sigarayı bırakınca cildim düzeldi diyenler varmı?

pullukafa

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Mayıs 2008
88
1
hep merak ediorum acaba bırakınca cilt gerçekten düzeliyomu yani gözle görülür bir fark oluyomu oluyosa mesela kaç ayda oluyor?

evet fark oluyor en azından bende oldu 5 ay oldu sigarayı bırakalı içtiğim zmanlar yzümde sivilce akne cıkardı bide sanki daha yağlı görunurdu yüzüm ama şimdi öyle değil yanaklarıma renk geldi sanki doğal pembeleşiyorkaydirigubbakcemile3 ayrıca sivilcelerdede bayagı etkıli oldu cıkmıyor artık ilk hamıleliğimden sonra 2 sene ıcmemıstım sigara ozman nefes alışım bile değişmişti iyiki bırakmışım tekrardan başlamayıda düşünmüyorum doğumumdan sonrada :icecream::eek:

Benim burun kenarlarımda seboreik dermatit tarzında kırmızılıklar ve pullanma olurdu. Sigarayı bırakınca 1-2 ayda farklılığı hissettim.Şimdi cildim daha parlak, daha pürüzsüz ve canlı, günlük bakımım zaten yetiyor, herhangi bir problem yaşamıyorum. Daha önce biraz uğraştırırdı, özellikle o burun kenarındaki kırmızılıklar sürekli çıkardı...
Sen de farkedeceksin,cildin daha temiz ve parlak duracak,ondan önce kendi nefesin bile daha ferah gelecek, dokulara giden oksijen miktarını artırmış oluyorsun, vücut onarıma başlıyor, cildin de bundan nasibini alacak haliyle...:)
Bu arada sigarayı bıraktığımdan bu yana o kırmızılıklar hiç oluşmadı:)

http://www.kadinlarkulubu.com/sigaranin-sagliga-zararlari-ve-birakma-yontemleri-t2937/index.html

Bu linkte hem sigara ve sigara bırakma konularında bilgiler hem de bırakanların, bırakma yolunda olanların yorumları var. Ben sigarayı desteksiz bıraktım, sigaradan kopamamak, bırakıp 2 saat sonra tekrar devam etmek nedir onu da bilirim ama çok şükür artık hayatımda yok birkaç aydır ve hiç de aramıyorum. En fazla 2-3 kilo aldım, öle büyük bir hacim değişimi olmadı:)

Soracağın şeyler varsa, bırakmak istiyorsan sitede sana destek olacak, bu konuda motive edecek ve sorularını cevaplandıracak epeyce mesaj bulabilirsin, kendini foruma dahil edebilirsin. Dayanışma halinde bırakan arkadaşlar da mevcut...Sigarayı bırakırken, sigarayı bırakabilmiş insanların motivasyonu seni olumlu yönde etkiler zaten, seni daha güçlü kılar...Tiryakilik ömür boyu sürecek bir kader değil, bu alışkanlığı sonradan edindiğimiz gibi yok edebiliriz de...

Bu arada topik açarken sorduğun sorunun kesin ve tek bir yanıtı var : Sigarayı bırakınca, sigara içerken yaşadığın cilt sorunları büyük ölçüde bitiyor. Cilt nefes almaya başlıyor, kendini daha kolay yeniliyor, daha canlı ve parlak görünüyor. Bundan hiç şüphen olmasın canım...

Son düzenleme:
ben de bıraktım sigarayı yaz basında ve arada cokkkkkkkkkkkkkkk fark var.... cildim ne kadar yaslıymış meger sigara içtighim zamanlarda.. bi genclik güzellik geldi.. eskisinden cok daha sorunsuz cok daha duru cildim.. sigarayı bırakmak için sadece bırakıcam diceksin ve bırakacaksın.. yopksa olmaz.. ben aniden bırakıyorum dedim bıraktım.. kararlıysan bırakırsın kimse imseye zorla iç demiyoki.. nasıl bırakamıyoruz diyolar anlamıyorum.. bence bırakmak istemiyolar bosunda abizleri zehirliyolar.. ben bin pişmanım içtigime..

Benim burun kenarlarımda seboreik dermatit tarzında kırmızılıklar ve pullanma olurdu. Sigarayı bırakınca 1-2 ayda farklılığı hissettim.Şimdi cildim daha parlak, daha pürüzsüz ve canlı, günlük bakımım zaten yetiyor, herhangi bir problem yaşamıyorum. Daha önce biraz uğraştırırdı, özellikle o burun kenarındaki kırmızılıklar sürekli çıkardı...
Sen de farkedeceksin,cildin daha temiz ve parlak duracak,ondan önce kendi nefesin bile daha ferah gelecek, dokulara giden oksijen miktarını artırmış oluyorsun, vücut onarıma başlıyor, cildin de bundan nasibini alacak haliyle...:)
Bu arada sigarayı bıraktığımdan bu yana o kırmızılıklar hiç oluşmadı:)

