Saç Rengi ve Saç Boyama röfleden dolayı saç kopması dökülmesi sorunu

mhrmhclk

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Haziran 2008
325
1
Arkadaşlar saçlarım röfleden dolayı çok zor açılıyor ve bu yuzden kopmalar ve dökülmeler oluyor bu sorunu yaşayan var mı ki inşaALLAH yoktur
ben çok sık attırmıştım çok sık attırılınca daha yıpranıyor ve çok zor açılıyor birbirine dolanıyor bu yüzden kopmalar düğümler oluyor saçlarım epey döküldü tarıyorum elimi atıyorum gene karışık gibi açılmamış gibia.s bu sorunu yaşayanlar neler yapıyorlar ? bol krem sürmek de döküyor ama açılması için başka yol yok gibi şimdiden herkese çok teşekkür ederim sağlık ve mutluluk ile kalına.s

röfle sonrası bende de oluyor. birkaç yıkama bakım sonrası kendine geliyor. eğer gerçekten çok kötüyse uçlarından azcık kestircen mecbur. haftada bir avonun saç bakım maskelerini, her yıkamadan sonrada saç uçları için serumunu kullanıyorum.serumu gerçekten çok etkili. saç kremi olarakta pantenin sarı saçlar için olan saç kremi var çok az saç uçlarına sürmem yeterli oluyor. zaten saç kremini köklere değdirmiyorsun. birde dökülme olduğunda ısırgan suyu kullanıyordum arada. şampuan olarak da moosun ısırgan otlu kremli şampuanını kullandım, saçı dolaştırmıyordu memnun kalmıştım baya, bioksinden çok daha iyi. birde saçını taramaya uçlarından başla :)))

benim saçlarımda çok kalın ve çok sık röfle yapılıyor kendi ana saçımın üstüne yaptırıyorum ve hiç aralık vermeden yapılıyor ya aralarda hiç siyah yok o derece yani ama yıkadıktan sonra çok şükür öyle sorunla karşılışmadım ve normal saç kermiyle hemen ayrılıyor

tabi her röfleden sonra kestiriyorum uçlarından saçımda uzun kıyamıyorum ama azıcık kestirmek zorunda kalıyorum

benimde öyle olmuştu. banyodan sonra elidor un saç bakım kremini uçlarına sürdüm ve bikaç dakika bekledim sonra duruladım. röfle sertlik yapıyor malesef krem kullanmalısın.

benim de illk yaptığım 2 3 hafta öyleydi sonra pantanin saç kremini kullandım biraz olsun düzeldi..ama insan çok pişman oluyor sonra alttan siyahlar çıkınca yine yaptırıyor benimmkide çok sık atıldı...çok pişmanım en iyisi hiç yaptırmamak mahvetti güzelim saçlarımı...:'(

acil yardım:))merhaba arkadaşlar.benimde bir sorum var.1.5 ay önce röfle yaptırdım ama rengini hiç begenmedim.degiştirmek istiyorum ama saçlarımın yanmasından korkuyorum.platin röfle yaptırmayı düşünüyorum daha sarı yani.kötü mü olur güzel mi?kuaförüme sordumsaçın yanar dedi.başka yere sordum bişey olmaz boyanır dedi.sizce hangisi dogru söylüyor.eger boyanır ve güzel olur derseniz boyatacagım.lütfen benim gibi durumla karşılaşıp tecrübeli olanlar yanıtlasın.teşekkür ederim

giizemli ilk röflen tam olarak ne tonda yani röfle zaten platin olur o kuaför sana röfleni yaparken sormadımı platinmi yapıi yoksa birkaç ton koyumu diye.üzgünüm ama şuan açılmış bir saçın üstüne tekrar röfle yapılmaz kopar saçların ama yinede iyi düşün derim.ben 5 yıldır platin röfle kullanıyorum ve röflemde 4 yada 5 ayda bir yapılıyor ve her defasında büyük bir dikkatle paketleniyor,çünkü daha önce açılan yer tekrar paketlenirse saç kopar ama çok şükür saçlarım bukadar röfleyi kaldırabiliyor.senin tek yapman gerken beklemen sormak istedigim saçını oryallemi açtılar yoksa normal boyaylamı yani asıl olması gereken oryalle açmaktır.arkadaşım ya keşke resmin olsa görünce sana daha fazla yardımcı olurdum ben çünkü tam bir saç ve platin rengi hastasıyım

acil yardım:))merhaba arkadaşlar.benimde bir sorum var.1.5 ay önce röfle yaptırdım ama rengini hiç begenmedim.degiştirmek istiyorum ama saçlarımın yanmasından korkuyorum.platin röfle yaptırmayı düşünüyorum daha sarı yani.kötü mü olur güzel mi?kuaförüme sordumsaçın yanar dedi.başka yere sordum bişey olmaz boyanır dedi.sizce hangisi dogru söylüyor.eger boyanır ve güzel olur derseniz boyatacagım.lütfen benim gibi durumla karşılaşıp tecrübeli olanlar yanıtlasın.teşekkür ederim

