Hostes/Uu grevlisi olmak

arkadslar thy de yer hostesi olabılmek ıcın ne yapılmalı bıle varmı????

Bak arkadasım bende öyle sayfalarda gezinirken bu yazıyı gördüm belki yardımcı olur :KK1: Arkadaşlar herkese merhaba öncelikle..Ben havaalanında çalışıyorum.Bir arakdaşım eski hostesdi ve birçok arkadaşım da THY kabin memuru için başvurdu ve mülakatları geçerek eğitime başladılar.Bu konuda oldukça detaylı bilgim var,yardımcı olursam ne mutlu bana.Öncelikle ÜDS sınavından yüksek puanı olan adayları çağırıyorlar.İngilizceyi çok iyi bilmeniz gerekiyor çünkü dışhatlar için çok önemli ingilizce gerçi iç hatlarda da önemli.Dil sınavı olmayanları daha sonra çağırıyorlar.İlk aramaları mülakat için olmuyor.Boy ve kilo ölçümü yapıyorlar.Boy ve kilonun belli bir orantıda olması gerekiyor.Bayanlarda en az 1.60 boy isteniyor erkeklerde de 1.85.Boy kilodan geçerseniz mülakata çağırılıyorsunuz.Dil sınavı olanlar yalnızca Türkçe mülakata giriyorlar.Olmayanlar yabancı biriyle ingilizce mülakat yapıyorlar.Türkçe mülakatta çok strese sokuyorlar.Niçin hostes/host olmak istiyorsun?Yapabileceğine çok mu inanıyorsun niye bu kadar güveniyorsun kendine?Niye seçtinki hostes/host olunca ne olucak ? Havacılığa ilgin nerden geliyo ? Havacılıkta en önemli konu nedir ?Niye uçuculuk (yani havaalanının başka bi bölümü deil )? şeklinde strese sokan sorular sorup memnuniyetsiz bir yüz şekliyle seni sınıyorlar.Eğerki bu mülakatı da geçersen psikolog mülakatı var.Burda da senin acil bi durumda ne tepki vereceğini sınıyorlar.Bu mülakatta detaylı olarak ne sorduklarını tam bilmiyorum.Yanlış yönlerdirmek istemem.Psikologdan da geçince en son olarak 500ytl maliyeti olan bi check-up istiyorlar.Temiz çıkarsan uzun ve zorlu bir eğitim dönemi seni bekliyor demektir.Öncelikle 6 ay boyunca içhatlarda uçuyorsun.Sonra dışhat uçuşlarına başlıyorsun.En önemli konulardan biri de maaş.Başlangıçta 2.400 ytl net şeklinde duydum ve büyük olasılıkla doğru.Dış hat uçuslarında geceleme olursa artı para alıyorsun.AMA ŞUNU DA SÖYLEMEK İSTERİM Kİ İŞE BAŞLARKEN """" 10 YIL """" SÜRELİ BİR İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALIYORSUN.Bu süreden önce işten ayrılman durumunda belli bi tazminat ödüyorsun. son olarak şunu söylemek isterim ki parası çok iyi olmasına karşın çok yorucu ve yıpratıcı,zor bir meslek.Düşünün ki evde eşine ağzını açıp laf söyleyemeyen insan sana emir veriyo "salata getir bana,şunu istemiorum al götür" diyebiliyor.Gece gündüz çalışma saatlerine alışmak da çok zor.Havacılık zaten vardiyalı bir sektör.Herkes eşiyle çocuğuyla mutlu neşeli tatile,balayına,yakınlarının yanına giderken sen ayakta sürekli olarak onlara imrenerek bakarak işini yapmak servis yapmak zorundasın..Bu işe girmeden önce çok detaylı olarak araştırmanızı varsa mutlaka bi hostes/hosta herşeyi sormanızı tavsiye ederim.Çünkü gerçekten çok yorucu bi meslek.Başvuru yapan herkesin hakkında hayırlısı olmasını dilerim.Herhangi bi konuda sorunuz olursa cevaplayabildiğim ölçüde yardımcı olmaya çalışırım..Herkese sevgiler..

cok tşk ederiz.bilgi verdın için evet zorluklarını bende duydum uçak hosteslıgı için.aslında basvurmak ıstıyorum ama bır yandanda bu zorlukları bıldım için gerı cekılıorum.aslında ucak deıl de thy de YER HOSTESİ olanlarıda gordum.ben onun hakında bılgı almak ıstıyordum...

arkadaslar mrb,

sizce 160 cm boyla THY'de hostes olma sansim nedir? aramizda hostes arkadas varsa onunla görüsmek istiyorum.:KK49:

arkadaslar hostes ise alimi yapilacaktir. Cok iyi derecede ingilizce ve turkce bilen turk bayanlar ise alinacaktir. 50 kisilik hostes alimi yapilacaktir. Ilginenenlerin CV lerini email adresime gondermelerini rica ederim.
emeldc@hotmail.com

Cabin Crew Opportunities(50 persons)

The position will be based in Saudi Arabia, operating in Riyadh and flying world wide, a low cost carrier offers and low cost services to its customers and is looking for world class cabin crew who desire to deliver excellent services with a positive attitude to passengers. We are looking for professional cabin crew who want to deliver excellent onboard services.

