Emzirirken sigara içen var mı?:(( Sütü azaltır mı?

reyhan1302

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Eylül 2008
81
1
40
benneyaptımkislm kızlar utanarak soruyorum:KK43: emzirirken sigara içen varmı? sütüm kalitesini ve miktarını etkilermi diye çok üzülüyorum bi türlüde bırakamıyorum ve bırakıp bi gelişme fark eden varsa cevap lütfen sanırım sütüm az acaba sigaradan olabilirmi

cnm ben sigara kullanmıyorum...kullanmıs olsaydım kesinlikle yavrum için bırakırdım...süte karısıyor direk...yavrunun ve kendi saglıgın için bırakmalısın

cnm ben sigara kullanmıyorum...kullanmıs olsaydım kesinlikle yavrum için bırakırdım...süte karısıyor direk...yavrunun ve kendi saglıgın için bırakmalısın

keşke hiç başlamasaydım inan çok zor. başladığım güne lanet ediyorum.hamilelikte bırakan anneler varsa sakın başlamasın bi daha gerisi geliyo

hamileykende içtin mi:?
ben hamileyken bıraktım sigarayı
taa ki oğlum 6 aylık olana kadar hiç içmedim çünkü emiyordu
6 ayın sonunda arkdaş ikram etti hadi 1 tane içeyim dedim
ve devamı fazlasıyla geldi gene başlamıştım o zıkkımı içmeye
sigaraya başlayınca sütümün rengide sarı oldu ve çocuk emmek istemedi üstünede grip olup ilaç kullanınca iyice kötü oldu tadı bidaha emmedi bıraktı yavrum.şimdi gene hamileyim yine bıraktım sigarayı.doğumdan sonrada başlamayı hiç düşünmüyorum.buna artık eşimde izin vermeyecek
1 taneden bişi olmaz yaa dememek lazım.asıl o birtaneyi içtiğin an bitiyorsun artık önüne geçemiyorsun.arkadaşımın uzattığı sigarayı alıp içmeseydim keşke diye çok söylendim ama başlamış bulundum bir kere.içmeni tavsiye etmem zararlı olan tüm maddeler direkt süte geçiyor ve sütün kalitesini bozuyor.zehirli süt oluyor işte

Ya bende iciyordum emzirirken. Doktoruma sordum evet sute karisiyor dedi madem iciyorsun sut vermeden 2 saat once ic demisti. Sute karissa bile fazla olmuyomus dedi Ama tabiki icmesen daha iyi olur. Ama bilirim ne kadar zor oldunu

Son düzenleme:
Tabiki aslinda icmemek lazim helede emzirirken fakat bu illetde öyle kolay birakilmiyor iste...:nazar:

Bilirim canim bende iki kizimi emzirdim yinede tek tuk icitigim oluyordu, bana eve gelen ebe hic olmasa ictikten 2 saat sonra emzir bebegini diyordu, yani o 2 saat icinde nikotin yine vücüdan cikmis oluyor dedi...Ama ne olursa olsun avantajlari daha fazla oldugu icin sigara icen annelere bile mutlaka emzirmelerini tavsiye ediyorlar...a.s

En kisa zamanda birakman dileyi ile...hihoyyyt

arkadaşlar süt nedir
yedikleriniz içtiklerinizin birleşimi süt olarak çıkıyor
yazık bebeğe yazık:S
kendinizi düşünmüyorsunuz onun günahına girmeyin

en ufak örnek bi turşu veya acı yiyince bile bebek emmek istemiyor
sütün tadı bozuluyor
bide sigara düşünemiyorum:S

ay delı olucam bunları konusurken bıle canım sıgara ıstıyo bı yandanda pışmanlık duyuyorum allahım yardım ıstıyorummmmm

mrhb arkaaşım tabiki sigara içmen sütün kalitesini bozuyor...bizim bir akraba var o da emzirirken sigara içiyordu bebek rahatsızlanmış doktora götürmüş..doktor emzirmeyi hemen kesmesi gerektiğini sigaradan ötütürü sütünün bebeği zehirlediğini söylemiş...sende sanırım hamile ikende içtim...kusura bakma ama bir duman uğruna o minicik varlığa yazık değilmi...kendin bırakamıyorsan hastnelerden yardım alabilirsin.bunu bebeğin için yapmalısın bence tabi karar yinede senin

canım bende ıcıyordum ama hamıleyken tıksınıp bıraktım.doguncada emzırdıgım surece ıcmedım.sımdı emmıyor ve ben ara ara ıcıyorum.bence suan bırak yoksa bısey olursa vıcdan azabı cekersın.bır nezle bıle olsa bununla alakası varmı acaba dıye dusunursun.bence sutun kalıtesını bozuyodur ayrıca ıcıp bebegın yanına geldıgınde emınım o kokuyu alıyodur cocuk