ayy gerçekten mi yaa aynı şeyle benim de başım dertte ne yaptıysam gitmio özellikle burun çevresi ve kaşlarımın olduğu bölge pullanıo ve resmen deri değiştiriorumbenneyaptımki ama bırakamıyorum sigarayı ve cildim git gide mahvoluo:nazar:
bi de nasıl bıraktığını yazsaydın

ayy gerçekten mi yaa aynı şeyle benim de başım dertte ne yaptıysam gitmio özellikle burun çevresi ve kaşlarımın olduğu bölge pullanıo ve resmen deri değiştiriorumbenneyaptımki ama bırakamıyorum sigarayı ve cildim git gide mahvoluo:nazar:
bi de nasıl bıraktığını yazsaydın

Benim gene kaşlarımın olduğu deride pullanmalar oluyor, nemlendirciyle idare ediyorum ama burun çevresi yok mu!! kapatsan kapatamıyorsun, koparsan kızarıklık daha da büyüyor, hiç geçmiyor..Dermatolog onlar için seboreik dermatit dedi ve kortizonlu bir krem verdi; ancak o tip kremler uzun sürelli kullanımlarda deriyi inceltir..Sürekli nemlendirici niyetine kullanamazsın....
Sigarayı bıraktıktan sonra hiç yaşamadım, sorunu kökten çözmüş oldum...

Nasıl bıraktığıma gelince...
Ben annem ve babamla yaşıyorum, ikisi de içmez ve sigara konusunda çok duyarlıdırlar, en ufak bir kokuda söylenirler:) Sigara içerken dezavantaj olarak gördüğüm şey bırakınca en avantajlı etken oldu desem yeridir.
yaklaşık 1 yıl önce midem bulandı, yediğim yemekten mi başka bir şey mi anlayamadım, o gün sigara içmedim. Daha sonra "sigara içmeden bir gün durabilmek" bana güç verdi. Sigarayı bıraktım demedim, her yeni günde bugün içmeyeceğim dedim,eğer istersem yarın düşünürüm ama önemli olan bugün dedim. "sigarayı bırakıyorum artık içmeyeceğim" sözünden ziyade "bugün içmeyeceğim" sözü daha tutulabilir bir sözdü. Her yeni günde bu sözü vermek daha mantıklıydı. İlk defa "kendimi kandırmak" yararlı bir eylem olmuştu.

o günlerde canım sigara çekti tabi, nikotin bantlarından kullandım. (O bantları kullanırken sigara içmek sakıncalı, vücuda fazla nikotin yüklemesi olur eğer içersen)..Gene her gün "bugün içmeyeceğim" dedim..Bir gün canım sigara istedi bu sefer 2 tane içtim ondan sonra 1 hafta içmedim. Sigarayı tam bırakmadım ama sigara içmediğim günler de oluyordu. Günde 1 paketten ayda 1 pakete düşürdüm. bu yaklaşık 6 ay böyle sürdü. Ama okuduklarıma ve duyumlarıma göre azaltarak değil birden bırakarak tam anlamıyla sigara bırakılabiliyormuş.
...Derken nisan ayında küçük bir operasyon geçirdim. Ön dişimin kökünde kist vardı, üst çeneden ameliyat oldum...Çekim ve ağız içi operasyonlarından sonra sigara içmek sakıncalıdır, kanama riskini ve şiddetini artırır, ağız içi ortamını mahvetmiş olursun, iyileşmeyi geciktirirsin. Sonra ön dişlerim kaplandı, yanındaki dişler beyazlatıldı. İstediğim şekilde gülebilmenin rahatlığını tadınca, o gün bugündür hiç içmedim. Sağlık kadar "estetik kaygı" da bunu sağladı;çünkü sigaranın dişlerin görünümünü mahvetmesi için fazla zamana gerek yok..
Önemli olan sonuç işte, öyle ya da böyle sigaradan uzak olmak sağlığım için en yararlı adımdır.
Benim hikayem bu canım....a.s.

Süpersin yaa bunları okuyunca gerçekten biraz daha kendimi güçlü hissettim ben de bırakacağıom inşallah..Ya da bugün içmeyeceğim sözleriyle telkinler vereceğim kendime en iyisi bu sanırım:)

ben ilaç desteğiyle bir aydır bırakmaya çalışıyorum.çalışıyorum diyorum çünkü daha bir haftadır hiç içmiyorum.bir ay olunca bıraktım derim belki.cildimin rengi değişmeye başladı.sivilce çıkmıyor çıkanlar da çabuk kuruyor.aldığım nefes daha bi dolu dolu geliyor.kısacası zevkli birşey sigarayı bırakmak.bu arada endeniz arkadaşım süper destek verdi banaa.s.