We offer in return:

• Attractive Salary

• Two year Renewable Contract

• Flying Allowance

• Free Healthcare

• Life insurance coverage

• 30 days annual leave

The minimum requirements are:

• Female aged between 22 and 35 years

• Minimum high school certificate / diploma

• Flying experience or in-flight service training is a plus

• Speak, read and write English fluently

• Medically fit

• Excellent overall presentation

• Weight and height in proportion (between 160-180 cm.)

What you will need

• CV/Resume (word format)

• Completed Application form.

• 2 Photos (1 head shot & 1 Passport size)

• Copies of education certificates

• Copy of passport

1. Basic Salary:

SR 3,500 (Three Thousand and Five Hundred Saudi Riyals) per Gregorian month.

(After completion of the training period it will be adjusted to 4,500 SR)

2. Flying Allowance:

SR30 per hour between. (0-50 hrs).

SR50 per hour between. (51-75 hrs).

SR75 per hour between. (76-100 hrs).

3. Transportation: Provided by the company.

4. Accommodation: Provided by the company.

5. Probationary Period: 90 (ninety) days start on the release day to the line.

6. Notice Period: 30 calendar days

7. Location: Riyadh or based on business requirement.

8. Status and Period of contract: Single status, Two years renewable contract.

9. Annual Leave: 30 paid calendar Days

10. End of Service Award: According to the Saudi labor law

11. Medical Insurance: Provided as per company policy

12. Life Insurance: Provided as per company policy

13. Air Ticket: One return economy class ticket per year to domicile.

14. Layover Allowance: 200 in KSA, 400 out KSA per day.

Cabin Crew Opportunities(50 persons)

The position will be based in Saudi Arabia, operating in Riyadh and flying world wide, a low cost carrier offers and low cost services to its customers and is looking for world class cabin crew who desire to deliver excellent services with a positive attitude to passengers. We are looking for professional cabin crew who want to deliver excellent onboard services.

We offer in return:

• Attractive Salary

• Two year Renewable Contract

• Flying Allowance

• Free Healthcare

• Life insurance coverage

• 30 days annual leave

The minimum requirements are:

• Female aged between 22 and 35 years

• Minimum high school certificate / diploma

• Flying experience or in-flight service training is a plus

• Speak, read and write English fluently

• Medically fit

• Excellent overall presentation

• Weight and height in proportion (between 160-180 cm.)

What you will need

• CV/Resume (word format)

• Completed Application form.

• 2 Photos (1 head shot & 1 Passport size)

• Copies of education certificates

• Copy of passport

1. Basic Salary:

SR 3,500 (Three Thousand and Five Hundred Saudi Riyals) per Gregorian month.

(After completion of the training period it will be adjusted to 4,500 SR)

2. Flying Allowance:

SR30 per hour between. (0-50 hrs).

SR50 per hour between. (51-75 hrs).

SR75 per hour between. (76-100 hrs).

3. Transportation: Provided by the company.

4. Accommodation: Provided by the company.

5. Probationary Period: 90 (ninety) days start on the release day to the line.

6. Notice Period: 30 calendar days

7. Location: Riyadh or based on business requirement.

8. Status and Period of contract: Single status, Two years renewable contract.

9. Annual Leave: 30 paid calendar Days

10. End of Service Award: According to the Saudi labor law

11. Medical Insurance: Provided as per company policy

12. Life Insurance: Provided as per company policy

13. Air Ticket: One return economy class ticket per year to domicile.

14. Layover Allowance: 200 in KSA, 400 out KSA per day.

bu nedemek oluor arkadslar...

arkadaşlar ben bugn bişi duydum. üniversitelerde kabin memurluğu diye bölüm varmış bu sene ilk mezunlarını vericekmiş ve sadece o bölümden olanlar hostes olmak için başvuracakmş

bu konuda birşey bliyor msunuz :KK43:

arkadaşlar ben bugn bişi duydum. üniversitelerde kabin memurluğu diye bölüm varmış bu sene ilk mezunlarını vericekmiş ve sadece o bölümden olanlar hostes olmak için başvuracakmş

bu konuda birşey bliyor msunuz :KK43:

Bir kac ay once hamile kalmadan THY mulakatina katildim.
Ilk once Inglizce sinavina cagirdilar basarili gecti
4 hafta sonra da mulakata girdim. mulakatta 3 asamadan geciyosun

1 once boy ve kilo olcumu yapiliyor en az 1.60M ve kilon da uygun olmasi lazim herneyse gectim
2 sonra Psikolog degisik sorular soruyor, genel sorulari. bundan sanirim elenmezsin bunda gectim
3 son asamada kurulda karsinda 3 yada 4 kabin gorevlisi var, onlar sana sorular soruyor neden kabin memuru filan
bundan hemen cevap almamistim, 1.5 hafta sonra olumsuz mail gelmisti, yani kurulda malisef elendim
cok uzulmustum dusundukce hala uzuluyorum :KK43: nasil olur dusunuyorum.

