yumurtalıklarda polikistik over acilllll

guzelkizMS

İnsanın kaderi güzel olcakmış...
Kayıtlı Üye
28 Mayıs 2007
2.400
404
mrb kızlar ben her yumurta başı kist olan bi bayanım bu hastalıgı taşıyıp hamile kalabilen varmı benim adetim çok düzensiz hap yutmadan adet olamıyorum kolay kolay yine geçti bu 10 gün aşırı karında şişkinlik var 7 aylık evliyim ve baştan beri hiç korunmadım ve adet düzensizligiyle ugraşıyorum yeni gelinliğimdede 3 ay adetim geçmişti :S bana yardmcı olursanız sevinirim bu kistleri yenmem için napmam gerek valla bu durum beni iyice bunalıma sokmaya başladı :KK43:(( doktora gittim iltihapını önce yenelim dedi bayramdan sonrada kistine bakalım dedi amaliyat olma ihtimalim varmış ama ben olmak istemyiorum doktor karar verecek ya hap tedavisi yada amaliyat yani benim sorum şu böle çoklu kisti olup tedavi olmadan hamile kalan arkadaşlar varmı??? yorumlarınıza ihtiyacım var şimdiden tşkler:a015:

canım bende de pcos var ama benim sadece sağ yumurtalığımda varmış ben öğrendiğimde çok üzülmüştüm neyse işte dr.um ilaç verdi ve düzenli olarak kullandım 9 ay bebek istememize rağmen olmuyordu pcoslu olduğumu öğrenip ilaçlarımı kullandıktan sonraki ayda hamile kalmışım canım inşallah sende bir an önce kalırsın ama ne gerekiyorsa yap ilaç filan
verirse düzenli olarak kullan geçmiş olsun canım..

benim her iki yumurtalığımdada pcos var, ilk düşüğümden sonra anlaşıldı, ayrıca bende şeker de yaptı, ama bu hamileliğimde kontrollü bir şekilde tedavi gördüm, biraz sorunlu bir hamilelik geçiriyorum ama şu anda 7 aylık hamileyim, darısı tüm isteyenlerin başına

canım ben de polikistik over var.dr um bana da önce iltihap için fiti verdi,glukofen adlı bı ılac verdi,insülin direncini arttırıyo ve kistleri baskılayıp,hormonlarımı düzenliyo.o hapı hergün içiyorum ve bununla beraber adetimin 3 gunu serophane adlı bi yumurtlamayı destekleyici hap kullanıyorum 5 gün boyunca.daha sonra yine adetimin başlangıcından sonraki 19. gün farlutal adet söktürücü kullanıyorum.
tüm bu tedaviye başalayalı 1 ay olacak 1 afta sonra ,drum 4 ay kullan dedi muhtemelen hamile kalırsın dedi ama kısmet bakalım....hayırlısı..
inşallah işe yarar ve anne olabiliriz tatlım.
sen ne tedavisi görüyosun..

ben tam 1,5 yıl korunmadım ama hamilede kalmadım çünkü bendede pcos vardı ve bende hamile kalamama artı kiloda yaptı biraz kilo verdim ve hiç ilaç kullanmadan hamile kaldım şuan 7 aylık hamileyim ALLAHın izniyle kendiliğimden hamile kaldım ama şuda çok önemli kafana takmayacaksın ay bu ayda olmadı hamile kalamadım gibi takıntı yaparsan inan bana çok etkiliyor ve hamile kalma sürecini uzatıyor...

bende sağ yumurtalığımda var sadece 1 yıllık evliyim ama ben korunuyorum bazende diyorum sonrada aramayalım yani çocuk düşünmediğimiz için şimdilik nolur nolmaz korunuyoruz hamişlik düşünmediğimiz için dr a böyle tedavi talebinde bulunmadık sizce napmalıyım korunmamalıyım? üff kafam karıştı!!!!

X