Bende etkiliyor diye biliyorum hatta gebelikte bebek daha az etkileniyormuş plesanta koruyormuş biraz olsa da,emzirirken direkt karışıyormuş süte nikotin o yüzden bence de bırakabiliyorsan bırak yada az içmeyi dene yazık bebişine...

günde 5 taneye kadar izin veriliyor diye biliyorum. benim doktorumda hiç içilmese daha iyi olur ama amdem bırakılmıyacak gibiyse emzirdikten sonra günde belki 2-3 tane olabilir demişti cnm.

slm kızlarbenneyaptımki utanarak soruyorum:KK43: emzirirken sigara içen varmı? sütüm kalitesini ve miktarını etkilermi diye çok üzülüyorum bi türlüde bırakamıyorum ve bırakıp bi gelişme fark eden varsa cevap lütfen sanırım sütüm az acaba sigaradan olabilirmi:nazar:

Kesinlikle tadını değiştiriyor:KK43:bunu bana biri söyledi sigara içmeden bi tadına bak tatlı... tek bir sigaradan sonra ekşimsi berbat bir tat oluyor...ama maalesef ben de içtim:KK43:sütün içine nikotinin ve sigaradaki bütün zehirlerin geçtiği de bir gerçek...ama şu da var sigarayı bırakmak aşırı strese sebebp olup tamamen sütünü kesebilir...sana tavsiyem ki benim de yaptığım buydu bıçak kemiğe dayanmadan yakma sigarayı...yani artık isteğin dayanılmaz olana dek...bi de emmediği saatlerde içmeye çalış.bol su iç yoğurt ye ki kolay atılsın vücuttan..canım o suçluluk duygusu çok yorar insanı bilirim allah yardımcın olsun

cok igrenc bi duygu her icisimde vicdan azabi duyuyorum,ama icmedigim zamanda strese giriyorum,evt cogunuz ne stresi bebeginden degerlimi diyeceksiniz,bebegim benim icin dunyanin en degerli varligi,yasamayan bilmez tuhaf bisey,icmedigim zaman beynim hep onda,allahtan ramazan girdide cok azalttim allahim buyuk irade versinki tamamen birakayim, ve hepimiz birakalim

Merhabalar canım...
Emziren annenin sigara içmesi sakıncalıdır.Çünkü sigara içen annenin sütünde bebek için zararlı toksik maddeler yüksek oranda bulunur.Yine emziren annenin alkol almaması,çay ve kahve gibi içecekleri aşırı miktarda ve yemekler ile tüketmemesi gerekir...

anne sütü ile bebeğin aldığı nikotin miktarıdır. Diğeri ise, annenin sigara içmesi nedeniyle bebeğin yaşadığı ortamda sigara dumanının varlığı, yoğunluğu ve bebeğin bu ortamda geçirdiği süredir (”pasif içicilik&#8221:KK66:.

Bilindiği gibi pasif içicilik de sağlığa çok zararlı Pasif içici durumunda olan bebeklerde zatürrie, bronşit, astım gibi hastalıklar ve “ani bebek ölümü sendromu” (ALLAH KORUSUN) daha sık görülür.Ayrıca, sigara içen annelerin süt üretimlerinin de daha az olduğu iyi bilinmektedir. Benzer şekilde bu annelerin sütlerinde C vitamini miktarı da düşük olur..
nikotin süt hormonu düzeyini azaltır. Bebekte kusma, bulantı, karın ağrısı ve ishale neden olur. Anneleri sigara içen bebeklerin daha gazlı oldukları ve daha fazla ağladıkları ortaya konmuştur Anne içtiği sigara sayısını kısıtlayarak riski azaltabilir. ..

O yuzden cok daha dıkkatlı olmalısınız arkadasım;sonucta kendı canınızla bırlıkte bır CANDAN daha sorumlusunuz artık..Anlıyorum vazgecmek sor belkı ama vazgecmek DIGERINI secmek demektır...
SIGARADAN vazgecıp MELEGINIZI secmek ıstersenız degıl mı..;*
O sızın canınız kım bılır nasıl da sevıyorsunuz...
Benım de 11 aylık bır kızım var ve hala emzırıyorum;bırakın sıgara kullanmayı sıgara ıcılen ortamlara dahı gırmıyoruz..

