Benim gibi geç yaşta üniversiteye yerleşmiş olan varmı mesela 25-26 yaşında:)

leylakdeniz

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Mayıs 2008
31
1
arkadaşlar bu sene üniversiteye başlıyorum. kayıt yaptırdığım okulda yaş ortalaması 18-19 benim yaşımda kimseye rastlamadım. benim gibi geç yaşta üniversiteye yerleşmiş olan varmı mesela 25-26 yaşında:). problem olur diye çok korkuyorum. lütfen akıl verin fikirlerinize ihtiyacım var. :1no2:

canım ben senin durumunda değilim ama aynı durumda bir arkadaşımız vardı. Biz 18-19 yaş ortalamasında o ise 35 yaşındaydı aynı yurttaydık yani senden bile yaşı büyüktü. Herkes tarafından sevilen bir ablamızdı. Ben onu hep takdir etmişimdir.Deneyimleriyle bize hep yol gösterirdi Sorun yaşayacağını düşünmüyorum Başarılar dilerim okumanın yaşı yoktur

hayırlı olsun canım okumanın yaşı yoktur, hiç sıkma kendini. hangi okul hangi bölüme gideceksin.

ohoooo çok var hiç merak etme zaten yaş çok da önemli değil orda. hele yurtta kalacaksan hiç sorun olmaz. bizim de sınıfımızda vardı 30 yaşında biri hiç sorun yaşamadı hepimizle arası iyiydi. hatta başka sınfta 50 küsür yaşında bir bayan vardı torun sahibi çok taktir etmiştim. :nazar:

hayırlı olsun :nazar:

öncelikle tebrik ederim canım ...güzel bir üni ve güzel bir blm kazanmışsın...a.s. bende geç yaşta üniyi okudum evlendiğimde üni 1 deydim ve ayrılmak zorunda kalmıştım sonra aftan döndüm döndüğümde 4 yaşında bir erkek çocuğu annesiydim..bitirirken de ikinci bebeğime hamileydim...ben yurtta kalmadım evli olduğum için normal yaşantıma devam ettim..bi sorun yaşamadım yaşımın büyük olmasıyla ilgili aksine bana saygı duyuyorlardı hem asistanlar hem de öğrenciler...başarılar dilerim.a.s.

Ben 82 doğumluyum ve bir süre devam edemediğim Eğitim Fakültesinde bu sene 3. sınıfı okuyacagım. Kendi arkadaslarım hoca oldular, ben hala öğrenciyim.
Bu yaş, bana bir olgunluk ve güzellik getirdi ve okulda daha rahat, daha stressizim. 18-20 yasın gençlik sorunlarını atlattım ve hayatımda neyin önemli olduğunu biliyorum. Bu açıdan bakınca bu olgunlukla üniversite eğitimi almak hem daha kolay hem daha zevkli.

Sen nerde kalacaksın okul süresince? Okulun iki yıllık mı?

herkes için farklı olur gerçi ama ben kendi durumumdan örnek vereyim biraz..
ben iki üniversite okudum.
doğal olarak ikinci okulumda sınıftakiler benden 4-5 yaş küçüklerdi..
-ki sende yaş farkı daha fazla olucak-
hepimiz daha ileri yaşlarda olan insanlar olsak belki sıkıntı olamyacaktı ama daha 18ini bile doldurmamış bir sürü insan arasında olmak beni bir süre cok bunalttı.
doğal olarak bir -iki tanesi hariç onları arkadasım olarak göremedim.
onlar da beni..
şakaları esprileri bile garip geliyordu..
ama en azından okul konusunda deneyimli olduğum ve onlara göre daha olgun olduğum için,okulda onlardan daha rahat ettim,onların dert ettiği konularda ben daha relax oldum diyebilirim...

ama şimdiki aklım olsa bu sıkıntılara katlanmazdım..

daha önce evlenir,hayatın başka güzelliklerini keşfetmeye başlardım bi an önce .a.s

bende üniversitede okurken
benden 6-7 yaş büyük kızlar gördüm
daha doğruyu yanlışı ayırt edemeyen
sürekli kafası başka yerlerde olan...
önemli olan yaş değil
zeka yaşın önemli olan...

canım sakın problem yapma o kadar ğüzel bir olay ki tebrik ederim seni ilk olarak ben ünüversiteyi bu yıl bitirdim çok istememe ragmen sartşar evlilik cocuk hep engel oldu ve sınava girip kazandım cok ğüzel ğünler geçirdim tabi okulda herkez benden hayli küçüktü küçüklerin ablası hocaların arkadaşı oldum ama biraz sanırım kusak farkı oldu ilk zamanlarda ben de basladığımda 29 yasındaydım 33 de mezun oldum ama onlar bana ben onlara alıstım sakaları konusmaları rahatlıkları beni ilk zamanlar rahatsız etti tabi benim huylarımda onları ama ilk senenin sonunda hepsinin ablası oldum hatırlıyorumda benden yaprak sarması börek çörek isterlerdi yanlız yasıyorlardı belki onlar içinde ben akıl danısıcakları yardım alıcakları bir abla oldum ama hepsini cok sevdim ve hala görüsüyoruz sanada basarılar

Ben 82 doğumluyum ve bir süre devam edemediğim Eğitim Fakültesinde bu sene 3. sınıfı okuyacagım. Kendi arkadaslarım hoca oldular, ben hala öğrenciyim.
Bu yaş, bana bir olgunluk ve güzellik getirdi ve okulda daha rahat, daha stressizim. 18-20 yasın gençlik sorunlarını atlattım ve hayatımda neyin önemli olduğunu biliyorum. Bu açıdan bakınca bu olgunlukla üniversite eğitimi almak hem daha kolay hem daha zevkli.

