Ultrasonda kaç kiloydu? Doğdugunda kaç kilo?

Charm

Whats up ?
Kayıtlı Üye
19 Ekim 2007
10.881
24
Doğum yapan anneler;
bebişleriniz ultrasonda kac kılo gözüküyordu ? sonra kac kilo doğdu ?
yazabılırmısınız cok merak edıyorum ?.. fisfisfis

doğumdan 1 gün önce dr 3 200 gr dedi doğduğunda 3660 gr doğdu...:emir_bebek::emir_bebek:

en son ultrasonda 4 kılo cıvarı dıyordu doktorum.oglum 3940gr dogdu

doktor ilk günden iri bebek iri bebek diyordu 3750 doğar diyordu doğum esnasında da kafasını görününce oooo iri bebek iri dedi 3020 gr doğdu bebeğim ben de şaşırdım

Vallaha doktorunuzu iyi seçin.şekerim yüksek diye diyet verdi.3 kilo civarı doğacak dedi.son kontrolde 2.800 dü,2.200 doğdu.şok.küçücük bebek.ama çok şükür ilk üzülmeler boşunaymış,büyükler haklı çıktı,toparladı.

Vallaha doktorunuzu iyi seçin.şekerim yüksek diye diyet verdi.3 kilo civarı doğacak dedi.son kontrolde 2.800 dü,2.200 doğdu.şok.küçücük bebek.ama çok şükür ilk üzülmeler boşunaymış,büyükler haklı çıktı,toparladı.

ben sana bısey soylıyımmı dusuk kılolu bebek daha cabuk toparlayıp kılo alıyor.benım oglum 4 kılo dogdu suan 5.5 aylık ve daha 7300gr oldu.o yuzden bebegı dusuk kılolu dogan anneler uzulmesın

sağol cnm,ilk altını değiştirdiğimde ağlamıştım,çöp gbiydi bacakları.Allah'a binlerce şükür.
5 aylık oldu ve 6,700 olmuş.

ben sana bısey soylıyımmı dusuk kılolu bebek daha cabuk toparlayıp kılo alıyor.benım oglum 4 kılo dogdu suan 5.5 aylık ve daha 7300gr oldu.o yuzden bebegı dusuk kılolu dogan anneler uzulmesın
evet sana katılıyorum benım oglumada ultrasonda 2600 dedı doktor 4 gun sonra erken dogumla 2650 dogdu.gununde dogsaydı 3500 olurdu dedı doktor ama bebekler ılk bır ayda 1 kılo alırken benım oglum 2 kılo alıp hemen farkı kapattı doktorlda demıstı hemen farkı kapatır dıye :teytey:

Doğumdan 3hafta önce 3kilo civarındaydı doktor 3,5 kilo falan doğar diyordu tuhaf olan bundan snrası doğumdan 1 gün önce ölçtüler 4035 gr dediler iri bebek diyorlardı veeeee doğduğunda herkese sürpriz yaptı aşkım 4850gr:nazar: bir tosuncuk doğdu doğum anında kilosunu duyunca şok oldumkafamçokkarıştı...sonuç olarak ultrason cihazları kimi zaman çokkk yanıltıcı olabiliyor

3.5 kilo demiştiler 4 doğdu.. ama boyu tam söyledikleri gibi çıktı 55 cm di..

merhabalar ben 20 ay önce doğum yaptım doğum zamanı eve yakın diye hastaneyi değiştirdim gidişim kolay olsun diye dr iyi gibiydi son zamanlarımdı artık ve ona gitmeye başladım enson doğumdan önce 3.750 demişti ooo yandım ben diye düşünüyordum doğuma kadar 4 kilo olur ve normal doğum yapacaktım çok korkmuştum birkaçgün sonra doğum yaptım bilin bakalım ne kadar doğdu
tamı tamına 2.750 gr çok şaşırdım dr da şaşırdı uzun bir bebek demişti uzun ince 48 cm doğdu ama şimdi gerçekten çok uzun canım kızım ama zayıf doğmasına rağmen hala zayıf 20 aylık ve 10.700 gr.boy ise 88 olmuştur
her zayıf çocuk toparlanmıyor iştah çok önemli

----------------------------------------

Son düzenleme:
ultrsonda 3350 gr çıkıyordu. 3360 gr doğdu.hemen hemen aynı.boyu da 52,5 cm. çıkıyordu 53 cm doğdu.

X