Hamilelik için bitkisel çözümler

Ceylan

BiHüzünSaklı ve BinUmutla
Kayıtlı Üye
11 Ağustos 2008
12.871
15
Karanfil: Hamile kalmayi kolaylaştirir. Her gün yemeklerden sonra alinan bir karanfil hem ağzinizin hoş kokmasina hem de hormonlarinizin çalişmasina yarar. Hamilelikte rahimi kuvvetlendirir. Normal doğum yapacak olanlar, doğuma bir ay kala her gün bir çay bardaği sicak suya 1 karanfili 5 dakika demleyip içerlerse doğumlari daha kolay olur.

Safran: Yumurtaliklari geliştirmede etkilidir. Hamile kalmayi kolaylaştirir. Ayrica sinirleri kuvvetlendirir. Yemek yeneceği zaman üstüne serpilir. (0. 5 mg)

şerbetçiotu: Bol kadinlik hormonu ihtiva eder. Bir litre suya 30 gr atilarak 10 dakika demlendirilir. Günde 3-4 bardak içilir. Ayrica iyi uyku verir.

Tarçin: Hormonlari çaliştirir. Cinsel isteği artirir. Beyaz akintiyi giderir. Vücudun dayanikliliğini artirir. Bir bardak suya yarim kahve kaşiği katilip içilebilir.

Nane: Hamile kalmayi sağlar. Taze olarak salatalara eklenerek yenebilir. Bir litre suya 10 gr konarak demlenir, bu karişim su yerine içilebilir. Sancili regl dönemlerinde nane çayi rahatlaticidir.

Rezeryan: Hormon düzenleyicisidir. Hamile kalmaya yardimci olur. Et, fasulye, lahana gibi yiyeceklerin üzerine bir kahve kaşiği konur.

Adaçayi: Hormon eksikliğini giderip hamile kalmayi sağlar. Bir bardak sicak suya üç yaprak adaçayi beş dakika demlendirilip içilir. Kalbe de iyi gelir. Sikça içildiğinde tüm bedeni güçlendirir. Dölyataği hastaliği olan hanimlarin arasira adaçayi oturma banyosu yapmalari iyi olur. Oturma banyosu için; iki avuç dolusu yaprak adaçayi soğuk suda gece boyunca bekletilir. Ertesi gün kaynama noktasina kadar isitilip banyo suyuna eklenir. Banyo suyu böbreklerin üstüne kadar çikmalidir.

Arslanpençesi: Adetgörme düzensizlikleri, rahim akintisi, rahim şikayetleri, menapoz çağinda etkilidir. Düşük yapmaya yatkin kadinlarda bebeğin rahimdeki durumunu güçlendirir.

Sariballibaba: Dölyataği gevşekliklerinde dölyataği kaslari yorgunluklarinda yararlidir. 3 aydan itibaren içilmelidir. Rahim ve adet düzensizliklerinde günde iki fincan çayi yeterlidir. Sinirsel uykusuzluklarda ve tüm kadin hastaliklarinda başari ile kullanilir.

ozgeceylan verdıgın bılgıler ıcın cok sagol canım karanfılın boyle faydası oldugunu bılmıyordum ama herzaman yemekten sonra agzıma bır karanfıl atardım bunu duyduguma sevındım

önemli değil bitanem,önemli olan hepimizin sağlikli ve hayirlisiyl kucağimiza almak nasip olur bende bugün öğrendim hemen arkadaşlarimla paylaşiyim dedim.çiktisini aldim buzdolabima asacağim

X