Hostes/Uu grevlisi olmak

bohemienne

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Ağustos 2008
21
7
39
Merhaba arkadaşlar,
Üniversite öğrenimimi yarım bırakmak zorunda kaldım. Çalışmak zorundayım. Thy gibi şirketlerde çalışan hostes/uçuş görevlilerinin iyi para kazandığını duydum ve böyle bir iş düşünüyorum. Üniversite mezunu olma zorunluluğu yokmuş. Çok iyi derecede ingilizce ve biraz fransızca biliyorum.
Fiziksel olarak uygun olduğumu düşünüyorum. Manken olmayı denememi tavsiye ediyorlar arkadaşlarım ama istemiyorum. Sizce hostes olabilir miyim?
2000ytl civarında maaşlar aldıklarını duydum. Bana yüksek geldi, iyi bir maaşı olan bir meslekmiş bu, bu durumda başvuranlar acaba benden daha mı iyidir, yani kesin bir sürü üniversite mezunu aday başvuruyordur böyle avantajlı bir işe. Lise mezunu olduğum için sizce şansım yok mu?
Bu alanda tanıdıkları olan varsa bana fikir verebilir mi? Sizce şansım var mı?

Lise mezunu olmandan daha çok lisan bilginle ilgilenirler diye düşünüyorum..Evet bir çok üni mezunu başvuru yapacaktır ama onlar senin gibi 2 dil bilmiyor olabilirler..Dolayısıyla bu senin için büyük avantaj..Hem sen başvurunu yap..Çağırsınlar çağırmasınlar başvuru yapmalısın

canım ben hostes olmayı çok istiyorum ama sırf yüksek maaş yüzünden değil..böyle bir hayalim var işte..üniversite mezunlarının tabiki avantajı var ama sen demişsin çok iyi ingilizcem var ve fransızca da biliyorum demişsin..bence bu senin için daha büyük bi avantaj..yerinde olsam hiç durmaz başvururdum..ama çok fazla zorlukları olan bi meslek ve aynı zamanda çok yorucu..ama yine de olur diyorsan sen bilirsin..merak ettiğin başka bişey varsa sorabilirsin..

Merhaba arkadaşlar,
Üniversite öğrenimimi yarım bırakmak zorunda kaldım. Çalışmak zorundayım. Thy gibi şirketlerde çalışan hostes/uçuş görevlilerinin iyi para kazandığını duydum ve böyle bir iş düşünüyorum. Üniversite mezunu olma zorunluluğu yokmuş. Çok iyi derecede ingilizce ve biraz fransızca biliyorum.
Fiziksel olarak uygun olduğumu düşünüyorum. Manken olmayı denememi tavsiye ediyorlar arkadaşlarım ama istemiyorum. Sizce hostes olabilir miyim?
2000ytl civarında maaşlar aldıklarını duydum. Bana yüksek geldi, iyi bir maaşı olan bir meslekmiş bu, bu durumda başvuranlar acaba benden daha mı iyidir, yani kesin bir sürü üniversite mezunu aday başvuruyordur böyle avantajlı bir işe. Lise mezunu olduğum için sizce şansım yok mu?
Bu alanda tanıdıkları olan varsa bana fikir verebilir mi? Sizce şansım var mı?

Sen bu özelliklerinle kesinlikle değerlendirilirsin, benim lise mezunu olan ve ingilizce bilen erkek bir arkadaşım var, Onur Air'de kabin görevlisi. O da üniversiteyi bırakmak zorunda kaldı. İki de uzaktan akrabam var, thy de kabin görevlisi ve ikisi de uni mezunu değiller. Bir şey sormak istiyorum yalnız, hiç uçağa bindin mi?

Benimde hayalimdeki meslek idi, ve ben bu hayalimi gerceklestirdim,
cok istedigim icin, sirf parasi icin degil.
Cok cok güzel bir is, fakat cok yorucu, bir kere vardiye calismak insani cok yoruyor, ayirca ucaktaki basinc da insani cok yoruyor ve cabuk yaslandiriyor.
Bir kac yan etkileri daha var tabiiki, ama onun disinda da cok güzel bir is.
Neleri güzel mesela dersen, benim acimdan sunlar cok güzel:
Hergün baska insanlarla baska saatlerde calisiyorsun, hergünün baska bu yüzden monotonluk yok, ama is tabiiki monoton ama zaman cok cabuk gectigi icin bunu fark etmiyorsun bile.
Hergün baskalrinla calistigin icin sevmedigin bir is arkadasinin agiz kokusunu hergün 8 saat cekmek zorunda degilsin.
Hafta arasida evde ola biliyorsun.
Bosgüblerin cok, mesela ben zaman geliyor ayda 15-18 evdeyim.
Parasi eskiye nazaran artik pek iyi olmasada gene iyi sayilir.
Ama hep seyahat de oldugun icin cokda para harcaniliyor, yemek vs...
Illaki ünili olmak sart degil, ünilide bu isi uzun vadeli yapmaz, nasil olsa mezun daha iyi bir is bulunca cikar diye, senin daha cok avantajin ola bilir.
Ama su da varki birkere uctunmu hep ucmak istiyorsun yani is olarak, ayrilmasi nedense zor oluyor.
Haa birde hamile kalmak zor, cogu kisi ya kalamiyor yada düsürüyor.

