doktorunuzun her soyledığını yapıyor musunuz

kibela24

Nirvana
Kayıtlı Üye
29 Aralık 2007
6.205
52
44
bu sıte herkes bırşey soylıyor her doktor bırsey soylıyor

merak ettım cocuk doktorunuza guvenıyor musun

her dedıgını yapıyormusunuz

bana once su verme dedı ben vermedım

sımdı ver dedı verdım

oglum 5 aylık ek gıdaya baslama dedı başlamadım...

sızler

ben doktorlara artık hiç güvenmiyorum.birinin dediği öbürününkini tutmuyor.onların yüzünden kızımı sütten kestim.
bir kahvaltıya başla demiş öbürü başlama.mamayla beslenen bebeğe bile adam başlama ek gıdaya dedi bana ya.
kibelecm az az tattır bence,sütün yetiyosa tabiki başlama ama,cok da dinlememek lazım.tattırmak başlamak değil ki.

Valla bende artik sasirdim.bugune kadar 3 doktor gezdim.hicbiri otekini begenmiyor.hepsi bisey diyor.en iyisi cocuk buyutenlerede biraz kulak vermek galiba.

şimdiki doktorları anlamıyorum bebeklere neden su verilmiyormuş suyun yeri ayrıdır sütün yeri ayrıdır
bir tanıdığımızın bebeğine dr su vermeyin demiş onlarda dinlemiş bebeğin vücudu susuz kalmıştı bence yiyecekler de küçükten az az tattırarak alıştırmalıdır ki yemeye başlayınca sorun olmasın sırf sütle beslenen bebekler yemek yemeye alışamıyor

ben çok sık doktora götürmüyorum zaten, çok şükür gerek de olmadı, yemek konusunu da internetten sizlerden ve çocuk büyütenlerden duyduklarımdan mantığıma göre bir derleme yapıp halledicem walla:)

cnm güzel bir konu açmışsın ...her dr farklı bilgi veriyor dr sölediklerine uysan bir türlü uymasan bir türlü..biri su ver diyor diğeri anne sütü alıyor verme diyor biri ek gıdaya başla diyor diğeri başlama ilk 6 ay sadece anne sütü diyor...tek doktora güvenip başka dr lara götürmücen götürürsen arada kalıyorsun hangisine güveneceğini şaşırıyorsun hadi çevremizdeki annelerin bilgisinden faydalanalım desek herkesin bebeği bir olmaz biri şu çorbayı sever seninki sevmez benim 2 çocuğum olmasına rağmen tecrübeli olmama rağmen yine arada kaldığım durumlar oluyor anne sütü veriyorum ama tatlarada alışsın istiyorum ara ara veriyorum çorba meyve püresi falan...ama büyük kızımde hiç beslenme sorunu yaşamadım herşeyi yiyordu bu minik hanım hiç bişey beğenmiyor...

birde çevredeki diplomasız dr lar vardır çok bilirler onlarda herşeyi aaa sen su vermiyormusun ver ver iyidir yemek de ver herşeyi yedir alışsın şunu şöyle yap aaa sakın böyle yapma zararlı vsss bunlardan hepimizin çevresinde vardır diye düşünüyorum....

Bana göre bir bebeğin ne iyi doktoru annesidir çünkü anne bebeğinin neye ihtiyacı olduğunu dr. prof. doc. ve o meşhur diplomasızlardan çok daha iyi bilir.

su verıyorum..

doktor ek gıdalar cıgerlerıne dokunur kılo alımı ıyı degınce ınsan korkuyor

sonra bırsey olursa ben sana demıstım dıyecek....

bana da anne sütü anne sütü dediler zorladım meğer sütüm azmış açlıktan ağlıyomuş yavrum annemler herkes bu çocuk aç dedi kimseyi dinlemedim sütüm ii dedim çok dedim ama bezini ıslatmadı birgün çünkü aç artık doktora sütüm gelmiyo azaldı dedim mamaya başladık oğlumun uykusuda başladı yüzü de güldü bence doktordan çok anneleri nineleri dinleyin gerçekten biliyorlar tabiki doktorları da kesinlikle atmamak gerek ama işte biryerde de tıkanıyolar mı nedir anlamadım yine de saygımız sonsuz bişey olsa allah korusun annemize değil doktora koşuyoruz dimi amaa

arkadaşım gerçekten güzel konu açmışsın. ben de artık gerçekten sinir oluyorum bu her doktorun farklı farklı söylediği şeylere. bebeğimi her ay aynı özel çocuk hastanesinin farkı doktorları gördü. her biri diğerinden farklı şeyler söylüyor, mesela dün 3. ay rutin kontrolü vardı. artık yavaş yavaş ağzının alışması için meyve suyu ve yoğurda başla dedi ama 1-2 tatlı kaşığı. doktora dedim ki, kilo alımı iyi diyorsunuz, heryerde ilk 6 ay sadece anne sütü diyorlar neden başlayayım ki dedim alışsın dedi, elbette dinlemeyeceğim doktoru, siz hiç 5 yaşında yemek yemeyen çocuk gördünüz mü, benim bebeğim sadece ilk 6 ay dolu dolu anne sütü alabilecekken neden bu hakkını elinden alayım, neden şimdiden başlayayım alıştırmaya...bir de bana polivit vitamin alsın günde 1 tatlı kaşığı diyor, diyorum ki anne sütünde bütün vitaminler varmış bana diyorki d vitamini yok ama, ben de onun için devit veriyoruz diyorum, diyo ki polivit alsın deviti bırakın artık... açıkçası bana hiç mantıklı gelmiyor...
el yordamı ile ve deneme yanılma yolu ile çocuk yetiştirilmez o yüzden doktorlar, pedagoglar çok çok önemli...bence doktorları dinleyelim, tecrübeli anneleri dinleyelim, nette araştıralım ve anne sağduyusu ile hareket edelim.

