen olsun ıstıyoruz artık neyse nısanda ılaca basladım adetın 5. gunu tabı sureklı dr gıdıp gelıyorum 5.gun basladım 5 gun sabh ogle aksam gunde toplam 3 tane kullanmya basladım 5 gun kullandıktan sonra 3 gun ara verıdım4.gun yıne dr gıdıp yumurtaların yeterlı gelısıp gelısmedıgıne baktık 3 tane yumurtam vardı en buyugu 18mm dı yalnıs hatırlamıyosam neyse catlatma ıgnesı falan ama o ay bısı olmadı mayıstada ılaca devaam edemedım cunku adetın 3. gunu gıttıgımde dr yumurtalıktakı folıkullere baktıgında olması gerekenden buyuk folıkul buldu ılaca devam edersek kıste cevırır dedı dogum kontrol hapı verdı ve bakuye dondum burda 1 ay hapı kullandım bakuye gelırkende klomen ılaclarını ve ıgnelerımı aaldım burda bulmak zor cunku bu ay tekrar burda b dr gıttım ve klomene basladım bu ay toplam 4 yumurtam vardı ama sadece 1 tanesı 17-20mmdı turkıyedekı dr aradım durumu soyledım 1 tanede olsa yetısen yumurta oldugu ıcın ıgne yapıldı sımdı beklemedeyım bakalım herseyın hayırlısı ınsallar ılaclarım bıtmeden bebıs olur yoksa ılaclar bıtınce turkıyeye donup rahım fılmı cekılmem gerekıyo anlıycanız kızlar benım ısım sızden daha zor bakude duzgun dr yok trdekı gıbı saglık sıgortası olayı yok turkıyeye gıdıp gelmeye mecburum offfffff offffffffff
yumurtaların gelısımıne yardımcı olabılecek bıseyler bılen varsa yazsın lutfen şimdiden herkese teşekkurler
inşallah hepimizin herseyi yolunda giderde bebişlerimiz olurrrr:KK49: :KK49:

X