Allah bebısınızı butun bebıslerı bagıslasın..

günaydın kızlar bilirim ne kadar zor oldugunu hamile kaldımı ögrendim ve bırakmayı çok istedim ama olmadı .en hafif silimden içmeye başladım onunda 1 paketi 3 gün gidiyodu ancak bunu yapabildim.hep dua ettim tiksinim diye.ama hamileligim boyunca bir tiksinti olmadı TAKİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİ doğuma giderken hastane kapısında taksiden indik ve eşime dedimki hadi gel birer sigara içelim girmeden nasıl olsa 3 gün içemicem sezeryan oldumda.bi nefes çektim ayy dedim nasıl dayanıcam 3 gün eşimde belki oğluşunu yüzünü görünce istemez bırakırsın dedi ve sigara yarımdı evet dedim ben emziricem ve artık içmek istemiyorum dedim ve sigarayı attım.işlemler başladı ve aradan yarım saat geçti benim canım yine istemeye başladı.saat 10 da yatışım yapıldı akşam 18 de ameliyat olcaktım ama oğlumun kalp atışları zayıfladı için saat 13 e kadar zor dayandı acil ameliyata ve kendime şöyle dedim bak sigara içtigin için böyle oldu alakası yok ama beynime bunu yerleştrdim ve ameliyata giderken bi agustos annelerinin hepsine dua ettim bide allahım şu iletti bıraktr diye.agızdan narkozla bayılttılar belkide ondan o gün bu gündür çoooooooooooook şüüüüüüüüüüüüüüküüüüüüüüüüüüüür içmiyorum.ilk günler çok asabi sinirli oldum çok ter attım canım yine çok çekti ama ertuğumun yüzüne baktıkça vazgeçtim canım istedikçe oğluma sarıldım agladım ne olur tekrar içmesem diye.ve buğün 43 gün oldu ve artık çok şükür tiksiniyorum sırada eşim var ona bıraktrmayı ugraşıyorum oda baya azalttı.ama gerçekten çok pis bişeymiş içmeyenleri şimdi çok iyi anlıyorum kokusu bile midemi alt üst ediyo.biraz uzun oldu canlarım darısı sizlerin başına aklınıza geldikçe bebeginize sarılın onunla ilgilenin 2 dak.dayandınızda içme istegi bitiyo inanın sadecee 2 dakkkkkkkkkkkk çok kolay olccak deneyyyyin hepinizi öptüm sigarıyı bırakırsınız inşşşş.amin:teselli:

selam kızlar ben diğer iki çocuğumda hamileyken günde 1 tane içiyordum. doğumdan 1 ay sonra da içerdim günlük 4 tane falan. bundan 1.5 yıl önce yeter dedim direndim nikotin bandı kullandım (aMA emziriken ve hamileyken kullanılmıyor unutmayın) onu d a sadece 15 gün kullandım eşim içiyo ailemde ve arkadaşlarımda içmeyen yok işim çok zordu ama direndim önce kızlar HAYIR demeyi bilmek gerektiğini öğrendim sigarayı bırakırken sihirli kelime buydu hayır içmiyeceğim dedim başardım tek bir fırt bile çekmedim o gün bu gündür şimdi 38 günlük oldu bebeğim bence sütüm sigara içtiğim zamanlarda daha azdı şimdi çok şükür biraz daha ii . en önemlisi vicdanım rahat en önemlisi de bu değil mi ? şimdi içen arkadaşlara hadi bakalım diyorum ALLAH kolaylık versin...

hamileyken günde 3 tane içiyodum ama doğum yaptıımgün itibariyle hiç içmedim çünkü ameliyata girdiimde öle pişmanlik duydum ki ya nefes sorunu olursa ya şu olursa hep aklımdaydı ve dedim ki o masada allahım çocuum sağlıkla doğsun hiç içmayeceğim ve şükür içmedim bugün 40.gün aramıyomuyum fazlasıyla arıyorum ama direniyorum içmicemgeçen gün bi tanıdık içerken içim gitti al bir duman dedi dedi o kadar da olaz almadım çünkü tadını alırsam içicem biliyorum bence sizde içmeyinnn.çünkü sütle direk gidiyor ...

ben bu yaşıma kadar hiç ağızıma almadım sigarayı, annem ve baban çok içerlerdi... o nedenle de sigara içenin halinden anlarım, dayanılması çok zor.
buradan sigarayı bırakabilmiş tüm annelere ve hamilelere saygı duydum, inanlımaz birşey bu...
bırakamayanlar da çok strese sokmasınlar bence kendilerini, insan kendini baskı altında hissedince, daha kötü oluyor.kendi kendinize belki ertelediğinizi düşünebilirsiniz, yani emzirme dönemi bitince nasılsa yine başlarım gibi.
kolay gelsin arkadaşlar:teselli:

X