Ultrasonda kaç kiloydu? Doğdugunda kaç kilo?

Maşallah ya ne böyla 4 kg 4.900 falan anacım nasıl taşımışlar bukadar iri bebekleri helal olsun walla benimki daha gelmedi 29 ekimde gelcek doktor doğuma 18 gün var 2.653 dedi bakalım ilerleyen günlerde kaç olucak çok merak ediyorum.....

massallah gercekdende,ne yedinizde bukadar kilolara ulasdi,bende hamileligimde,bebegime kilo aldirmak icin yemedigim icmedigim kalmadi heralde,hastanedeki doktorlar 2800yad2900 dogar dediler 2 690 gogdu kuzum,bencede tahmini kiloyu söyluyorlar,ben minyonum ufak tefek doktorumda söyledi zate anne minyon bebekde haliyle minyon olur die,gerci eltim de minyon bendende kisa boylu,bebisi 4 kilo oldu ,2 hafdasi var doktoru halende icerde fazlasiyla yer oldugunu söylemis,

benim doğum yaptığım gün bebeğim için doktor 2900 3000 gibi dedi bebeğim 3430 doğdu

doğumdan 4 gün önce 4100 gr demişti dr...doğuma gittiğim gün başka dr ölçtü 3500 gr çıktı 1 saat sonrada doğum oldu 3500 gr dr lardamı farklılık var....çok korkmuştum hatta 4 kg bebği nasıl doğurcam ben diye

kızlar bu konuyu çok önemsemeyin çünkü ölçüm yaparken 1 milimlik kaydırma bile 100-200 gr fark yapıyo. doktorum bana anlattı. hemde eltimde doktor, oda aynı şekilde anlattı. mesela bebek tam nefes alırken durdurup ölçüm yaparsa gövde şişkin olduğundan daha kilolu çıkabiliyo.

canim benim doktorum kafa ölcüsüne göre ultrason aletinin otomatik hesapladigini söylemisti.benim kizim biraz kafasi büyük dogdu bizde genetik bir durum bu.doktorum 4000gr tahmin etmisti ama 3.650 gr dogdu.

Maşallah ya ne böyla 4 kg 4.900 falan anacım nasıl taşımışlar bukadar iri bebekleri helal olsun walla benimki daha gelmedi 29 ekimde gelcek doktor doğuma 18 gün var 2.653 dedi bakalım ilerleyen günlerde kaç olucak çok merak ediyorum.....

massallah gercekdende,ne yedinizde bukadar kilolara ulasdi,bende hamileligimde,bebegime kilo aldirmak icin yemedigim icmedigim kalmadi heralde,hastanedeki doktorlar 2800yad2900 dogar dediler 2 690 gogdu kuzum,bencede tahmini kiloyu söyluyorlar,ben minyonum ufak tefek doktorumda söyledi zate anne minyon bebekde haliyle minyon olur die,gerci eltim de minyon bendende kisa boylu,bebisi 4 kilo oldu ,2 hafdasi var doktoru halende icerde fazlasiyla yer oldugunu söylemis,

Kızlar doğumdan bir gün önce 4035 gr gözüküyordu doğduğunda ise 4850 gr..doktorum normal bi kiloda doğar diyordu ne olduysa son 3 haftada oldu sanırım ben her gün yediğim magnumlara bağlıyorum :)) karnımı bir görseydiniz ikiz karnı gibiydi her gören ikiz mi diye soruyordu zaten ordan anlamalıydım ve tabi taşımak daha zor oluyor ben tesadüfen hastaneye gittim ve hipertansiyon var dendi öyle yattım hastaneye (normalde hiç tansiyon sorunu yaşamam) kalp çarpıntısı ve tansiyon sorunları olmuştu bende belki bebeğimin iri olmasından kaynaklanıyordu

Kızlar doğumdan bir gün önce 4035 gr gözüküyordu doğduğunda ise 4850 gr..doktorum normal bi kiloda doğar diyordu ne olduysa son 3 haftada oldu sanırım ben her gün yediğim magnumlara bağlıyorum :)) karnımı bir görseydiniz ikiz karnı gibiydi her gören ikiz mi diye soruyordu zaten ordan anlamalıydım ve tabi taşımak daha zor oluyor ben tesadüfen hastaneye gittim ve hipertansiyon var dendi öyle yattım hastaneye (normalde hiç tansiyon sorunu yaşamam) kalp çarpıntısı ve tansiyon sorunları olmuştu bende belki bebeğimin iri olmasından kaynaklanıyordu

Maasallahhh süphanAllah !!!
4850 mi kiyamaam ben ona kuzum benim..
Sormasi ayip, normal mi sezaryan mi :KK70:
:asigim:

Tabiki sezeryan :)) normal düşünüyordum ama 4 kiloyu duyunca otomatikman sezeryan oldu iyiki de öyle olmuş çok güzel bir doğumdu Allah herkese kolay ve güzel doğumlar nasip etsin

Amin !!!!
Ben sabirsizlandigim icin aslinda sezaryana sicak bakmiyor degilim :KK70:
Amma velakin, hersey normal dogum icin onaylandi gibi bisy..
Allah'im herkesin hakkin da en hayirlisini nasip eylesin..
(36 Haftalik hamileyim)

oyyyy massalah ,nerdeyse bes kilo,:nazar: iyi canim tekrar hamile kalirsam bende senin gibi magnumlari götururum artikkaydirigubbakcemile3 evet canim iri olmasindan kaynaklanmisdir neyseki bebisine ve sana bi sey olmadan atlatmissiniza.s.

doğuma girmeden bi saat önce ultrasonda baktı dr 3900 dedi 4 + - 500 grm oynar dedi 3650 dogdu zaten tersti mecburen spiral sezaryan oldum

Benim kızıma doktorum 3500g doğar dedi, 3480g doğdu. Bir kez daha takdir ettik kendisini.

ultrasonda 3 kilo anca dogacak gibi gozukuyordu
ebeler karnima bakinca 3 kilo bile dogmaz minyon bir bebek olacak demislerdi ama benim kuzum 3410 gram dogdu...

benim kızımda ultrasonda kilosu 3350 ve 50 cm görünüyodu. dogunca pek bişey fark etmedi 3360 dogdu gene 50 cm. hastaneden çıkarken 3150 ye düşdü 3 gün sonra 3370 e çıkdı tekar.( amma ayrıntılı yazdım )

ultrasonda 2,980 kg idi dogumda 3.130 gr .Ben kontrole gitmiştim alelacele doguma aldılar :)
çıkışta 2.900 e düştü

X