sigarayı bırakınca cildim düzeldi diyenler varmı?

benim de çalıştıığım okuldaki bi öğretmen arkadaş bırakmış.cildim çok güzelleşti diyor ama ben o okul yeni geldim eski halini bilmiyorum.

Sigarayı uzun bir süre bıraktım fakat birkaç aydır yine içiyorum :s Özellikle cildimdeki farklar çok bariz belli daha beyaz ve duru bir cildim vardı sigarayı içmeye başlayınca yine sivilcelerim çıkmaya başladı. Sigaranın cilde çok zararı var,yeniden bırakacağım inşallahhhh

hep derlerdi inanmazdım inanmak istemezdim müthiş bir tiryakiydim ocak zamlarında bir sigaraya zam ertesi gün geri al sonra ertesi gün yeniden zammı çek sonra tekrar zam koy ogün bir hışımla ve küfürle buna neden olanlara size para kazandıracagıma cebime kazndırırım dedim öfkeyle sigarayı bıraktım hergün fındık fıstık çekirdek kraker vs. yedim bir hafta devam etti böyle sonra onlarıda bıraktım. şimdi toplam 8 aydır bendeniz sigara tiryakisi bıraktım bu mereti. sonuç nedir. uzun zamandır görüşemediklerim cildin çok degişmiş ne kullanıyorsun veya sende bir degişiklik var yüzüne ne kullanıyorsun. evet bu tarz sorularla karşılaştım neticede farkedilen şey sigarayı bırakınca neler oluyor anlatayım 1-yüzünün cildi açılıyor2-merdivenleri çıkarken hışmış nefes nefese kalmıyorsun 3- sanki vatan borcuymuş gibi hergün o sigara yı satın almayı görev edinmiyorsun.4-kötü kokmuyorsun.5- sigfarayı bıraktıktan sonra sigara içenler öyle pis koktugunu farkediyorsun vay bende mi böyle pis kokmuşum kokutmuşum diye kendi kendine hayretler içinde kalıyorsun

ben sigarayı 1,5 2sene önce bıraktım ve cildimde faydasını gördüm. canlılık geliyor yüzünüze.sigara içince kuru yaşlı gösteren bir havası oluyor yüzümüzün.ama bırakınca renk gelıyor insanın yüzüne.nasıl bıraktıgıma gelınce,tamamen istemek ile alakalı bir durum.önce paket almayı bıraktım,ince sigara içmeye başladım slim sigara yani.. kendimi bırakmak istedigime inandırdım ve hiç içemedim.hatta iğrendim.aylar sonra arada bir 1 tane içtim ama sonra kokusundan rahatsız oldum,uyandıgımda agzımın tadı bıle tuhaf oluyordu. artık canım cok çekerse ince puro içiyorum.içinize çekmedıgınız için zararı sigara kadar değil. ayrıca sık içemedıgınız için cildinizde de kötü bir etkisini hisetmıyorsunuz.

sigarayı bırakmak tamamen iradenızde olan bişey..

7 ay oldu bırakalı cildimin rengi tabiiki düzeldi ama ço önemli bir fark var sigara içerken dudaklarım neredeyse mordu şimdi pespembe , mucize gibi çok mutluyum aynadıki görüntümden:lepi:

sigarayı bırakalı 1,5 ay oldu benim cildimde bi değişiklik yok malesef. ama daha erken diye düşünüyorum

bende 2 ay önce bıraktım sigarayı, ama ne sivilceler de ne de renk bozukluklarında bi iyileşme yok henüz.
şuan 21 yaşındayım 5 yıldır sigara içtiğim düşünülürse, 5 yılın verdiği hasar 2 ayda düzelemez zaten mafoldumben
ama önemli olan da bırakmış olmak zaten o yüzden oldukça sabırlıyım.