Cevaplarınız için teşekkür ederim.
Evet, nanelinargile pek çok kere uçağa bindim. Sağlık açısından uçmaya bi engelim olduğunu sanmıyorum. jeyloo, açıkçası ben zaten biraz düzensiz bir iş olduğu için bunu tercih ettim. hafta içi, sabah 9 akşam 5 tarzı işler hiç bana göre değil. Sürekli uçmanın çok yorucu olacağını tahmin ediyorum ama alışırım heralde. Hergün başkalarıyla çalışma fikri de çok güzel, ben iş ya da okul gibi ortamlarda zaten insanlarla samimi olmayı pek sevmiyorum. Sanırım tam bana göre bir iş. Sizce başvuru ve mülakatlarda en çok neye önem veriliyor? Yabancı dil mi, eğitim mi yoksa fiziksel kriterler mi en baskını?

Cevaplarınız için teşekkür ederim.
Evet, nanelinargile pek çok kere uçağa bindim. Sağlık açısından uçmaya bi engelim olduğunu sanmıyorum. jeyloo, açıkçası ben zaten biraz düzensiz bir iş olduğu için bunu tercih ettim. hafta içi, sabah 9 akşam 5 tarzı işler hiç bana göre değil. Sürekli uçmanın çok yorucu olacağını tahmin ediyorum ama alışırım heralde. Hergün başkalarıyla çalışma fikri de çok güzel, ben iş ya da okul gibi ortamlarda zaten insanlarla samimi olmayı pek sevmiyorum. Sanırım tam bana göre bir iş. Sizce başvuru ve mülakatlarda en çok neye önem veriliyor? Yabancı dil mi, eğitim mi yoksa fiziksel kriterler mi en baskını?

cnm özel mesajını açarsan bişey söylicem..ama kapalı sanırım..

Dil, fizik. sempati, genel kültür, calisma azmi, sonra belki Üni,
onlarda söyle düsünüyor ola bilirler, üni okuyan bir kisi kisa dönem bu isde kalir daha iyi is buldugunda kacar gider, nediye okudu ki yoksa???
Belki bu arada sen daha avantajli ola bilirsin, vallah birazda sans.
Ben hep sunu söylerim , dogru zamanda dogru yerde olmak gerek.

Bazen bakiyoruzde ne isde ne insanlar calisiyor, hic birseyden haberleri yok, ama isin basindalar.....

Sana bol sanslar.
Haaa ama sunuda söylim thy cok mutlu olurmusun bilmiyorum, ama gir de kendin gör.
Bakarsin sen uyarsin ve mutlu olursun.

arkadaslarr 4yıllık lise mezunuyum. fiziğim aklım yerinde fazlasıyla.herkes manken olmamı söyluor. bı cok ajanstan bu yonde teklif alıorum ama ben hosteslıgı meslek olarak seçmek ıstıorum . ingilizcem de suan orta sewıyede..
hostes olabılmek ıcın kurslar war mı weya sırf ıngılızce mı ılerletılmelı? ıngılızceyı meslekı derecede bılmenın yeterlı olacagını soyleyenler war. anlayan bılen ilgilenen lutfen yardımcı olsun.rica edıorum

Son düzenleme:
Arkdaşlar torpilsiz hiç bi cacık olmaz torpiliniz varsa tereyağından kıl çeker gibi olursunuz hostes

Arkdaşlar torpilsiz hiç bi cacık olmaz torpiliniz varsa tereyağından kıl çeker gibi olursunuz hostes

öle dıolarda arkadasım war host olarak calısıor fakat ıngılızcenın yınede az bucuk onemlı oldugunu soyluor mulakatlarda felan bı suru sınaw ws.ws. :çok üzgünüm:

öyle dıolarda bı arkım war host. yınede ıngılızcenın onemlı oldugunu soyluor mulakatlarda sınawlarda ws. bunun ıcın de dıl kursları war. ne kadarlık bı egıtım sonrası pişerim acaba:jeyyar: bunu merak edıoorum dorusu.

ben hostes olacağım ve beni mülakata çağırdılar nasıl giyinmem gerekir saçımı napmam gerekir bilen varmı?? mirmirmirmir

bende bu konu hakkında bilgi arıyorum.ingilizce altyapım var tabi pratiğim yetersiz.bazı yerler dil eğitimini kendileri verdiklerini belirtmiş,böyle bi uçuş firmasına başvuran varmı??

ben muhasebe finansman bitiricem lise mezunu olucam seneye.89 doğumluyum. almanca fransızca giriş ingilizce orta derece lisanım war.fiziğim düzgün.şansım warmı acaba yaa..
bildiğim kadarıyla hostesker 30 yasına kadar calışıyormuş.

yaa çok istiyorum.. seneye kadar isteyenler olsun banada torpil olun:hulya:

dezavantajlarından hostes olarak calısan bir arkadas söz etmiş zaten..
saglık açısından yani..
ingilizce çok önemli.. ama 2.etapta lisans mezunu olmak da avantaj
bu arada bir arkadas daha demiş.. acayip torpil dönüyor. 157mt boyundaki arkadasım hostes oldu ..bilginize

X