Yoğurtlu çorba yaparken kesilmemesi için

aycank

Guru
Kayıtlı Üye
10 Temmuz 2008
1.275
47
arkadaşlar yoğurtlu çorba yaparken kesilmesin diye kaynayana kadar saatlerce karıştırırz ben onun terine içine bi tane patatesi doğrayıp atıyorum arada bir gelipde karıştırmak yeterli oluyo kesilmesini önlüyo umarım işinize yarar

yoğurdu su ve pirinç yada şehriye kaynadıktan sonra dökerseniz karıştırarak kaynamasını beklerseniz kesmez..

yumurtayı unla birlikte ilk başta bende kırıyorum ama tek başına yeterli olduğunu bilmiyordum

Yoğurtlu_yumurtalı karışımı yavaş ve azar azar , kaynayan çorbaya eklerken, o an hızlıca karışıtırsanız kesilmez..cokacimcoook

1-2 dk karıştırdıktan sonra da, kaynamaya bırakabilirsiniz yani başında beklemeye gerenk yok..hihoyyyt

yogurt corbasinin icin ne atilirsa atilsin mutlaka karistirilmsi gerekiyo, yine kesiliyo karistirilmazsa
ben icine patates attim , karistirdim biraz kesilir gibi oldu ama ,yinede karistirmadan bence olmaz
burdaki tarifimde patates falan katmadan devamli karistirdim ,guzel oldu
http://www.kadinlarkulubu.com/showthread.php?t=215528

valla ben hep patates atarak yapıyorum sürekli başında durupda karıştırmıyorumda gayet güzel oluyo ne kesilme oluyo ne farklı bi tat

Bende yoğurtlu çorba yaparken önce içine katacağımız malzemeyi pişirdikten sonra mesela pirinci,,,piştikten sonrada ayrı bir kapta hazırladığım yoğurdun içine bir veya iki çorba kaşığı un katıyorum ve bunları iyice karıştırdıktan sonra süzgeçten geçirerek pişen pirince katıyorum ve fazla karıştırmasamda kesilmiyor çorba tavsiye ederim afiyet olsun,,,,

Ayrıca benim bu yöreye ait tuzlu yoğurdumuz var onunlada çorba yaptığımız zaman un katmadanda çorba hem lezzetli hemde kesilmiyor yoğurdu

arkadaşlar yoğurtlu çorba yaparken kesilmesin diye kaynayana kadar saatlerce karıştırırz ben onun terine içine bi tane patatesi doğrayıp atıyorum arada bir gelipde karıştırmak yeterli oluyo kesilmesini önlüyo umarım işinize yarar

arkadaşlar yoğurdun kesilmemesi için önce yoğurdu koyup çorba piştikten sonra inmesine yakın tuzunu koymak gerekiyor.:enbuyukkk:

kızlar ben yoğurdu, pirinci, yumurtayı ve unu karıştırıp 2 bardak suyla kaynayana kadar karıştırırım, zaten hemen kaynıyor sonrada geriye kalan suyunu dökerim pirinçler pişene kadar kaynar ama ben hiç karıştırmam, tuzunuda ineceğine yakın dökerim tamamdır. Bizim ailede hep böyle yapılır yoğurt çorbası, çokda nefis olur.

Ben bu çorbayi çok seviyorum ama hiç beceremedim.burdaki yorumlara bakarak yapcam

bende suyla pırıncı kaynatıyorum
ayrı bır kapta yumurta sarısı un ve yugurdu ıyıce cırpıp eklıyorum karıstırıyorum ıyıce1 kez daha kaynatıp alıyorum bu corba kaynamaya gelmıyor pek tereyaglı naneyıde eklıyorum cok guzel oluyor kesılmıyor hıc bırde boyle deneyın tavsıye ederım

yogyrt yumurta karısımına biraz un ekliyorum.meyanesini karıstırmadan altını kısıyorum kaynama yı azaltıyorum karıstırarak yavas yavas döküyorum,bide yogurdu kattıktıktan sonra fazla kaynatmıyorum bi iki tasım kaynatıp altını kapatıyorum .

tencerenin kapağını asla kapatmayın...tuzu inerken atın...nefis bi çorba oluyoooooo

kızlar ben çorbanın bütün malzemelrinikarıştırıyorum içine biraz tuz atıp ateşe koyuyorum tencereyiallaha şükür hiç çorbam kesilmez.ben patatesi ilk defa duydum.hiç karıştırmasam bile tuzu koyduysam kesilmiyo.çorbamıda herkes çok beğenir..

yogyrt yumurta karısımına biraz un ekliyorum.meyanesini karıstırmadan altını kısıyorum kaynama yı azaltıyorum karıstırarak yavas yavas döküyorum,bide yogurdu kattıktıktan sonra fazla kaynatmıyorum bi iki tasım kaynatıp altını kapatıyorum .

aynen ben de böyle yapıyorum.a.s.

kızlar ben kimya mezunuyum..biz bunu üni de derste görmüştük..kesilmemesi için tuz en son koyulur , protein yapısıyla ilgili bi açıklaması var onun... hade hepinize kolay gelsin

X