arkadaşlar uzun süre doğum kontrol hp kullandığım için mi gebe kalamıyorum

soyugur

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Ağustos 2008
25
0
36
üç yıllık evliyim hap kullananların gebeliği zor oluyor diyorlar gerçekten bunun etkisi varmı ben hap kullandım bırakınca gebe kalamadım acaba uzun süredir bekleyen arkadaşlar sizdemi hapla korundunuz

canım en az 6 ay beklemen lazım hapı bıraktıktan sonra hemen telaşlanma
bekle biraz eğer 1 sene içinde olmazsa doktora gitmen gerekir belki
ben hapı bıraktığım ay hamile kaldım ama bu kişiden kişiye değişiyormuş
umarım en kısa zamanda iyi haberlerini alırız darısı tümm isteyenlerin başına

canım sana hemen kendimden bir örnek vereyim
20 ay doğum kontrol hapı kullandım ben. temmuz da bıraktım. ikinci ayın ağustos tu ve ven az önce kan testinde hamile olduğumu öğrendim.
söylenenlere kulak asma.
ben de öyle duyardım hep.
bünyeden bünyeye değişir demişti doktor bana.
hiç kötü düşünme.daha uzun süre kontrol hapı kullanıp bırakan arkadaşlarım da var.

bende 2 bucuk yıllık evliyim temmuzda hap kullanmayı bıraktım ağustosda ve eylülde hamile kalamadım ekim ayını bekliyorum :çok üzgünüm:

teşekkürler arkadaşlar çevremden hep hap kullandığın için olmuyor diye o kadar çok duyuyorum ki bende öyle düşünmeye başlamıştım ama sizlerin sayesinde bunun öyle olmadığını anlıyorum dediğiniz gibi tamamen bünye işi

evet bende korkmuştum olmıcak die iki ay olmayınca zamana bırakıyorum işallah çok geçmeden olur

Hap kullanmakla pek alakali degil bence
Herkesin durumu ayri oluyor, mesela arkadasim biri 3 sene kullandi, hapi birakti, bir ay sonra hamile kaldi
baska bir arkadasim 1 sene kullandi, 1 sene sonra hamile kaldi
Hiç belli olmaz
Eger bir seneyi geçerse, o zaman doktora gidip test yaptirabilirsin
ama telas yapma gerçekten
Allah isteyen butun insanlara bebek nasip etsin insalalh

evet kişinin bünyesiyle alakalı çoğunlukla ama olmayınca insan hapa yoruyor ister istemez :KK43:

üç yıllık evliyim hap kullananların gebeliği zor oluyor diyorlar gerçekten bunun etkisi varmı ben hap kullandım bırakınca gebe kalamadım acaba uzun süredir bekleyen arkadaşlar sizdemi hapla korundunuz

bende 3 yıla yakın hap kullandım. ve hapı bıraktıktan sonra her ay biraz daha ümitlendim.Yumurtlama günleri vs takip ettiğim halde malesef tam 1 yıl sonra hamile kalabildim. Ben bu gecikmeyi hapa bağlıyorum. Bütün kontroller ve tahliller yapıldı hepsi normal çıktı.Tabii birde Rabbim ne zaman izin verirse o zaman oluyor. Ben senin her ay ümitlenip hayal kırıklığına uğramaman adına bu gecikmeye kendini hazırla derim daha da önemlisi çok kafana takmamaya çalış. Ne kadar çok ister ve ne kadar çok kafana takarsan o kadar da gecikiyor.Zamanına bırak umarım Rabbim hayırlısını ve sağlıklısını nasip eder tüm isteyenlere

Gecikme olabilir gebe kalmanda ama öyle allah etmesin hic olmicak gibi korkulara kapilma sakin...:CüvCüv:

Dogum kontrol hapi kisir yapsaydi almanyadaki kadinlarin yüzde 90 nin cocugu olmazdi muhtemelen, cünkü burda 14 - 15 yasinda basliyor kizlar o haplari almaya....ve ortalama cocuk dogruma yaslari 25-30 düsün yani..:nazar:..

En kisa zaman canim saglikli hayirli ugurlu bir evladinin olmasi dilegi ile...a.s

Sevgilera.s.

ben 5sen kullandım 7yıllık evliyim 1,5yıl olmadı şimdi 7haftalık hamileyim olmasa benim olmazdı heralde sadece şunu öğrendim yumurtlama ve doğum kontrol hapları tüplerde yapışıklığa sebep oluyormuş bence acele etme üstelik ben dış gebelik geçirdim 5ay önce kişiden kişiye değişiyor sadece çok kafaya takmıycaksın yumurtlama hapıda kullandım 3defa. 1yıl rahat bırak sonra gidersin doktora benim yumurtlama hapları falan hiç işe yaramadı kendiliğinden oldu tamamen psikoljik bazıları için eğer bi sebep yoksa gerçekten bu iş psikolojik takmıycaksın

Hapın yumurtalıkları tembelleştirdiğini duymuştum, bu nedenle bıraktıktan bir süre sonra hamile kalınabiliniyormuş. Umarım hap kullandığınız içindir, çünkü bu durumda eninde sonunda hapların etkisi geçince hamile kalabilirsiniz.

Banada hapların yumurtalıkları tembelleştirdiğini söylemişti teyzem, onun hiç çocuğu olmadı ve olmamasını hapa bağlıyor yumurtaları çatlamıyormuş.

Tam olarak emin değilim ama kesin 6 sene hap kullanmışımdır fazlası vardır eksiği yoktur arkadaşlar. Ben bi regl olurdumki aman allahım düşman başına. Dr sen resmen doğum sancısı çekiyosun demişti 6 ay kullanmam için doğum kontrol hapı vermişti ben 6 ay sonunda hapı bıraktım eskisi gibi sancılı olunca tekrar başladım hapa. Bi akrabam vardı oda dr bi sakıncası yok ben içiyorum sende iç deyince içmeye devam ettim bende. Canım annem evlenince çocuğun olmayacak deyip deyip beni vazgeçirmeye çalışıyodu ama sancılarım hakkaten dayanılmazdı. Uzatmıyım. 28 yaşındayım.1 sene 6 aylık evliyim. Hapı bıraktım ve 6 ay sonra hamile kaldım hiç bi tedavi görmeden. Şu an 3 aylık hamileyim. Velhasıl ben hapla ilgili olumsuz şeyler söyleyenlere olmasa benim olmazdı diyorum . Canınızı sıkmayın eğer hamilelikle ilgili yazılar okuyorsanız stresin ne kadar etkili olduğunuda görmüşsünüzdür. olumsuz şeyler düşünmeyin Allah büyük. Hepiniz hepimiz sağlıkla sağlıklı bebeklerimizi kucaklarız inşallah.

Son düzenleme:
ben yeni sayılırım yani yeni üye oldum 6 aylık evliyim 20 yaşındayım ilk üç ay doğum kontrol hapı kullandım ve bıraktım şimdi kullanmıyorum 3 ay oldu hala bişi yok kadın doğum doktoruna gittim hormon testleri kantesti idrar testi ulrasyon hepsini yaptılar çok normal çıktı her şey ama ben olmamamasının nedenini doğum kontrol hapına yoruyorum 3 ay daha bekliycem olmazsa bi daha gidicem benim tavsiyem sakın doğum kontrol hapı kullanmayın eşleriniz korunsun allah herkesin gönlüne göre versin inşallah isteyen herkesin bebişleri olur :nazar::nazar::nazar::nazar::KK69:

X