Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Saçı dökülenler, demir ve çinko hapı kullananlar lütfen bu başlıkta toplanalım.

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri
ama size şunu önere bilirim mideniz sağlamsa günlük 1 dis sarmisagı bölmedenyutun saç dökülmeniz durur ama baya bi uzun vadede saçlarınız çıkar gelinimizin bu şekilde 1 yıldan uzun bi sürede geri geldi saçızemuszemusvereliniortak

ayrıca bütün halinde yutulan sarmısak kesinlikle koku yapmıyor midede eridigi için bu konuda rahat olun yalnız kocaman bi dis degil kapsül büyüklügündeki sarmısagı yutacaksınızşakkıdı

a.s.a.s.a.s.demir ilaçları kabızlık yapıyo malesef. yeni çıkan bi ilaç var,xxxxxxxxx, demir içermiyor, besinlerle aldığın demirin emilimini artırıyor. Dolayısıyla vücutta demir fazlalaşıyor. Bende xxxkullanıyordum kabızlık nedeniyle doktorum captafer önerdi. şimdi çok memnunum. bir internet sitesinden telefonla sipariş etmiştimxxxxxxxxxxxx. şimdi hep onlardan istiyorum. istanbul da değil ama hemen ertesi gün kargo elimde oluyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
a.s.a.s.a.s.demir ilaçları kabızlık yapıyo malesef. yeni çıkan bi ilaç var,adı xxxx, demir içermiyor, besinlerle aldığın demirin emilimini artırıyor. Dolayısıyla vücutta demir fazlalaşıyor. Bende xxxxxxx kullanıyordum kabızlık nedeniyle doktorum xxxxx önerdi. şimdi çok memnunum. bir internet sitesinden telefonla sipariş etmiştimxxxxxxxx. şimdi hep onlardan istiyorum. istanbul da değil ama hemen ertesi gün kargo elimde oluyor.

slm carpediem. xxxxx kullanmaya devam ettin mi ? Bende de demir eksikliğine bağlı kansızlık var ama bu tarz ilaçlar aynı zamanda iştah açıp kilo aldırdığı için artık kullanmak istemiyorum. merak ettim bu ilacında iştah açma ve kilo alımı gibi etkileri varmı??? mirmirmirmirfisfisfis

Son düzenleyen: Moderatör:
kızlar tahlillerde serum demirim normal cıktı ama ferritinim 22çıktı cihazın alt sınırı 13 sizce düşük mü saç dökülmesi yapar mı bende cok fazla saç dökülmesi var

Merhaba;

6 ay önce bir anda saçlarım aşırı dökülmeye başladı. Öyle çok dökülüyordu ki artık depresyona girmeye başladım. Banyoya girmek kabus oldu. Banyodan sonra dökülen yumak yumak saçı gördükçe moralim çok bozluyordu. Sonra bir dermatoloğa gittim. Normalde 12 civarı olması gereken ferritin seviyem 6 çıktı. Doktorun verdiği demir hapını kullanmaya başladım. ilk 5 ay saçlarım yine dökülmeye devam etti. Son bir aydır dökülmem de azalma oldu ve tekrar tahlil yaptırmaya gittiğimde ferritin seviyemin 68'e çıktığını gördüm. 1-2 aydır saçlarım çıkmaya başladı. Özetle soylemek istediğim. İlaçların anında etkisi göstereceğini sanmayın. Sabırla kullanın ve sağlıklı beslenmenize dikkat edin. Ben 2 günde bir mutlaka kırmızı et yemeye çalışıyorum. Her öğünün yanında mutlaka yeşil salata tüketiyorum. Ayrıca hayatımdan çay ve kahveyi tamamen çıkarttım. Asla yemekle birlikte çay içmiyorum artık. Süt ürünleri de aynı şekilde yemekle birlikte süt ürünleri tüketmiyorum. Size tavsiyem sabırlı olun. Ve eksikliği olan bir vitamin veya mineral varsa ilaçlarınızı düzenli kulllanın. Saçlar mutlaka yerine gelir pozitif düşünün...