canım röfleyi 3-4 ay beklemek daha yararlı.zaren oreal ile açıldığından saç risk altına giriyor. çok dikkatli açılması lazım paketlerin. bence biraz bekle zaman geçsin. tekrar yaprırken ne renk istediğini söylersin. sadece bekleme süresi uzar. saçların ıçler yıpranıyor ve sertleşiyor. uçlarını temizletmek şart. bir de lütfen iyi bir kuaföre git. pahalı der ucuza kaçarsan saçların kopar ve kötü olur. çünkü herkes iyi röfle yapmayı bilmiyor. iyice araştır derim.a.s.

merabe
ben foruma yeni üye oldum daha öncedende takip ediyodum siteyi ama üyelik bugüne kısmetmiş
arkadaşlar ben saçıma 3 yıldır sarı röfle yaptırıryorum ama hiçbir kuaför istediğim platin rengini tutturamadı. son röflemi 2 ay önce yaptırdım çok sağlıklı gür saçlarım vardı
hatta sıklığından şikayet ediyodum, röfleden sonra saçlarım mafoldu yandı resmen acayip bişekilde dökülüyo banyoda saçlarım açılmıyo roealın sarı bi kutusunda bakımı var onu kullanıyorum ama pek çare olmadı, saçlarımı kestirdim banamısın demedi:KK43: elsev in şampuanını almak istıyorum iyi gelirmi bilenler yardım etsin lütfen senağlama

evet elsev süper bende kullandım gerçekten çok güzel röfle yaptıranların mutlaka bir bakım yapmaları gerekiyor ben ama şuan sadece bayodan sonra mavi su kullanıyorum ıslak saçın üzerine sıkıyorum kuaförlerde satılıyor genelde

mavi suyuda tavsiye ederim banyodan sonra saça uyguluyosunuz zaten sprey şeklinde hem saçınız mis gibi kokuyor hemde kırılıp kopmaları önlüyor fiyatıda 50 ytl civarında üstelik 4 5 ay yetiyor size

canım mavi suyu ben 10 ytl ye aldım sarıkız markalı benim aldığım kuaför malzemeleri satan yerlerde daha ucuz sanırım bu mavi su saçlarının dökülmesinde bir artış yaptı mı?ben şunu anladım silikonsuz röfleli saç açılmıyor ve düğüm olup kopmasının sebebi de bu ben de mavi su sıktım saçıma ve çok şükür rahat açıldı ve kopma olmadı

hayır bende dökülme yapmadı bende 35 ytl ye almıştım ama kampanya yapmıştı normelde 50 ytl ama benim mavi suyun markası kuaf markadan markaya degişiyor fiyaat sanırım ama ben memnunum enazından koruyor saçı

silikonlu ürünleri kastettim saçı yumuşattıkları için zararlı da olsalar oryal ile açılmış saçın hakkından onlar geliyor

anladım canım ah bu röfle sevdamız insan açtırdıkça daha çok açtırası geliyor rengini platin saça bayılıyorum vede çok memnunum ama işte biraz fazla bakım gerkiyor

kızlar bişi daha sorucam saçlarım biraz kendine geldikten sonra artık iyi bi kuaför bulup istediğim platin rengini yaptırmayı düşünüyorum kaç defa yaptırdım tutturamadılar:KK43:
sizce platin rengi yaptırınca bu sefer kuaförümde nelere dikkat etmeliyim?

bence birdaha boyatıcagın zaman ilk başta kuaförünle boyatmadan önce peşin peşin konuş istedigin saç rengini bul resmini götür yanında eger o bu saç renginin aynısı yapıcaksanız boyatıcam de.yani tavsiyem resimde göster öyle renk tarifiyle saç verme eline kauförün.benim saçlarım platin okadar çok kalın ve sık aypılıyorki nerdeyse düz platin boya gibi oluyor ama ben öyle seviyorum kaç yıllık kuaförüm ama her röflemi yaptırmaya gittigimde koltuga oturmadan önce istediklerimi söylüyorum içim rahat ettsin diye.sende öyle yap vede biliyorsun röfle yapılırken bazen kızıllıkta kalabilir onuda söylemelisin kuaförüne hiç kızıllık kalmasın diye

sağol canım tavsiyelerin için ama ben her röflemde resim götürdüm ve her defasında yarım saat konuştum derdimi anlattım ama sonuç hep aynı kızıllıkta kaldı ne bilim ya çok moralim bozuluyo bu duruma :çok üzgünüm:

X