nasıl bıraktığıma gelirsek, sıradan bi günde sıradan bi cafe de otururken arkadaşımın bi sözüne kızmamla elimdeki sigarayı söndürdüm ve bi daha hiç yakmadım.
bence de sigara planlanarak, ilaç alınarak bırakılabilecek bişi değil.
beyniniz de bittiği an bi daha elinize bile almıyosunuz zaten. çevremde kimse inanamadı bıraktığıma çünkü bende neredeyse günde 2 paket içebilen birisiydim ve her zaman sigaramı seviyorum derdim, dumansız hava sahası olayına çok kızardım kimi ilgilendirir derdim v.s kaydirigubbakcemile3

ilk 15 gün canım istedi, aklıma geldi ama ondan sonra hiç.üstelik görünce kokusunu duyunca çok tiksinir oldum.nasıl içiyormuşum hayret ediyorum hala ohaoldumsmile

umarım hepiniz bi an önce bırakırsınız kaydirigubbakcemile5

bu arada cildim de henüz olumlu sonuç alamasam da nefesim de kesinlikle fark var artık çok daha rahat çıkıyorum merdivenleri soluk soluğa kalmak diye bişey yok guclubacismile

sigara bırakılması zor olsaydı benim gibi çakmak kullanmadan ardı arkasına ekleyen biri sigarayı bırakamazdı.nasılmı bıraktım.bazılarınız muhalefet olacak bana söylenecek bazılarınız kızacak bazılarınız gülecek ama bu benim taktiğim ister yaparsınız ister yapmazsınız. sevmediğiniz birinin resmini kesin bu eski sevgiliz ayrıldıgınız eşiniz veya bir parti lideri veya bebek katili terörist başı apo artık kimden nefret ediyorsanız sigaranızın iki tarafına yapıştırın resmini üzerinede saglıga zararlıdır diye yazın büyük harflerle tv de bile seyretmekten kendisini görünce newfret ettiğiniz birini yapıştırın sigaranızın üzerine sırf oresmi görmek istemediğinizden sigarayı elinizle küfrederek itekleyiverip atıvereceksiniz. haa bu arada ben kimin resminimi yapıştırdım haberlerde bile karşıma çıkınca görmeye bile tahammül edemedigim bir parti liderini hadi siz tahmin edin bakalım yorum size kalmış.kendisi yüzünden haberleri izleyemiyorum sinir sistemim alt üst ediyor.hadi bakalım kolay gelsinEn Büyük TÜRKİYE

sadece 5 6 gün azaltmamla bile gözle görülür bi renk gelmişti yüzüme tabii sonradan yine başladım o ayrı... benim merak ettiğim başka bir şeyde şu; bir süre sigara kullandıktan sonra ciltte bi renk koyulaşması oluyor. acaba bıraktıktan sonra sigaradan önce ki ten rengimize de kavuşabiliyor muyuz?

yaklaşık 2 aydır içmiyorum sigara ama o günden beri cildimde bırakın bir değişmeyi daha beter oldu sürekli sivilce çıkıyor bir yerdeki geçiyor başka yerden tekrar çıkıyor. Bir sürü kozmetik ürün kullandım hiç fayda etmedi artık kendi haline bıraktım geçmesini bekliyorum.

Sigara bırakmadan önce ve sonramı kamu spotu yapsalardı bir çok kişi sigarayı bırakırdı eminim Kesinlikle farkediyor renk tonu kırışıklık sivilce yağlanma gözenekler ... Kendinize yapacağınız en büyük iyilik Son olarak devlet hastanesinden yardım alarak bırakın ücretsiz ilaç veriyorlar veri çok basit şekilde bırakıyorsunuz İlaç yüzde doksan etki etti bende

Merhaba. Bende yaklasik bir senedr iciyrom ama cok duzensiz bazn hic paket bile almiyorum. Uc dort gun icmedgm oluyor bazende bi tuttu mu epeyi iciyorum. Cildimi fark ettim bende kizarikliklar oldi ve rengim soldu. Birakiyrm smdi cildim icin oneriniz nedir. Yogurt yemekten baska

X