Merhaba;

6 ay önce bir anda saçlarım aşırı dökülmeye başladı. Öyle çok dökülüyordu ki artık depresyona girmeye başladım. Banyoya girmek kabus oldu. Banyodan sonra dökülen yumak yumak saçı gördükçe moralim çok bozluyordu. Sonra bir dermatoloğa gittim. Normalde 12 civarı olması gereken ferritin seviyem 6 çıktı. Doktorun verdiği demir hapını kullanmaya başladım. ilk 5 ay saçlarım yine dökülmeye devam etti. Son bir aydır dökülmem de azalma oldu ve tekrar tahlil yaptırmaya gittiğimde ferritin seviyemin 68'e çıktığını gördüm. 1-2 aydır saçlarım çıkmaya başladı. Özetle soylemek istediğim. İlaçların anında etkisi göstereceğini sanmayın. Sabırla kullanın ve sağlıklı beslenmenize dikkat edin. Ben 2 günde bir mutlaka kırmızı et yemeye çalışıyorum. Her öğünün yanında mutlaka yeşil salata tüketiyorum. Ayrıca hayatımdan çay ve kahveyi tamamen çıkarttım. Asla yemekle birlikte çay içmiyorum artık. Süt ürünleri de aynı şekilde yemekle birlikte süt ürünleri tüketmiyorum. Size tavsiyem sabırlı olun. Ve eksikliği olan bir vitamin veya mineral varsa ilaçlarınızı düzenli kulllanın. Saçlar mutlaka yerine gelir pozitif düşünün...

canım mesajını okudum bendede aynı durum oldu aniden dökülme başladı benim ferritinimde 18di merak ettiğim doktor sana hangi hapı verdi ve serum demirin normalmiydi sadece ferritinin mi düşüktü canım bana gyno ferro sanol verdi doktor 1aydır içiyorum sen hangi ilacı kullandın canım ve günlük ne kadar dökülüyordu şu an durumun nasıl bilgi verebilir misin?

ben de bir dönem düzenli olarak çinko hapı kullandım ama doktor tavsiyesi üzerine değildi, sonradan öyle kafama estiği gibi ilaç kullanmamın zararlı olabileceğini düşünüp bıraktım. üstelik dehşet bir mide ağrısına sebebiyet veriyordu. fakat kullandığım dönem boyunca inanılmaz saç çıkardı kafamda ve olan saçlarımı da çabuk çabuk uzattı. tabii takdir edersiniz ki yüzümde ve vücudumda da aynı etkiyi yaptı... ilk başta umursamadım ağdayla alıveririm yüzümdekileri de nolacak dedim fakat iş başa çıkılmaz hale gelince vazgeçtim. diyorum ki acaba ağızdan almak yerine kırıp ezsek öyle yağa şampuana vs karıştırıp sadece saça sürsek bir etkisi olur mu ki? ya da zararı?

benim de tahlillerim nomal çıktı özellikle demir gayet iyi çıktı, ama saçım çok dökülüyor çinko hapı verdi doktor ayrıca bir karışım verdi onu bugün sürmeye başladım bakalım işe yarayacak mı

Merhaba;

benimde feritin değerim 7
siz hangi ilacı kullandınız acaba

benimde ferritin değerim 16 çıkmıştı at sınır 18 gözüküyordu tahlilde.bende 3.kutu maltoferi bitiriyorum.ama dönem herhalde bu ara epeyce dökülmem var yine de:KK14:

benimde saçım çok feci dökülüyor ve üşümem var ellerim hep buz gibi doktora gittim bugün avuçlarının içini ger iyice aç dedi açtım kansızsın dedi..
pazartesi 9 da aç karnına gel hormon testi fln yapalım dedi kansızlıkdan guatrdan demir eksikliğinden bunlardan saç dökülmesi olabiliyo..
pazartesi bakıcak bakalım ne çıkcak kansızlık kesinde hormon değerlerime bakalımm napcas
offf saçlarımı istiyorumm yaaaa bi tutam kaldıı:KK43:

evetttt tahlilimi yaptırdım hiç bişe çıkmadı demir, çinko, kan değerlerim, karaciğer anzimlerim her bişe normalmişş

ee saçım niye dökülüyo ki bide hormon testi yaptırcamm üff yhaaa bişim yoksa niye dökülüyoo

evetttt tahlilimi yaptırdım hiç bişe çıkmadı demir, çinko, kan değerlerim, karaciğer anzimlerim her bişe normalmişş

ee saçım niye dökülüyo ki bide hormon testi yaptırcamm üff yhaaa bişim yoksa niye dökülüyoo

gunde kac tane dokuluyo ki? benim banyodan sonra cok dokuluyo oda rofleden saclarim yandi yiprandi ondan sonra basladi dokulmeye :KK43:

gunde kac tane dokuluyo ki? benim banyodan sonra cok dokuluyo oda rofleden saclarim yandi yiprandi ondan sonra basladi dokulmeye :KK43:

banyo sonrası 100 tel kesin..
bide tararken 50 tel felan
gün içindede elimi saçıma attığımda geliyoo
baya seyrelme var hormon testine baktırcam şimdi oda temiz çıkarsaaa kafayı yicemmm