Amsterdamda dogup buyudum, Meslek okulu kabin memuru ve turizm mezunuyum ve
lisans mezunuyum Ispanyolca ogretmenlik okudum, toplam 5 dil biliyorum
Turkce, Hollandaca, Ispanyolca, Alamnca ve Ingilizce

herneyse

3 hafta istanbulda oyalandim sonra tekrar evime dondum
ve 1 ay sonra hamile oldugumu ogrendim

Bir kac ay once hamile kalmadan THY mulakatina katildim.
Ilk once Inglizce sinavina cagirdilar basarili gecti
4 hafta sonra da mulakata girdim. mulakatta 3 asamadan geciyosun

1 once boy ve kilo olcumu yapiliyor en az 1.60M ve kilon da uygun olmasi lazim herneyse gectim
2 sonra Psikolog degisik sorular soruyor, genel sorulari. bundan sanirim elenmezsin bunda gectim
3 son asamada kurulda karsinda 3 yada 4 kabin gorevlisi var, onlar sana sorular soruyor neden kabin memuru filan
bundan hemen cevap almamistim, 1.5 hafta sonra olumsuz mail gelmisti, yani kurulda malisef elendim
cok uzulmustum dusundukce hala uzuluyorum :KK43: nasil olur dusunuyorum.

Amsterdamda dogup buyudum, Meslek okulu kabin memuru ve turizm mezunuyum ve
lisans mezunuyum Ispanyolca ogretmenlik okudum, toplam 5 dil biliyorum
Turkce, Hollandaca, Ispanyolca, Alamnca ve Ingilizce

herneyse

3 hafta istanbulda oyalandim sonra tekrar evime dondum
ve 1 ay sonra hamile oldugumu ogrendim

Merhabalar eger cok detay olmazsa 3-4 kisiden olusan kurul ne gibi sorular sordular ve sizce neden elendiniz neden kaybettiniz? , bu arada bende yurtdisinda yasiyorum ve 3 dil biliyorum turkceyle birlikte . Yanitlarsaniz sevinirim .
Sevgiler

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Merhaba, arkadaşlar çok güzel bilgiler vermişsiniz.
Ben mülakata çağırıldım ama şansım nedir umutlanmalı mıyım bilemiyorum.
30 yaşına kadar çalışılıyor demiş bir arkadaş,
benim yaşım 27 her ne kadar minyon olsam da bu elenme sebebi midir ?
Ve aslında kafamda olan yer hostesliği, bunun için nerelere başvurmam gerekir ?

Ben 2009 da mülakata girmiştim. Belki de 2010, geçmiş zaman ((:-) 1.60 boy. Fakat 1.56 çıktı THY onaylı :-) Çok üzülmüştüm, dünyam yıkılmıştı. Hala içim acır. Çünkü çocukluk hayalimdi. Hatırlıyorum ilkokula giderken gazetelerde ilan sayfalarında okurdum, heveslenirdim ama malesef ki olmadı. Ben elenip de evde hüngür hngür ağlarken alt kattan gelen komşu arkadaşıma niye ağladığımı sormuş. O da söylemiş tabi. Kendim iş sahibi olamadım ama kadına iş fikri verip yollamışız ki yemedi içmedi de o yavru balina kızını zayıflatıp ingilizce kursuna yollayıp hostes etti ya, delirdim :KK53:

1.60 ise boyunuz hiç bulaşmayın arkadaşlar. Hayaller anında gömülüo. :mad:

Arkadaşlar merhabalar,ben bu sene üniversite son siniftayim ve sene içindeki thy kabin memurluğu mulakatlarina başvurmak istiyorum iyi derece ingilizcem orta seviye almancam,sirpcam var ve ekstra olarak İtalyanca oöğrenmeye calisiyorum. Boy ve kilomda bir sknti yok.ancak saglik kontrollerinden cekincem var cunku gecen senelerde kbb doktorun burun kemiğinin doğuştan eğri olduğunu ve burun etlerinin biraz büyük oldgnu bu yüzden nefes almamin daha az oolduğunu söyledi ameliyat olabilirsiniz ama gerek yok yasaminizi engellemez dedi.herhangi bi kanama skntm yok sadece çok sogkta nefes biraz daha zor. Bu durum bana engel olurmu THY bunu onemsermi

Bilen bi arkadasimiz varsa bilgi verebilirmi.....şimdiden tesekkur ediyorum

X