Bebeği Renkli Gözlü Olan Anneler!!!

N

newlife

Ziyaretçi
Arkadaşlar bebeğinizin gözleri doğduğunda ne renkti acaba?
Benim gözlerim mavi..çocuğun gözleri şimdilik 8 günlük olduğundan gri-lacivert..Açılıp mavi olma ihtimali varmı diye soruyorum..yoksa renkli gözlü olucak bebeklerin gözleri doğduğunda dahamı açık oluyo?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar bebeğinizin gözleri doğduğunda ne renkti acaba?
Benim gözlerim mavi..çocuğun gözleri şimdilik 8 günlük olduğundan gri-lacivert..Açılıp mavi olma ihtimali varmı diye soruyorum..yoksa renkli gözlü olucak bebeklerin gözleri doğduğunda dahamı açık oluyo?

canım benim kızımın göz rengi doğduğunda lacivertdi:nazar::nazar:.sonra açıla açıla deniz rengi oldu.masmavi.benim gözümde yeşil mavi.benim gözlerimde ilk doğduğumda lacivertmiş.doğduğunda koyu renkse sonra açılıyor.eger açıksa koyulaşıyor ve mavilikten eser kalmıyor.a.s.a.s.

benim oglumda maviydi dogdugunda ama o sut rengiymis,benimde esiminde gozleri kahverengi mavi olmaz bu cocuk dediler,dogruymus,iki aylik suan kahverengi oldu.gozrengi anne babadan alirmis,amabazen genlerdende alabilrmis.

benım kızımda dogdugunda gozlerı lacıverttı sımdı 6 aylık mavı oldu benım ve babasının gozlerı yesıl bız boyle kalsın mavı olsun ıstıyoruz ıns degısmez.

canım benim kızımın göz rengi doğduğunda lacivertdi:nazar::nazar:.sonra açıla açıla deniz rengi oldu.masmavi.benim gözümde yeşil mavi.benim gözlerimde ilk doğduğumda lacivertmiş.doğduğunda koyu renkse sonra açılıyor.eger açıksa koyulaşıyor ve mavilikten eser kalmıyor.a.s.a.s.

Çok mutlu oldum canım sen böle söleyince hihoyyyt Allah analı babalı büyütsün bebişini inşallah..a.s.

cocugun dedesinde bile farkli bir goz rengi varsa ordan bile alabilir gozrengini belli olmaz tum ailemin gozleri yesil ela birtek kardesimin gozleri koyu kahverengi dedelerim mavi babannem yesil gozlu bitek ananem kahverengi gozlu ona benzedi... ustelik dogdugunda masmavi gorunuyordu gittikce koyulasti ve kahverengi oldu bence belli olmaz???

Canım,oğluşumun doğduğunda gözleri lacivertti,şimdi masmavi.benim gözlerimde mavi:) bu arada eşimin kahverengi ama akrabalarında var renkli göz..

Benim baba tarafım komple mavi ve yeşil,daha 8 günlük bebişim..İnşallah mavi olur çünkü Asyamın göz ve kulak yapısı hariç geri kalan herşeyi babasına benziyo :) gözleri bari bana çeker inşallah

oglum 5.5 aylık ve hala goz rengını anlayamadık.ne lacıvert ne yesıl ne kahve.bugun doltora sordum bu cocugun goz rengı ne zaman bellı olacak dıye artık degısmez dedı.pekı ne renk dıye sordum doktorda anlayamadı.bende merakla beklıyorum sonuc ne olacak dıye

benim kızımında koyu maviydi şimdi açık mavi umarım değişmez

oglum 5.5 aylık ve hala goz rengını anlayamadık.ne lacıvert ne yesıl ne kahve.bugun doltora sordum bu cocugun goz rengı ne zaman bellı olacak dıye artık degısmez dedı.pekı ne renk dıye sordum doktorda anlayamadı.bende merakla beklıyorum sonuc ne olacak dıye

bizdede durum bundan ibaret yeşile daha çok kaçıyo hala annlıyabilmiş deilim

bizdede durum bundan ibaret yeşile daha çok kaçıyo hala annlıyabilmiş deilim

bizim de aynı.lacivert gibiydi doğduğunda süt alası dedi bi ark.
5 aylık olduk,koyu yeşil gibi,bazen açılıyor gibi geliyor,bakalım,benm açık yeşil,ben de taaa babaın nenesinden almışım,başka yok sülalede,eşim tarafında ela lar var.

bizim de aynı.lacivert gibiydi doğduğunda süt alası dedi bi ark.
5 aylık olduk,koyu yeşil gibi,bazen açılıyor gibi geliyor,bakalım,benm açık yeşil,ben de taaa babaın nenesinden almışım,başka yok sülalede,eşim tarafında ela lar var.

