Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Saç dökülmesi

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri

lostsun

Nirvana
Kayıtlı Üye
5 Haziran 2008
1.227
5
45
Bu sabah seda sayanın programında konuk olan Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu anlattı arkadaşlar.Saçlar çok yağlanırsa dökülür dedi ve ekledi yarım litre suyu kaynatıp 1 tatlı kaşığı yemek kaşığıda olabilir dedi lavantayı suya atıp 7/8 dakika kaynatıp banyodan sonra lavantalı suyu saçlara tatbik edip yarımsaat bekletilirse faydası oluyormuş yağlanmaya karşı.lavantalı suyu yarım saat beklettikten sonra durulayın dedi.a.s.haftada 1/2 defa yapılabilirmiş.%60 yağlanmayı önler dedi.biraz karışık mı yazdım acaba...

Saç dökülmesine karşı uygulaması oldukça kolay olan bitkisel kür önermekteyim. Bu kürü evinizde kolaylıkla uygulayabilirsiniz. Lavantanın doğru türü en etkili olanıdır.

Kür: Saç dökülmesine karşı
Bir tutam (yaklaşık 5g) lavantayı 750 ml kaynamakta olan suya ilave ediniz. Yaklaşık 5 dakika yüksek sıcaklıkta (kaynama noktasına yakın) demleyiniz. Demleme tamamlandıktan sonra ılımasını bekleyiniz ve ılıkken süzünüz.

Eğer, saçlarınız temiz ise demlediğiniz lavanta suyu ile saçlarınızı yıkayınız ve yarım saat etki ettiriniz. Yarım saat etki ettirdikten sonra sadece suyla durulayınız.
Eğer, saçlarınız kirli ve çok yağlanmış ise, önce sabun (tabii yeşil sabun) veya şampuanla yıkayınız. Sonra demlenmiş lavanta suyu ile yıkayarak, yarım saat etki ettiriniz. Daha sonra sadece su ile durulayınız. Saç dökülmesi durana kadar haftada bir-iki defa uygulanır. Saç dökülmesi durduktan sonra önleyici amaçlı olarak zaman zaman uygulanır. Eğer, saçlarınızda kepek var ise veya saçlarınıza parlaklık ve canlılık kazandırmak istiyorsanız, bunun için çözüm ısırgandır
Sayin Ibrahim SARACOGLU nun web sitesinden alintidir!

arkadaşlar lavanta iyi gelirmi bilmem ama benim yöntemim % 100 iyi geliyor...
defne ekstratlı zeytinyağı şampuanının içine çam terebentin koydum saçımı sürekli onunla yıkıyorum ayrıca haftada bir aktarlarda satılan doğal saç bakım yağı ile çam terebentni karıştırıp saçıma masaj yaparak sürüyorum 1 saat beklettikten sonra yıkıyorum...
saçım dökülüyodu kansızlıktan dedi doktorlar bu doğal yöntemle artık saçlarım dökülmüyor yağlanmıyor kepek olmuyor ayrıca çabuk uzamaya başladı tavsiye ederim yaklaşık 1 yıldır kullanıyorum memnunum...

arkadaşlar lavanta iyi gelirmi bilmem ama benim yöntemim % 100 iyi geliyor...
defne ekstratlı zeytinyağı şampuanının içine çam terebentin koydum saçımı sürekli onunla yıkıyorum ayrıca haftada bir aktarlarda satılan doğal saç bakım yağı ile çam terebentni karıştırıp saçıma masaj yaparak sürüyorum 1 saat beklettikten sonra yıkıyorum...
saçım dökülüyodu kansızlıktan dedi doktorlar bu doğal yöntemle artık saçlarım dökülmüyor yağlanmıyor kepek olmuyor ayrıca çabuk uzamaya başladı tavsiye ederim yaklaşık 1 yıldır kullanıyorum memnunum...

Ne güzel Türkiyede olmanin faydalarini yasiyorsunz.Malesef biz burada camterebendinin nerede satildigini almanca ismini v.s bulamiyoruz/bilemiyoruz:KK43::KK43::çok üzgünüm:
Insallah lavantayi bulurumkaydirigubbakcemile3

Kızlar öncelikle defneli ürünlerin yağlı saç tipine sahip kişilerde işe yaradığını belirteyim. Daha sonra da Saraçoğlu'nun programda söylediği bir şeyi daha sizlerle paylaşayım. Eğer saçlarınızın hızlı uzamasını istiyorsanız, 1 bardak klorsuz suyu kaynatıyorsunuz, kaynamakta olan suya 1 tatlı kaşığı kuru lavanta ekliyorsunuz ağzını kapatıp 8dakika birlikte kaynatıyorsunuz ve bu çayı gün aşırı içiyorsunuz. 1,5 sonunda saçlarınızın uzadığını ve parladığını göreceksiniz dedi. Ben içmeye başladım, tadı çok hoş, saçım için de kullanıyorum.

eksik yazmışım özür dilerim 1,5 ay sonunda saçınızın uzadığını ve parladığını göreceksiniz dedi, ayrıca çayı gün aşırı 1 bardak içecekmişiz.

X