yengemle aynı hastanenin farklı çocuk dr.larına gidiyoduk.benim dr.m sünnet derisini ileri geri yap sünneti kolay olur dedi.onun dr.u sakın dokunma demiş.oğlum ilk doğduğunda benden geçen östorojen hormonlarından dolayı göğüsleri şişmişti.dr.m sakın dokunma ovalama kendi geçer dedi.sonuçta mastit oldu oğlum.ceviz kadar bi apse oluştu.çookk canını yaktılar oğlumun.antibiyotikler de cabası.büyüklerimiz hep ovarlarmış.bana neden ovmadın geçerdi diyolar.ben de dr öle söledi dedim.dr.a uyduk da ne oldu.büyükleri dinlemek lazım bazen.bi de dr ne dese beğenirsiniz siz ovalamışsınız ondan böle olmuş dedi yoksa hiç böle olmazmış.deli oldumm...bu arada yengemin dr.u da her emzirmeden sonra biraz ovala geçer demiş.hangisine inanacağımı şaşırdım valla...bence büyükleri dinlemekte fayda var...

ben tek bir dr goturdum bunun disinda yasli bir prof.doktorumuz su ver dedi verdim bebege bir tek vitamin vermedi d vitamini vermedi onun yerine ben hamilelikten bu yana emziren anneler icin olan bir vitamin iciyorum kabiz oldu su ver dedi kabizlik sorunumuz ilk ve son oldu bebegi gozun ustunde olacagi durumlarda yani ilk aylarda yuzustu yatir dedi gaz sorunun olmiycak dedi 1kez gaz sorunu yasamadik anne sutu yeterli olsada yeni tatlara acik olsun dedi yaptim dedigi herseyi yaptim simdi gazsiz uyku sorunu olmayan sut emen ama yeni tatlara acik bir kez hasta olmayan cok neseli bir bebegim var asilarinda bile ateslendigi anlarda soyup dus aldirip bir tek agri kesici vermeden atlattik bagisligi cok gucluydu birkez ilac almadi sagolsun dr cok seviyorum kizima organik bebek diyor zaten hatta annelerimizden duydugumuz seylerin aslinda denenmis receteler oldugunu soylemisti bana annemle dr soyledigi bir cok oneri ayni pisige zyagi surmek gece altini acmamak gibi yorumlari okuyorumda gercekten dr fikir ayriligi cok kotu bir durummus insan sersem olur ikilemlerden

canım nuray doktorundan memnun olmana sevındım
sadece anne sutu mu verıyon..

kibelacim seftali puresi,elma suyu,havuc suyu,armut puresi verdim aptamil 2 nolu mamasinda bebe biskuvisi verdim dun ilk kez pirinc unu verdim ama bunlar cok degil 4 5 kasik, su veriyorum onun disinda sut emiyor sutum yeterli sanirim en son 4aya girerken 6500kg 66cm di ve su disinda bisey vermiyordum 4haftada bu tadimliklari verdim kabiz gazda yapmadi yedikler 23.kontrolu var bakalim dr ne diycek gelisimine

canım biz çok memnunuz ama bu doktorumuzu bulana kadar da ne çektik bilsen :KK43: hepsi farklı bişi sölüyor,en sonunda farkı sen de anlıyosun zaten,çocuğuna iyi gelen bişiler varsa farkediyosun,bizim şimdiki doktorumuz çocukları çok seven genç biri,geldiği yer büyük bi tıp fakültesi,ilaç dozu hesaplamak için küçük bi cep bilgisayarı var ondan hesaplıyor,herşeyi en ince ayrıntısına kadar soruyor,başka şekilde görmediğim muayene tarzı var,gittiğimde bi ton soruyla gidiyorum karşısına,bıkmadan tek tek cevaplıyor :) çok seviyoruz onu ya,kızım da ben de babamız da :))) yalnız yılbaşında gitcek napıcaz bilmiyorum şimdiden üzülüyoruz ya :KK43:

buarada demir damlası ile ilgili kafamda soru işareti vardı bazı arkadaşlar ferrumun tadi daha iyi demişti burda,kolay içiriyolarmış,biz de kullansak diye sordum,kesinlikle ferro sanol dedi ferrumun bağırsaktan emilme düzeyi çok düşükmüş,alamaz gereken demiri dedi,tadı kötü ama bunu verin dedi,sadece portakal suyuna katılıyomuş

uzun lafın kısası içim o kadar rahat ki,güvenle uyguluyorum dediklerini,yazsam daha çok olcak ama aklıma gelen önerilerini yazarım,size de faydası olur belki :)

ben çevremde bıt bıt öten diplomasızlara hiç güvenmiyorum doktorun yap dediğini yapmayacaksam her ay dünya kadar muayene parasını niye vereyim eğer üstüne para veriyorsam tabiki doktorumu dinlerim ama internetten tv den falan sürekli araştırır bilgi sahibi olmaya çalışırım. bir doktorun dediği ötekini tutmuyor gittiğimiz doktora güvenmekte çok önemli.

hepsi başka bişey söylediğine göre demek ki hangisini yaparsak yapalım sorun olmuyor esnek bir konu yani katı kuralları yok o da olur bu da bir şekilde büyüyorlar bebekler

X