aç kurt mu?

35papatya

Duruşunuz,duruş belirler.........
Kayıtlı Üye
13 Haziran 2008
836
75
teyzeleri oğlum 45 günlük.. gaz problemi ve ishal sorunlarımız oldu.. çok şükür şimdi normale döndü herşey..ama yeme ve uyku düzeni tamamen değişti.. ya uyumuyor yada gözünü açamayacak kadar uyuyup kalıyor.. 1de artık saat başı emmeye başladı.. dr umuz 3 saatte 1 olsun oyalamaya çalış dedi ama gözünü açar açmaz arıyor susmak bilmiyor.. Sizlerde durum nasıl? önerilerinizi bekliyorum.. buarada benim ilk bebeğim ve bu konuda çok deneyimsizim.. bilgileriniz için şimdiden tşk..

Emmek istemeleri sadece doymak için değildir bu kadar küçük bebeklerde.
Tüm dertlerini memede unuturlar çünkü.
Bizler nasıl ki ağrımız olduğunda bizi en çok rahatlatan şeye saldırırız onlarda öyle.
Çok gazlı bebekler daha çok emmek ister emdikçe daha çok gazı olur yine emmek ister.
Kısır döngü maalesef.
Yalnız 45 günlük bir bebeği 3 saatte bir emzirmek doğru değildir. Bu aylarda bebek her istediğinde emzirilmelidir. Yine de annesi sizsiniz en iyisini siz bilirsiniz.
Alışır diye korkmayın bikaç ay sonra siz isteyeceksiniz o emmicek dakikalarca.
Tadını çıkarın.

canım saat başıda bence biraz erken olur ama istiosda ver nasıl oyalanır ki 45 günlük bebek odsa tartışma konusu valla benimki acıkıncakıyamet kopuyor oyalamak değil memeyi versemde bi 2 dakka memede yine ağlıyor sitem ediyor:)ama 2 saat den önce de acıkmıyor bende 3 saate uzatmıyorum.

valla benım kıızm bugun 40 gunu doldurdu dedıgın gıbı gözu acık oldugu her an meme ıstıyor
ac olsun olmasın bos kalmıyor hıc
ve benım memeler halen yara ıyılesmesıne fırsat vermedı
uyumadıgı zamanlar şöle sessızce uzanıp durayım dmıyor hem emecek..
ne kada gıder bu booleeeeee

büyüdükçe meme istiyolar emzir canım doktora bakma çocuk acıkıyoki istiyo oyalamaya falan kalkma Allah korusun hiç almaz sonra ne zaman isterse ver zararı yok.....dertlerini ağlayarak anlatmaya çalışıyolar minikler her istediğinde ver

valla benım kıızm bugun 40 gunu doldurdu dedıgın gıbı gözu acık oldugu her an meme ıstıyor
ac olsun olmasın bos kalmıyor hıc
ve benım memeler halen yara ıyılesmesıne fırsat vermedı
uyumadıgı zamanlar şöle sessızce uzanıp durayım dmıyor hem emecek..
ne kada gıder bu booleeeeee

bizim oğlan da uyanıksa emmek istiyor sürekli, bir o göğüs bir bu göğüs derken saatler geçiyor:) uyuyakalıyor yatırıyorum, bazen 5 dakika sonra uyanıp meme için ağlamaya başlıyor. sütüm de var kontrol ediyorum. tek korktuğum başka bi sorunu olmasın da tek istediği meme olsun. yani memede susuyo sadece:bbo:

cnm bencede emzir benimkide 24 saat versen alır artık saat kavramımız kalmadı doktor bana emmek istedikleri kadar emzir dedi senin doktorn tam tersini söledi bence oyalamak çok zor emzir gitsin hem emince oda mutlu olur şekercim

yazdıklarınızı okuyunca biraz rahatladım.benim bebeğimde gaz problemi var ve 2 satte bir emzirmen gerek yoksa daha çok ıkınır dedi.tamam da iki saati yapamıyoruz ki biz rezene çayı ile oyala dedi yine olmadı.inanılmaz kafama takmıştım bu durumu baktım baş edemiyorum istedikçe veriyorum artık ama sonra da sancılanıyor yavrum.bu bir kısır döngü sanırım.zamanla yoluna girecek inşallah

Cnm gazlı bebek sen ne yaparsan yap gazlı bebektir.
Ben neler denedim neler.
Haraketlenmeye başladıkça kendiliğinden azaldı gaz problemimiz.

X