işte evde bir gebelik testi daha ama bu bilimsel :)

ades_ballibadem

Nirvana
Kayıtlı Üye
19 Mart 2008
2.757
78
:icecream:slm kızlar,

bi sitede okudum ne kadar doğrudur bilmiyorum ama buyrun aynen alıntı yapıyorum;

yazacam ama sakın ayıba kaçmasın ben 2.ciye hamile kaldığımı nenemin yöntemiyle öğrendim ve gecikmeden aldırdım. orta parmağınızı vaj...nın içine soktuğunuzda elinize hemen çocuk yatağı değiyorsa hamile değilsiniz amaaa elinize hiçbiyer değmiyorsa için boş bi alan gibi ise kesin hamilesiniz çünkü adete yakın rahim yatağı aşağıya sarkar eğer hamileysen zaten adet olmayacağın için rahim yatağı aşağıya inmez alıntı

doğru olabilirmi CADIARZU bilimsel olarakta açıklamış arkadaş ama:lepi:

:icecream:slm kızlar,

bi sitede okudum ne kadar doğrudur bilmiyorum ama buyrun aynen alıntı yapıyorum;

yazacam ama sakın ayıba kaçmasın ben 2.ciye hamile kaldığımı nenemin yöntemiyle öğrendim ve gecikmeden aldırdım. orta parmağınızı vaj...nın içine soktuğunuzda elinize hemen çocuk yatağı değiyorsa hamile değilsiniz amaaa elinize hiçbiyer değmiyorsa için boş bi alan gibi ise kesin hamilesiniz çünkü adete yakın rahim yatağı aşağıya sarkar eğer hamileysen zaten adet olmayacağın için rahim yatağı aşağıya inmez alıntı

doğru olabilirmi CADIARZU bilimsel olarakta açıklamış arkadaş ama:lepi:

kafamçokkarıştı amannııın böle bişe yapana kadar beklerim günümün geçmesini daha iyi.

ayyy çok iğrençç yaa ama bana doğru olabilir yani anlaşılabilir gb geldi..ama asla yapamam en iisi beklemek 5 gün daha

bu da mı varmış ya güzelim teknoloji var iki dkkada test yapıosun hem buna göre daha kesin sonuç veriyor.ne gerek var sokcam parmağımı töbe töbekafamçokkarıştı

Arkadaşlar bir ebe olarak cevap vermek istiyorum müsadenizle.Ovulasyon yani yumurtlama döneminde rahim ağzı yumuşak olur ve bu dönem gebelik için uygun günlerdir.Diğer günlerde ise serttir ve gebelik oluşma riski de azdır.Ama bu test - ki test demek ne kadar doğru- bize gebelik hakkında tam bir cevap vermez.Gebeliğin ilk dönemlerinde rahim ağzı yumuşak olur ama enfeksiyon açısından bunu yapmak çok yanlış.Ayrıca zaten net bir bilgi vermediği için gebelikle ilgili kararı geciktirebilir,istenmeyen sonuçlar ortaya çıkabilir.

doğru mu yanlış mı bilmem ama bu yöntemi denemem kesinlikle...
diğer yöntemlerle öğrenmek daha sağlıklı bana göre...

ne varki bunda amma abartmışsınız ! sanki kaktüs sokarak bakın dedi size bişi diyende kabahat kadın paylaşmış herkes amma hijyenik olmuş üfffffffffffff

abartmak mı?sengözlerimebaksanab
herkes fikrini paylaşmış siz gibi!:1closedeyes:
zaten konuyu açan arkadaşa değil tepkiler,gebeliği öğrenme yoluna...şakkıdı

ne varki bunda amma abartmışsınız ! sanki kaktüs sokarak bakın dedi size bişi diyende kabahat kadın paylaşmış herkes amma hijyenik olmuş üfffffffffffff

Bence hiçte abartılacak cevaplar yok ...Paylaşan arkadaşa karşı birşey demedik...gebeliğin tesbiti gerçekten iğrençç ve yapılması tehlikeli bir durum.Çok hijyenik olduğunu hissediyorsan o zaman arkadaşım sen deneyebilirsin :jeyyar:

X