Merhaba kızlar :)
BEn foruma yeni katıldım, bayansal sorunlara yönelik tecrübelerimi sizlerle paylaşmak (çok fazla olmasa da. . .) ve sizin tecrübelerinizden faydalanabilmek için.
Saç dökülmesi için birkaç ay önce dermatoloğa gittim, ve kendisi birkaç ürün önerdi. Ürün ismi yazabilyormuyuz bilmiyorum ama ilk etapta yardımı dokunsa da tekrar dökülmeye başladı.
İsterseniz mesajlarda bana ulaşabilirsiniz kullandığım ürünlerle ilgili..

kızlarr ben tahlil yaptırdım zannederek içim rahattı meğer benim saç dökülmemi tetiklicek hiç bişe bakılmamış..
ben bakıldı zannediyorumm sağlık ocağında yaptırdım testii aile hekimim olan sahsiyet sadece 3-5 genel bişe bakmış ki kağıt yukardan aşşa bişilerle doluu bişin yok dedi..
Gittim para baydım sonucu bekliyorumm niye herşey paraya bakıyo anlayabilmiş diilim niye sağlık ocakları var ozaman..
bide kadın herşeyin normal dedi saydı bana bugün cildiye dok. gösterdim hani hiç bişe bakmamışlar ki burda diyo:KK53:
şok oldum sonuç çarşambaya

Çok üzüldüm. Bende yıllardır uğraşıyorum döküle döküle bitmedi :) Önce önemsemedim mevsimsel dedim. Sonra artmaya başladı ama nasıl bir artış 3 yıldır. Ben saçlarımı yıkarken birden dökülen saçlarımın sesini bile duydum duşta. Pıt diye ses geldi baktım bir tutam dökülmüş :KK43:( Hem ağladım hem saçlarımı yıkadım. Bioksin, çam yağları, badem yağları dermatolojik şampuanlar hiç biri işe yaramadı. Minoksili sadece önlerdeki dökülme için kullandım faydası oldu ama bölgesel değil saç dökülmem her yerden dökülüyor ve günde belirli miktar kullanmam gerektiği için her yerine de sıkamıyorum. Zaten biraz ara verince o saçlarda yeniden dökülüyor. Kan, hormon testleri normal. Doktor bişey çıkmayınca psikolojik dedi klasik olarak. Bende çinko kullandım, vitamınlar kullandım, bepanten... Ama hiç fayda etmedi. Psikolojik bir sorunumda yok. Kafaya takma diyorlar ama bu bir kısır döngü. Sen gelde takma. bütün kıyafetlerim, tencerelerim tavalarım bile saçla doluyo :KK43:( O kadar çok araştırma yaptım ki gecelerce internette. Doktorların hiç söylemediği birşeyle karşılaştım. Bakır eksikliği de saçları dökermiş. Ve fazla çinko alımı bakırı bağlarmış. Bir dönem kısa bir dönem saç dökülmem yavaş yavaş azalmaya başladı. Sonra yeniden hücum hızıyla döküldü. Yediğimi içtiğimi not almaya başladım ve tesadüfi bir şekilde diyet için akşamları yoğurtla karıştığım kepeğin üzerinde bir yazı gördüm. 3 yaş altı çocuklara yedirilmemeli. Bakır içerir diye. :)) nasıl mutlu oldum anlatamam. Onca doktora gittim. dünyanın parası tutan özel testler yaptırdım ama hiç birinde bakır yoktu bunların ve doktor söylemedi. Bu arada fazlası zararmış. Ben metro marketten almıştım. araştırmak isteyenler için nuhun ankara markasının buğday kepeğiydi. Artık en son kanada'da yapılan özel bi saç testi varmış onu araştırıyordum. Ben bu kepeği yemeye tekrar başladım umarım dökülmem biter artık.

X