Evet tatlım değişiyor. Cildin tekrar pembeleşiyor rengi yerine geliyor, problemlerde azalmalar oluyor daha az sivilce çıkar oluyor. Daha yumuşak oluyor.

Sadece 1 ay bıraktım sigarayı anca dayandım, cildim ve saçlarım, daha ilk haftalarda daha canlı olmaya başladılar elbet.

Ben 37 yaşındayım 5 gün oldu sigarayı bırakalı yüzümdede tüm cildimdede bir pürüssüzlük yumuşaklık oluştu.Bana mı öyle geliyor diye düşünürdüm ama iş çevremde naptın cildine diyen sana bi güzellik geldi diyen o kadar çok ki bu arada motive etmek için demediklerine eminim çünkü ben sigarayı bıraktım diye çok dillendirmiyorum geçen yılda bi girişimde bulunmuştum her dakka nasıl gidiyor diye sorulması yada beceremzsin gibi bakışlar benim motivasyonumu düşürüyor.
Ama cildine çok takılan genç arkadaşlar yaş ilerledikçe nefes almak zorlaşıyor durmadan gripmiş gibi dolaşıyorsun enerjın düşüyor dip oluyor ve 5 gün bile içmemek neler kazandırıyor anlatamam.Allah yolumu yolumuzu kolay etsin bırakmak isteyen herkesi kurtarsın inşallah.

akadaşlar bende mora terapi yöntemıyle yarın sıgarayı bırakmayı düşünüyorum 37 yaşımdayım en çok cildim ne kadar gençleşecek vede güzelleşecek bunu merak edıyorum sırf bu yüzden bırakıyorum sigarayı bu konuda deneyimi olanlar yaza bilirmi acaba ??

sigarayı bırakalı 3 ayım doldu.inanın içerken yaşımdan çok daha yaşlı gözüküyodum.cildim resmen buruşmaya başlamıştı.ama şimdi hem yumuşak bi cildim var,hem de cildimin rengi güzelleşti.gözleim daha parlak.sadece sigara bırakma stresinden boynum ve vücudumdan sivilceler çıktı.bunlar da düzelicekmiş.doktorum normal diyo.bu arada ben sigara bırakma polikliniğinde doktor yardımıyla bırakıyorum.evet bıraktım ama hala tedavim sürüyo.depresyon ilaçları kullanmak zorunda kaldım çünki ben günde 2-2.5 paket içen biriydim.yani benim için çok zordu.ama sanırım başarıyorum.1 yılın dolmasını bekliyorum

benim de burnumun etrafinda,agiz ve cene etrafinda kasinti yanma ve daha sonra pullanmalar oluyor..sigaradan olma ihtimali yksek geldi simdi yazilanlari okuyunca..
yaklasik 15 yildir iciyorum,29 yasindayim..nefes alirken icimden gelen ses,sabah uyandigimda sirtimdaki agri,agzimdaki tat,gün icinde yasadigim halsizlikler..kendimi cok yasli hissediyorum offf:nazar:
ben de birakmak sigarayi tamamen hayatimdan cikartmak istiyorum ama bunun icin hic cabalamadim..istedikten sonra brakirim ama sanirim iradem eskisi kadar güclü degil,güvenemiyorum kendime..mafoldumben

zedier seni takip ettim hadi sigarayı bırakıp para birriktirelime yazmışsın.Evet bugün benimde aklıma düştü niye böyle oluyo ki anlamıyorum Benim 1 ay olmak üzere ama arada bir kez yenik düştüm sonra devam ettim bugünü bende zor geçiriyorum ki hiç zorlanmıyodum ne zamandır

Kesinlikle cilde faydası oluyor sigarayı bırakmanın. 7-8 aydır içmiyorum sigarayı. Hpv rahatsızlığımdan dolayı doktor sigara içme dediği için birden bire bıraktım. Şuan çok çok nadir kırk yılda bir çookkk canım çekecekte yarım sigara içeceğim. Ondan bile midem bulanıyor. Cildimin daha net oldugunu söyleyen çok oldu. Sigara acayip bir donukluk veriyor cilde. Şuan o donukluk yok çok şükür.

1. sigarayı bırakınca cildim düzeldi ama kilo aldım
2. sigaraya tekrar başlayınca cildim bozuldu kilom da aynı kaldı.

demek kiii.... sigaraya hiç başlamamak lazımmış....

hamileyken bıraktım
36 yaşındayım 1,5 seneyi geçti bırakalı
cildim inanılmaz güzelleştiii uzun süredir görmeyen arkadaşlarım vavv diyorrrr
nefesim açıldı düzgün nefes alabiliyorumm
vee en güzelii kokusundan kurtuldum
umarım bir daha başlamam
bırakmak isteyenlerede güç kuvvet versin Allah
sevgilerr
:smiley-cool:

X