Sen nerde kalacaksın okul süresince? Okulun iki yıllık mı?

okulum iki yıllık ben istanbulda yaşıyorum okulda istanbulda yani yurtta kalmayacağım.

zamanında çeşitli nedenlerden dolayı gidememiştim. açıköğretimi de bitiremedim. umarım verdiğim karardan pişmanlık duymam.:Saruboceq: şimdiliki gençlik çok fena hiç lafını esirgemiyor. biraz gerginim ama pazartesi ilk günüm buradan yazarım nasıl geçtiğini

keşke üniversite okusaydım o kadar pişmanımki evlenmeden önce bitirmeliydim ama hep gözüm korktu yapamam dedim korktum başarısızlıktan şu an çok pişmanım daha yaşım 21 daha erken gerçi ama şimdide bebeğim geliyor Allah kısmet ederse bende okumak isterim ya sınıf öğretmeni yada anaokulu öğretmeni olmak isterim kusura bakmayın biraz konu dışı oldu ama içimi dökmek istedim hiç bir zaman geç değildir benim 2 çocuklu bir arkadaşım 4 senelik üniversite okudu 30 yaşında böylelerine helal olsun azimlerine..

zamanında çeşitli nedenlerden dolayı gidememiştim. açıköğretimi de bitiremedim. umarım verdiğim karardan pişmanlık duymam.:Saruboceq: şimdiliki gençlik çok fena hiç lafını esirgemiyor. biraz gerginim ama pazartesi ilk günüm buradan yazarım nasıl geçtiğini

canım bende seninle aynı durumdayım 82 doğumluyum.bende bazı sebeplerden dolayı gidemedim.ama anladımki okumadan olmuyor.yaşın hiçç önemi yok ve yeniden başlıyorum.bende tereddüt ediyodum yaşım geçti diye yalnız değilmişim:) başarılar dilerim

canım bende seninle aynı durumdayım 82 doğumluyum.bende bazı sebeplerden dolayı gidemedim.ama anladımki okumadan olmuyor.yaşın hiçç önemi yok ve yeniden başlıyorum.bende tereddüt ediyodum yaşım geçti diye yalnız değilmişim:) başarılar dilerim

canım tebrik ederim. evet demekki yalnız değilmişiz:) ben de senin gibi düşünüyorum okumadan olmuyor. bu arada sen hangi bölüm ve hangi üniversite?

ben bizim okulumuzdan bir şey paylaşmak istiyorum bi amcamız vardı. biz 17 yaşında 3 sene önce üni hazırlıktayken onun 30 lu yaşlarını sürdüğünü düşünüyoduk çünkü saçlar beyazlamıştı yer yer. beraber bölüme geçtik. ortak dersler vardı bizim onla, valla bizden büyük diye aksine gayet saygılı davranıyorduk. bir gün dersteyken hocanın yanına gitti çıkmak için izin istedi. hoca dediysem hocada bizden 5 yaş büyük yani öğrencisi ondan büyük baya:) ama amcamız minyon odluğu için araya karışıyordu koridorlarda. o çıktıktan sonra hoca arkadaşınızın bebeği olmuş çıkmak zorundaymış diye bizimle paylaşmıştı. çok sevinmiş böyle tuhaf duygular yaşamıştık. üstelik sadece merhaba dediğimiz bi insandı.

yine birgün ekonomi finaline geç kalmıştı, öyle bi gecikmişti ki ben çıktığımda yeni gelmiş hocanın yanında onu sınava almasını rica ediyordu. dönüdm bi baktım ki ağlıyo. sınava geciktim diye. hayatımda hiç böyle kötü olmamıştım. kendinden 6 yaş küçük hocanın karşısında sınava geç kaldım diye ağlıyordu. hoca hiç yapmadığı birşeyi yapıp onu tekrar sınava almıştı raporsuz özürsüz.

cnm ben 17 yasımda basladım unıye ılk yıl kazandım bence tam tersı oluyo benım arkadaslarım 21 le 27 arasındaydı ayrıca tebrık ederım senı

okumanın yası yok bencede seneye tekrar oss gircem ve kazanırsam 26 yasında 1 sınıf olcam:) hiç kimse umrumda degil valla idealimi gerçeklestinmek istiyorum. bence sende takma kafana bosver

X