bizde herkez yeşil gözlü baba hariç benim yeşil annemin babamın abimin halalrımın amcalarımın yeşil göz bakalım nolcak

herkesin yazdığını okudum ve hemen hemne aynı şeyler yazılmış benim kızmında doğduğunda gözleri çok koyu bir lacivertti hatta ben siyah felan olacak sandım şim,dilerde ise açıldı baya bi va arada deokyanus mavisi ve arda da koyu yeşile dönüyor yani anlayamadık bizde ailecek ve hatta çevremdekiler bile ne olacak dişye merak ediyorlar çok acayip bir göz rengi var diyorlar neye dönecek ki diye ....çok kıoyu çünkü doğduğunda.eşimin göz rengi yeşil babamın da yeşil eşimin anneside ayrı bir yaşil benim ve annemin abimin ela ablamın mavi eşimin babasının ve kardeşininde kahverengi dfedelerimimzin mavi ve yeşil....babaanneler ve anneanneler kahverengi...

Son düzenleme:
benim kızın gözleri yeşil mavi. gündüz mavi gözüküyor gece yeşil tuhaf ama bana öyle geliyor.ben ela, babası ela, dedesi yeşil ,annanesi mavi.heral bizimkide mavi olcak ama bilinmez değişebilirde bi 6 ay değişti değişti sonra değişmez diyolar bizde beklemedeyiz.ama değişirsede üzülmem yeterki sağlıklı ve sağlıkla baksınnn

Benim baba tarafım komple mavi ve yeşil,daha 8 günlük bebişim..İnşallah mavi olur çünkü Asyamın göz ve kulak yapısı hariç geri kalan herşeyi babasına benziyo :) gözleri bari bana çeker inşallah

canım aynı bizde öyleyiz.baba,4 amcam,halam,dedelerim,babannem, hepsiiiii mavi yada yeşil gözlü.eşimin aileisnde renkli göz yok.bende mavi yeşil,kız kardeşimde mavi, kızım şu anda 2,5 yaşında gözleri işde bu renk:nazar::nazar::nazar:
oopod2.jpg

w640.png

Her bebegın gozlerı gıbı benım kızımın da gozlerı dogdugunda lacıverttı..

SEVGİLİ ARKADAŞLAR BEBEKLERİN GÖZ RENKLERİ değişir
Yeni doğmuş bir bebek gözlerinin araladığında etrafa bakan o masum gözler ne şirindir değil mi?
yeni doğan bebeklerin gözleri niye lacivert olurki?niye kahverengi mavi ela yeşil olmaz.
Aslında yeni doğmuş bir bebeğin gözleri renkli değildir.Çünkü doğum esnasında bebeğin gözlerinde renk hücreleri bulunmaz.Bu nedenle bebeğin gözleri hiçbir ışığı yakalayamaz ve gelen ışığı geri yansıtır Bu yansıyan ışığın rengide mavimsi bi renk.bu
renk bebeğin gözüne vurduğunda gözünün lacivert görünmesine sebep olur.
Bebekler 8-9 aylık olduğunda gerçek göz rengine kavuşur

Bızım koalamız suan 11 aylık ve gozler masmavı..
Sanırım artık degısmez;*
Yeter kı sevgıyı askı dogayı dunyayı gorebılsınler saglıklı olsunlar
gerısı onemlı degıl...
Mavı olmus yesıl olmus kahve olmus
hepsı bırbırınden guzel.

benım oglumun dogdugunda goz rengı okadar koyu mavıydıkı anlayamıyoduk hangı renk oldugundu gıt gıde mavıye domndu dorduncu aydan sonra bır baktıkkı yavas yavas ela yesıl karısımı bıseye donuyo hala beklıyoruz ama sanırım elaya doncek gıbı babasının goz rengı mavıydı donmez dıyoduk ama dondu donecekte sanırımmm

benim gözlerim yeşil eşimin kahverengi. kızım doğduğunda koyu lacivetti gözleri şimdi koyu mavi. değişmeyecek gibi duruyor. eşimin ailesinde renkli gözlü kimse yok. benim anne tarafımda da kahverengi göz yok. tezyemler dayımlar, ananem,dedem hepsi yeşil.. annemde tabi. babam kahverengi gözlü. ben ve en küçük kardeşim yeşil renk. onun göz rengi süper. bi tek kızkardeşim kahve.. benim böcek sanırım mavi gözlü kalcak. en fazla yeşile döner..

benim bebişn gözleri koyu kahve 2 aylık şimdi ama değişicek gibi durmuyo..doktor da söyledi bu renkden maviye dönmez dedi..:KK43:( olsun o dünyanın en güzel bebeği :))) onun en güzel yeri kahverengi gözleri..:))

X